Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obserwuje od pewnego czasu wszystkie wpisy i nie da sie nie zauwazyc jednego przemądrzalego uzytkownika. To ze masz ladne zdjecia w galerii i kilkaset postow na koncie chyba uderza do glowy bo zachoujesz sie jakbys wszystkie rozumy pozjadal. Świadczy to tez o braku kultury, ale to pewnie wynik odosobnienia na polu. Jestes smarkaczem i smiesz pisac mi o glupocie i slepocie?? - Ty ktory twierdzisz ze masz gestosc 85 - i ze jest to wynik nawozenia azotem?? Wiekszej glupoty nie slyszalem ze azot wplywa na gestosc, a pszenica ma ja na takim poziomie. "Slepy" wydajesz sie byc ty, poniewaz jako jedyny idziesz w zaparte tworzac jakies dziwne teorie. Byles W Ameryce i AUstralii, ze siejesz takie ziarno niepwenosci?? Obe te kontynenty nie wykarmia calego swiata. Poza tym spekulanci umieja opowiadac piekne bajki, ktore lykasz jak pelikan.... Rozumny czlowiek stwierdzilby ze skoro spichlerz europy jest pusty, to USA i inni nie beda im robic prezentu tylo beda starac sie wydoic europe - bo kazdy chece zarobic. Czlowiek rozumny sprawdzilby ile kosztuje jakosciowka w stanach doliczylby cene transportu i szybko wywnioskowalby, ze z amerykanskiej pszenicy nie bedziemy w tym sezonie produkowac mąki. Cena pszenicy to polowa ceny rzepaku - i ty smiesz mowic mi o glupocie, pyszałku??

Pozwolę sobie odpowiedzieć na kilka Twoich stwierdzen:

1. rozumów nie pozjadałem - patrze na sytuację realnie a nie tak jak Ty i wiele innych ludzi ktorzy zyją tym co powiedzą media.

2.Smarkaczem nie jestem ale tak jak zauwazyles smiem pisac o glupocie i slepocie.

3. Kultury może czasami mi brakuje - fakt

4. odosobnienie na polu ? o taak :D

5. gestosci nie bede Ci udowadniał bo po co? zawsze pisalem prawdę o wynikach,plonach i parametrach.

6. tak byłem w USA i Australi

7. ,,Poza tym spekulanci umieja opowiadac piekne bajki, ktore lykasz jak pelikan....''

 

wczesniej piszesz : ,800 zł za pszenice?? Gdzie tak placą?? Słyszałem od zaplecza tego całego skupowego bałaganu, ze we wtorek większe podmioty skupujące dogadały sie miedzy sobą i nie podwyżają cen, a rzekomo "sztucznie" obniżyły ceny o 50 zł/t. ''

 

i kto bazuje na spekulacji?

8. cena pszenicy to nie cena polowy rzepaku, napisalem ze od kilka lat cena pszenicy oscyluje w granicach polowy ceny rzepaku - to jest roznica - czytaj ze zrozumieniem...

 

Tak jak napisałem...czas zwerifikuje nasze poglady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

"Areał uprawy pszenicy ozimej w USA spadł znacznie - jest on najniższy od 100 lat"

 

Heh

 

A Australia ? Australia to tylko 4% światowych upraw pszenicy, ale też zmniejszono zasiewy o 5% ;]


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja również proponuję nie wmawiać innym co mają robić. Każdy ma swój rozum. Kto musi sprzedaje, a kto ma pieniążki i trzeźwo myśli- czeka. PROSTE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tym 1000 za tone to chyba przesada. Zauwazcie że ceny rosły teraz jest juz pewien spokój i wachania małe. Co do sytuacji na świecie oczywiście jedni sa przed zniwami inni podliczają tak jak rosja czy ukraina. Myśle że jakies tam zanczenie ma to że jestesmy przed wyborami i w tej chwili nie na ręke jest niktórym sprzedaż zapasów państwowych ale po wyborach kto wie. Przypomne, ze raj o którym pisza niektózy i te rekordy cenowe zakończył minister znosząc cła na import zbóż do Polski. Teraz też władze zareagują w odpowiednim czasie.

