Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#921 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 18:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ja specjalnie dla forum zrobie badanie ale jestem pewien że ponad 300 opadania mam i nadzień dzisieszy oferta od handlarza to 800 netto .I hubert, mimo to i bez złości powiem ci że przej..... troche ton.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 13:59
  •  

#922 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 sierpień 2010 - 19:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Stoisław 700-800 zł netto i bedzie napewno drosza bo u nas stoi jeszcze 30% zbóż na polu :D
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#923 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2010 - 20:15

Ja specjalnie dla forum zrobie badanie ale jestem pewien że ponad 300 opadania mam i nadzień dzisieszy oferta od handlarza to 800 netto .I hubert, mimo to i bez złości powiem ci że przej..... troche ton.

jakies 100t jeszcze zostało, co prawda dla prosiaków na pasze, ale wolimy to sprzedac i kupic od rolnikow paszowki... Farmer jezeli strace 50zl/t badz dajmy na to 100zl, bo watpie by wiecej mozna bylo uzyskac to nie uboleje nadtym az tak mocno :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 05:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Witam. 12.08.sprzedałem 4t pszeniczki bez badania parametrów(nie była rewelacyjna) po 820 brutto ,resztę trzymam zobaczymy jak będzie dalej.Nie dowiadywałem się jak jest teraz z braku czasu.Teren pogranicza pow.chełmskiego-hrubieszowskiego.Pozdrawiam.

#925 Share beata12596

beata12596

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:rolnicwo oczywiście

Napisany 29 sierpień 2010 - 07:46

Witam. 12.08.sprzedałem 4t pszeniczki bez badania parametrów(nie była rewelacyjna) po 820 brutto ,resztę trzymam zobaczymy jak będzie dalej.Nie dowiadywałem się jak jest teraz z braku czasu.Teren pogranicza pow.chełmskiego-hrubieszowskiego.Pozdrawiam.

Mam pytanko, gdzie dokładnie kolega sprzedawał tą pszenicę po takiej cenie, bo jestem z okolic.

#926 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 29 sierpień 2010 - 08:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) konsumpcyjna 700netto
paszówka 610netto

przy opadaniu 100sek i 157sek na dzień dzisiejszy muszę zapomnieć o młynie;/ (może grudzień?), ale kątem oka w zapiskach widziałem tylko jedną próbę z op 341, reszta ok 100-240

EDIT
jęczmień pasz. 563netto
pszenżyto 510netto

#927 Share ursus912gd

ursus912gd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 10:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) kupiłem jęczmień paszowy po 500zł 20 ton, a jestem pewien że w przyszłym roku pszenica będzie poniżej 500zł, bo komu z was udało się posiać choć tyle rzepaku co w zeszłym roku, w woj, pomorskim rzepaku jest posiane prawie nic bo pola pływają

#928 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 11:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ja zawsze robie inaczej jak ludzie, w tamtym roku miałem dużo rzepaku, a mało pszenicy i rzepak pięknie sypał, a pszenica była tania więc jestem zadowolony, ludzie napalili się na rzepaki i nasieli więcej, a ja odwrotnie posiałem mało, a pszenicy dużo i wszło na to że rzepaki sypały słabiutko, a pszenica rewelacyjnie i do tego jest w cenie, też jestem zadowolony z tego roku.
Teraz ludzie u mnie strasznie się zrazili do rzepaku i go sieją mniej to ja z koleji dużo, a pszenica jest w cenie to jej nasieją więcej, a ja mało bo pewnie za rok będzie jej od pyty i cena spadnie.

Tak to już jest że jak coś sie opłaci w danym roku to ludzie sie na to przestawiają (i to jest logiczne) tyle że za rok się sytuacja zminia. Dobrze to widać na rynku żywca wiepszowego, jak świnie są w cenie to ludzie ich więcej nastawiają i potem jest dużo mięsa na rynku i cena leci w dół potem się im to przestaje opłacać to wstawiają mniej i cena znów rośnie.
Lepiej robić odwrotnie jak większość.

#929 Share ursus912gd

ursus912gd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 11:34

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) no w tym roku trafisz z tym rzepakiem na 100% bo jak już wcześniej pisałem na północy zasiać rzepak to bardzo cieżko ze względu na ciągłe opady i podmokły teren

#930 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 12:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Heh i na południu nie jest za ciekawie. Z planowanych ponad 20 ha pod rzepak po oglądnięciu dziś pól odeszło przynajmniej 4 ha. Leje i leje B)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 14:30

Mam pytanko, gdzie dokładnie kolega sprzedawał tą pszenicę po takiej cenie, bo jestem z okolic.

W JanszPolu Odletajka (Teratyn)

#932 Share ursus912gd

ursus912gd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 14:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) no będzie malutko rzepaku ja mam z 80 ha planowanych 50 ha posiane i więcej nie da rady dziś pryskałem jd na bliźniakach to zrobiłem ścieżki po 1 m na koło tak jest mokro a o końcu żniw narazie umnie nie ma mowy samym ciągnikiem cięzko wjechać

#933 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 15:20

Na początku tygodnia Michalczyk Szczepanki 700zł- konsumpcyjna

Widzę, że również Szczepanki potaniały.
A pytałeś jakie parametry musi spełniać ażeby dostać te 7 stówek + VAT?

Osobiście część towaru sprzedałem do Szczepanek po 730 netto.
Z opadaniem powyżej 280.
Opadanie poniżej bodajże 150 nie wchodzi w grę, odsyłają do domu z towarem.