Na koniec małe wyjasnienie zasad działania rynku nie ważne jest po ile wyjdzie z transportem z ameryki do niemiec ważna jest informacja dla rynku że gdzieś jest dużo. To tak jak z akcjami. Podsumowując według mnie ceny może nie spadną ale szału czyli 1000 też nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Pozwolę sobie odpowiedzieć na kilka Twoich stwierdzen:

1. rozumów nie pozjadałem - patrze na sytuację realnie a nie tak jak Ty i wiele innych ludzi ktorzy zyją tym co powiedzą media.

2.Smarkaczem nie jestem ale tak jak zauwazyles smiem pisac o glupocie i slepocie.

3. Kultury może czasami mi brakuje - fakt

4. odosobnienie na polu ? o taak :D

5. gestosci nie bede Ci udowadniał bo po co? zawsze pisalem prawdę o wynikach,plonach i parametrach.

6. tak byłem w USA i Australi

7. ,,Poza tym spekulanci umieja opowiadac piekne bajki, ktore lykasz jak pelikan....''

 

wczesniej piszesz : ,800 zł za pszenice?? Gdzie tak placą?? Słyszałem od zaplecza tego całego skupowego bałaganu, ze we wtorek większe podmioty skupujące dogadały sie miedzy sobą i nie podwyżają cen, a rzekomo "sztucznie" obniżyły ceny o 50 zł/t. ''

 

i kto bazuje na spekulacji?

8. cena pszenicy to nie cena polowy rzepaku, napisalem ze od kilka lat cena pszenicy oscyluje w granicach polowy ceny rzepaku - to jest roznica - czytaj ze zrozumieniem...

 

Tak jak napisałem...czas zwerifikuje nasze poglady

 

 

Problemem tej niemiłej, skądinąd nie ode mnie (agresywnie) rozpoczętej konwersacji, jest fakt że do końca logicznie nie łapiesz o czym pisze. Przytoczony przez Ciebie fragment o zmowie akurat nie jest spekulacją, tylko suchym faktem, ktorym pozwolilem sie podzielic po uslyszeniu od kogos kto na codzien pochloniety jest wirem skupu zbóż i zielonego koloru na giełdach. Pytanie o cenę jaką jest 800 zł nie ma formy "jakiś ty naiwny", lecz jest przejawem ciekawści miejsca, które mogłoby zaoferowac te sume i za moją pszenice. Porownywanie ceny rzepaku do pszenicy nie wiele wnosi, wiec nie bardzo rozumiem w jakim celu o tym po raz kolejny wspominać, a już na pewno nie przystoi to tak wprawnemu weryfikatorowi ludzkiej glupoty i ślepoty, bo to godzi w jego autorytet. Co do spekulacji mediow; ceny nie wzrosną, zapwoiadaja sie wysokie zbiory w Amerykach i Australii - to wszystko powielane jest przez Ciebie, a czym to jest jesli nie spekulacją zaczerpniętą z mediów?? Nikt otwarcie w środkach masowego przekazu nie szerzy propagandy pt. "trzymajcie a zyskacie" - więc przepraszam bardzo czy to ja bazuję na spekulacji, czy w swoich postach nie potrafisz wyrazic tego co myslisz, ze zostałeś zorozumiany na odwrót?? Tak na koniec, i napiszę to z niesamowitą satysfakcją i przekąsem, jest ktos kto za pszenice, której gestość wynosi ponad 80 już trzy tygodnie temu dawał w województwie podlaskim 800 zł. Zgodzę sie tylko z jednym; wszystko może się załamac, bo to jest giełda, ale może tez być zupełnie odwrotnie i jako że człowiek zyje nadzieją, podpartą silnymi argumentami w postaci nedznej rzeczywistości jaką jest jakosc i ilosc europejskich zbóż, nalezy raczej sklaniac sie ku tej drugiej perspektywie.

PS We wszystko wierzę; zawrtość białko 16-17, gluten 36.... Bo to wsyzstko jest mozliwe. Nigdy nie uwierze ze ktos w roku 2010 na podlasiu wyprodukował pszenicę ktora ma taką gestosć. Znam kogos kto ma 80,5 i to juz jest nieprawdopodobna astronomia, praktycznie niewykonalna w takich warunkach pogodowych jakie mialy miejsce, a to one wplywają na ten parametr w największym stopni, a nie jakis tam azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HubertOjdana

Nie wiem czy pamiętasz rok 2008 pszenice sprzedawałem po 915zł ,ale w lutym :D

FarmerPawlos

Kolego tylko że w Rosji była susza i na dodatek sporo ha poszło z dymem więc myśle że zboża na ich lokalnym rynku jest bardzo mało a co dopiero mówimy o eksporcie.Rosja mydli oczy nie wiadomo jak długo zobaczymy w zimie . :)

Ja wszystko trzymam ,jak to mówią totolotek :)

 

 

 

No i dlatego Rosja wprowadziła embargo żeby nie podnosić cen zbóż. @HubertOjdana masz racje, bo to są nierealne marzenia producentów zbóż. Ja też bym chciał żeby tucznik był po 5zł, a bydło w wadze poubojowej w klasie 0 przynajmniej 12zł. To wszytko jest nie do spełnienia dlatego są zwyżki i spadki cen produktów rolnych. A to wszystko zaczyna się od was, bo chcecie nie wiadomo jaką cenę za pszenicę, a za kilka miesięcy wielki płacz i lament, że chleb i mięso drogie jak cho..ra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Obserwuje od pewnego czasu wszystkie wpisy i nie da sie nie zauwazyc jednego przemądrzalego uzytkownika. To ze masz ladne zdjecia w galerii i kilkaset postow na koncie chyba uderza do glowy bo zachoujesz sie jakbys wszystkie rozumy pozjadal. Świadczy to tez o braku kultury, ale to pewnie wynik odosobnienia na polu. Jestes smarkaczem i smiesz pisac mi o glupocie i slepocie?? - Ty ktory twierdzisz ze masz gestosc 85 - i ze jest to wynik nawozenia azotem?? Wiekszej glupoty nie slyszalem ze azot wplywa na gestosc, a pszenica ma ja na takim poziomie. "Slepy" wydajesz sie byc ty, poniewaz jako jedyny idziesz w zaparte tworzac jakies dziwne teorie. Byles W Ameryce i AUstralii, ze siejesz takie ziarno niepwenosci?? Obe te kontynenty nie wykarmia calego swiata. Poza tym spekulanci umieja opowiadac piekne bajki, ktore lykasz jak pelikan.... Rozumny czlowiek stwierdzilby ze skoro spichlerz europy jest pusty, to USA i inni nie beda im robic prezentu tylo beda starac sie wydoic europe - bo kazdy chece zarobic. Czlowiek rozumny sprawdzilby ile kosztuje jakosciowka w stanach doliczylby cene transportu i szybko wywnioskowalby, ze z amerykanskiej pszenicy nie bedziemy w tym sezonie produkowac mąki. Cena pszenicy to polowa ceny rzepaku - i ty smiesz mowic mi o glupocie, pyszałku??

chlopie daj spokoj bo mi sie smiac chce

takie koncerny jak provimi dehaus juz maja pszenice porezerwowana przerzuca sobie miedzy krajami...za maly jestes zeby w taka polityke sie wdawac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sluchaj kolego ... sugerujesz ze rozumiem na odwrot, a sam nie jestes lepszy.

Nikomu źle nie zyczę...wręcz przeciwnie, będę się cieszył razem z wami gdy sprzedacie tę pszenicę po 1000zł a nawet 1,5tys zł/t .. narpawdę, próbuję tylko powiedzieć ze ceny rzędu 1tys zł są mało realne. A Twoje marzenie o takiej cenie nie przybliży Cie do niej...