A paszówka płaci po 500-550 netto. Byle przytuli nie było oraz wilgotność do 14,5.

#934 Share marcinXD

marcinXD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 19:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) mam takie pytanie. nie wiecie po ile jest owies w powiecie zawierciańskim?

#935 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 wrzesień 2010 - 20:06

Ja zawsze robie inaczej jak ludzie, w tamtym roku miałem dużo rzepaku, a mało pszenicy i rzepak pięknie sypał, a pszenica była tania więc jestem zadowolony, ludzie napalili się na rzepaki i nasieli więcej, a ja odwrotnie posiałem mało, a pszenicy dużo i wszło na to że rzepaki sypały słabiutko, a pszenica rewelacyjnie i do tego jest w cenie, też jestem zadowolony z tego roku.
Teraz ludzie u mnie strasznie się zrazili do rzepaku i go sieją mniej to ja z koleji dużo, a pszenica jest w cenie to jej nasieją więcej, a ja mało bo pewnie za rok będzie jej od pyty i cena spadnie.

Tak to już jest że jak coś sie opłaci w danym roku to ludzie sie na to przestawiają (i to jest logiczne) tyle że za rok się sytuacja zminia. Dobrze to widać na rynku żywca wiepszowego, jak świnie są w cenie to ludzie ich więcej nastawiają i potem jest dużo mięsa na rynku i cena leci w dół potem się im to przestaje opłacać to wstawiają mniej i cena znów rośnie.
Lepiej robić odwrotnie jak większość.

Sąsiad podobnie robił sadząc ziemniaki w latach 90. U nas zawsze było 3-5ha a on robił tak, że jak wiosną cena była wysoka to on zasadził 3 hektary, niestety nie utrafił bo cena była niska. Wtedy jak się zraził to zasadził 1 hektar a wiosną cena znowu do góry. Nigdy nie mógł utrafić B) Czyli jak widać nie zawsze utrafisz jaka bedzie cena B)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#936 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2010 - 06:39

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) wil 13, białko 14,9 opadanie 356, gluten 30,4 wyrównanie 79, gęstość 76,6, sedymentacja 44-odmiana Mewa 750 + vat pzz białystok

#937 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:39

Sąsiad podobnie robił sadząc ziemniaki w latach 90. U nas zawsze było 3-5ha a on robił tak, że jak wiosną cena była wysoka to on zasadził 3 hektary, niestety nie utrafił bo cena była niska. Wtedy jak się zraził to zasadził 1 hektar a wiosną cena znowu do góry. Nigdy nie mógł utrafić B) Czyli jak widać nie zawsze utrafisz jaka bedzie cena B)

czyli robił dokładnie niż marekgizio :) bo nie wiem czy zrozumiałeś sens jego wypowiedzi ;]

Pszenica konsumpcyjna DO 700 paszowa DO 600
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#938 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 08:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) No robił odwrotnie.
Według mnie ten rok będzie bardzo dobry na rzepak bo:
- u mnie wielu rolników się zraziło do rzepaku z powodu bardzo niskich plonów
- przechodzą na pszenicę ze względu na bardzo dobre plony i rewelacyjne ceny.
- ci którzy mimo że chcą siać rzepak nie mogą jeszcze wjechać na pole i część z nich tego nie zrobi, a jeśli część zrobi tow bardzo opóźnionym terminie który odbije się na plonie albo spowoduje całkowite wypadnięcie plantacji.

Według mnie tek kto zasiał w terminie zyska w tym roku.

A z pszenicą będzie tak że nie będzie tak opłacalna bo:
- ci co nie zdążą posiać rzepaku w to miejsce dadzą pszenicę,
- ci co się zrazili do rzepaku też będą woleli siać pszenicę
- i ci którzy widzą co dzieje się z cenami pszenicy będą chcieli właśnie ja siać
Tak więc duża grupa rolników rzuci się na pszenicę z powodu albo konieczności albo kalkulacji albo z chęci ogromnego zysku.

Nie mówię ze lepiej w tym roku wcale nie siać pszenicy a wszystko obsiewać rzepakiem, ale że za rok sytuacja na rynku prawdopodobnie się odwróci i lepiej mieć 2-3 krotnie więcej rzepaku niż pszenicy.
Nie wiadomo jak jeszcze jest z zasiewami pszenicy, ale w całym kraju albo posieli mniej rzepaku albo mają z tym ogromne problemy, t sie odbie na ilośći rzepaku a tym samym cenie, skoleji na stanowiska gdzie miał być rzepak będzie musiało być jakieś zborze i najlepiej na takie stanwiska nadaje sie własnie pszenica.

#939 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2010 - 08:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jelonki 760zł/t netto
Białko 13,2 Gluten 28 Wilgotność 14,1% Zanieczyszczenia 4% Liczba opadania 298sec Rozpływalność 8mm Sedymentacja 45 Wyrównanie 85%

Pszenica z drugiego kawałka, odmiana nieznana gdyż siana była już chyba 6 rok z własnego zbioru
Plon 6t/ha

EDIT: @Marekgizio takie prognozowanie jest nie na miejscu. Wszystko zależy od spekulacji, co z tego że w Polsce nikt rzepaku nie zasiał jak w Niemczech, Francji Ukrainie, Węgrzech nasieją jego na potęgę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2010 - 08:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jak dla mnie to jeżeli jest taka sposobność i warunki na to pozwalają to siać po tyle samo. B) To będzie gwarantowało jakaś stabilność cen na rynku. Jednego roku zyska się na roślinie X, drugiego na Y...