 

i sory za ciety jezy na poczatku, te walenie glupkami bylo niepotrzebne

 

ps. @blackmamba multikontem jakiego usera jestes, ze tak kipi nienawiscia od Ciebie w moja strone?

 

co do gestosci 85 pszenicy nawet w internecie mozna znalezc takowa do kupienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

chlopie daj spokoj bo mi sie smiac chce

takie koncerny jak provimi dehaus juz maja pszenice porezerwowana przerzuca sobie miedzy krajami...za maly jestes zeby w taka polityke sie wdawac:)

 

 

nie ma u nas tucznikow (wiecej w latach 90 produkowali niz teraz produkujemy) nie ma ceny a kreca kielbase droga :D pytanie skad maja mieso :) tak samo z bydlem zaczyna sie dziac...ciekaw jestem kto te pszenice skonsumuje skoro fermy brojlerowskie maja ciete obsady z urzedu...eee naprawde malo rozumiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

@HubertOjadana nie jestem multikontem, zapewniam Cie, nie kipi od mnie nienawiscią - sam przyznałes ze zapoczątkowałeś ten zgrzyt. Naprawde nie szukam zaczepki. Ta gęstość krążąca po interniecie to w większości pszenica odczyszczona.

@ksiaze smiej sie smiej, tylko nie bardzo wiem z czego. Te Twoje koncerny tak jak i taki mały człowieczek jak ja nie wiedza dokąd to wszystko zmierza i ot tak sobie przerzucaja pszenice... Jaką pszenice?? Skąd?? Paszówke - bo tylko o takiej w tych ilosciach mozna pisac. Człowieku o czym ty piszesz. Dzisiaj kto ma jakosc ma cene i zadne konaszachty firm tego nie zmienia, bo jakosciowej pszenicy jest jak na lekarstwo WIELKI CZŁOWIEKU. Dlaczego przyjezdza do mnie firma i mowi ze zaplaci kazda cene jesli gestosc mam powyzej 78, ze dla nich zawartosc glutenu, bialka, sedymentacja moze wynosic 0?? Bija sie o kazda partie dobrej pszenicy, jakościowej pszenicy a Ty wyjezdzasz z konceranmi i paszówką. Trzeba miec material zeby takie numery robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Spokojnie panowie, spokojnie, więcej optymizmu -ludzie! Pszenica tania - źle, pszenica droga - jeszcze gorzej. Każdy ma swoją filozofię życiową i przekłada to na swoje działania, a jak na tym wychodzi to jego sprawa. Co do pszenicy to w każdej prasie rolniczej można znaleźć artykuł o tym, że Rosja z exportera stanie się importerem pszenicy, głównie z Kazachstanu. Co do innych stron świata, to kto wie, praktycznie znikąd nie można dowiedzieć się prawdy, kiedyś straszyli nas dobrymi zbiorami w Rosji i co ? Co do parametrów zboża w tym roku, poprawcie mnie jeśli się pomylę, ale czy gęstość wychodzi taka kijowa, bo zabrakło przed siewem soli pot. i fosforanu amonu, bo chyba to wpływa na wypełnienie ziarna. Myślę, że większość z nas chciała zaoszczędzić na nawożeniu, a to odbiło się echem na zbiorach. U nas pszenica paszowa kosztuje 640, a jeszcze tydzień temu kosztowała 680zł, konsumpcyjna o najlepszych parametrach(?)780 zł. Co jest ciekawe, że pasze drożeją, a bydło tanieje, gdzie logika. Małe pytanko od laika - czy wyrównanie to to samo co gęstość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No i dlatego Rosja wprowadziła embargo żeby nie podnosić cen zbóż. @HubertOjdana masz racje, bo to są nierealne marzenia producentów zbóż. Ja też bym chciał żeby tucznik był po 5zł, a bydło w wadze poubojowej w klasie 0 przynajmniej 12zł. To wszytko jest nie do spełnienia dlatego są zwyżki i spadki cen produktów rolnych. A to wszystko zaczyna się od was, bo chcecie nie wiadomo jaką cenę za pszenicę, a za kilka miesięcy wielki płacz i lament, że chleb i mięso drogie jak cho..ra.

O ile pamiętam,jakiś niecały rok temu kolega co ma ubojnie płacił 5.3+vat za żywiec wagi żywej oczywiście.Pszenżyto było wtedy po 350zł/t a pszenica po 460zł/t.Czy ja wtedy jako producent zbóż ubolewałem nad faktem że ty zarabiasz aja nie?Czy ja ci wypominałem że kiełbasa droga w sklepie?My chcemy nie wiadomo ile za zboże?A co my mamy do powiedzenia na globalnym rynku?Ile płaca za tyle się sprzedaje.A ty na cwaniakujesz zbytnio z ceną wieprzowiny?Masz jakieś wyjście jak tucznik przerasta to musisz sprzedać za tyle ile płaca oczywiście szukając takiego kontrahenta który zaoferuje najwięcej.Ja płakać nie będę jak chleb będzie drogi , oby mnie było tylko na niego stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

FarmerPawlos

Tylko że w Rosji jest bardzo mało zbóż .Embargo wpowadzili dla tego żeby swój towar został w kraju .A wypowiedź Putina nie odzwierciedla danej sytuacji w kraju .Myślę że nie chciał wywołać paniki .Wszystko okaże się zimą.

 

Panowie teraz my jesteśmy Sprite a punkty skupu pragnienie :D .Musze teraz nakupić nawozu na przyszły sezon bo wiosną może mi się odbić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Na ceny obecne zbóż nałożyło się kilka czynników: czynniki pogodowe - wszystkim zane, skrobanie tyłka szkłem przy nawożeniu przez 2 kolejne lata co wydatnie odbiło się na plonach, marne plony u sąsiadów (Węgry, Czechy, Rumunia), no i oczywiście polityka zbożowa premiera Rosji wraz premierem Ukrainy Janukowiczem (tu dopiero jest zmowa eksportowa). Rosjanie i Ukraińcy mają do groma zboża ale chcą zarobić na zapasach potężną kasę (pożary i susza to tylko pretekst aby przytrzymać eksport zboża do krajów europejskich). Przeczucie mówiło mi że ceny wzrosną ale nie myślałem że aż tyle (640 zł/t przewidywałem na październik). To że, ceny wzrosły tak szybko to wcale nie jest dobrze. Dlaczego ? Dlatego że ceny jeśli stopniowo rosna utrzymują się dłużej, zbyt wysokie ceny zboża paszowego uderzają w młynarzy i hodowców, którzy dopiero teraz pozbierali się po załamaniu rynku trzody chlewnej i odtwarzali stada z wielkim trudem. Jest pytanie czy jest zmowa cenowa skupujacych ? Moim skromnym zdaniem w tym roku nie. Uczestniczę w rynku zbożowym i rzepakowym ponad 20 lat i wiem jedno jak nie ma towaru na rynku to zmowy nie ma i będą się przebijać do upadłego. Jedno jest pewne zboża konsupcyjnego jest mało i na pewno za nie słono zapłacą a jest go naprawdę mało, mój młynarz co kupuje ode mnie od lat przy opadaniu 150 sekund zaproponował mi 720 zł/t na konto, w poprzednie lata z takim opadaniem nie było mowy o handlu. Jak czytam jak u kolegów jest 200 sekund opadania i więcej to jestem mocno zdziwiony i zastanawiam czy ja mieszkając pod Lublinem mieszkam w tych samych warunkach klimatycznych co koledzy z forum. Ceny powinny się utrzymać a nawet wzrosnąc szczególnie pszenicy konsupcyjnej, jęczmienia paszowego, pszenżyta, żyta a nawet owies bedzie droższy niżw poprzednie lata. Ciekawa będzie sytuacja w następnym roku, w moich stronach zasiewy rzepaku są bardzo duże (cena 1400 zł/t zrobiła swoje) a i ziemniaki i buraki mają być drogie, handlarze z gór wykupują u nas ziemniaki na potęgę

( 1 zł/kg). Czy jest jakis ruch w w zbożach ? - niewielki, kolejek przy skupach zboża nie ma, wszyscy wieksi producenci trzymają zboża w tym ja też (dodam nieskromnie :D ). Czekam na głosy kolegów. pozdrawiam jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Drogi kolego Jerzy - pozwolę sobie nie zgodzić się w pewnej sprawie, chodzi mi o liczbę opadania. Też mieszkam w woj. lubelskim, dokładniej okolice Hrubieszowa, a pszenicę konsumpcyjną uprawiamy od 11 lat, w tym roku żniwa rozpoczęliśmy 22 lipca i 10t pszenicy wtedy wykoszonej, zawiezionej do punktu skupu miało parametry -wilgotność 13,4 % , wyrównanie 88 %, liczba opadania 375, gluten 34,8%. Następna pszenica koszona była już po niewielkim deszczu więc myślę, że opadanie będzie gorsze, ale nie do przesady. Pogoda u nas nie była w tym roku aż tak złośliwa i zboża nie zdążyły jeszcze porosnąć, może dlatego, że mamy tego niewiele, bo 16h, ale z kolei musimy odczekać swoje w kolejce do kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Droga Beato - tylko Ci zadroszczę opadania, widać u mnie opady były wieksze i zrujnowały ten parametr, "mój" młynarz jest zainteresowany moją pszenicą bo w moich stronach jeszcze nikt lepszej na badanie nie przywiózł.pozdrawiam jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja specjalnie dla forum zrobie badanie ale jestem pewien że ponad 300 opadania mam i nadzień dzisieszy oferta od handlarza to 800 netto .I hubert, mimo to i bez złości powiem ci że przej..... troche ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Stoisław 700-800 zł netto i bedzie napewno drosza bo u nas stoi jeszcze 30% zbóż na polu :D


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja specjalnie dla forum zrobie badanie ale jestem pewien że ponad 300 opadania mam i nadzień dzisieszy oferta od handlarza to 800 netto .I hubert, mimo to i bez złości powiem ci że przej..... troche ton.

 

jakies 100t jeszcze zostało, co prawda dla prosiaków na pasze, ale wolimy to sprzedac i kupic od rolnikow paszowki... Farmer jezeli strace 50zl/t badz dajmy na to 100zl, bo watpie by wiecej mozna bylo uzyskac to nie uboleje nadtym az tak mocno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Witam. 12.08.sprzedałem 4t pszeniczki bez badania parametrów(nie była rewelacyjna) po 820 brutto ,resztę trzymam zobaczymy jak będzie dalej.Nie dowiadywałem się jak jest teraz z braku czasu.Teren pogranicza pow.chełmskiego-hrubieszowskiego.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Witam. 12.08.sprzedałem 4t pszeniczki bez badania parametrów(nie była rewelacyjna) po 820 brutto ,resztę trzymam zobaczymy jak będzie dalej.Nie dowiadywałem się jak jest teraz z braku czasu.Teren pogranicza pow.chełmskiego-hrubieszowskiego.Pozdrawiam.

Mam pytanko, gdzie dokładnie kolega sprzedawał tą pszenicę po takiej cenie, bo jestem z okolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

konsumpcyjna 700netto

paszówka 610netto

 

przy opadaniu 100sek i 157sek na dzień dzisiejszy muszę zapomnieć o młynie;/ (może grudzień?), ale kątem oka w zapiskach widziałem tylko jedną próbę z op 341, reszta ok 100-240

 

EDIT

jęczmień pasz. 563netto

pszenżyto 510netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj