Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#601 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 luty 2010 - 19:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jaro jak to było domnie to cie zapewniam że naście to ja miałem naście lat temu.
Unas na podlasiu przy granicy wschodniej pokrywa śnieżna jak najbardziej jest wskazana bo -30 to unas norma ale oby nie w kwietniu :P lub maju :) .Ś nieg to nieproblem ale już woda powstała z tego śniegu może być problemem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 03:36
  •  

#602 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2010 - 19:36

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) W moim rejonie z roztopionego śniegu zawsze powstaje woda :P .W tym roku ziemia nie jest zbytnio zmarznięta,więc powinno wsiąkać,a wchłonięta przez ziemię woda uzupełnia zapasy glebowe.W przypadku głębokiego zmarznięcia gruntu,woda nie wsiąka,tylko spływa w niżej położone tereny lub do rzek i zamiast pożytku może przynieść szkodę.
Ciekawie może się zrobić,gdy przyjdą mrozy w marcu,a po pokrywie śnieżnej nie będzie śladu.Ale to już gadka na inny temat :)

#603 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 luty 2010 - 19:51

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Byłem dziś przy studzience drenacyinej i powoli ale już woda idzie rurami czyli jak śnieg powoli będzie sie topił to wszystko ładnie i nabieżąco zciągnie.Gożej z działkami niezdrenowanymi a takich mam z 40ha i jak raptownie będą rozstopy to gleba nie będzie wstanie wchłonąć tak dużej ilości wody.A wiadomo że rośliny po kilku dniach pod wodą z braku tlenu obumierają.Unas pierwszy wjazd na pole zawsze po 1 kwietnia.Co do przymrozków to 2 lata temu miałem 7 czerwca -5 i rzepak dostał po d...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#604 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 24 luty 2010 - 20:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Oni wszystko najlepiej wiedzą,aby tanio wyrwać od nas towar.Dam przykład rok 2006 pszenica do końca maja wyglądała ok. Póżniej dwa miesiące bez deszczu i zamiast spodziewanych 6-7 ton z ha,zabrałem ok 3 ton,a specjaliści wtedy na wiosnę mówili to samo co teraz.

#605 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2010 - 21:23

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Zboże będące przedmiotem dzisiejszego handlu przeżyło suszę wiosenną w 2009r,przez niektórych opisywaną jako katastrofalna.Niestety, dzisiaj otrzymywana cena nic o tej suszy nie mówi i co raz mniejsza szansa by wpływ ewentualnej suszy 2010, na ceny w następnym sezonie był jakiś znaczący.Zresztą ja osobiście przestałem łapać o co chodzi na krajowym rynku zbożowym,wśród rolników panuje euforia inwestowania,a z czego ona wynika nie mam pojęcia :P

#606 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 25 luty 2010 - 14:34

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ceny zbóż województwo Lubelskie,powiat Lubelski,gmina Konopnica
Agropol Motycz
Pszenica-410zł+vat
Pszenżyto-360+vat

:P

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#607 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 25 luty 2010 - 14:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) W tej chwili jest panika na rynku wszyscy chcą sprzedawać,więc kupujący chcą zarobić.
pszenica paszowa 490zł /t netto Cargil-ale nie dla każdego(duże partie,stali dostawcy)

#608 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2010 - 10:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) a wie ktoś jaka jest cena bobiku siewnego?

#609 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 28 luty 2010 - 18:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) xemit
Dzierżawa po 1000 za/ha,ziemia z ANR po 30 tyś,Wielotysięczne kredyty na 8%,przy spadku cen rzędu 50%,20 ha gospodarstwa z inwestycjami wartymi 10-letnią produkcję brutto.Nie jest żle ,ale na 90% będzie gorzej.
Masz racje widze że nie tylko u mnie w okolicy jest tak różowo.Mam kolege który na 27ha (głównie uprawa zbóż) kupił nowego Jaśka 6430 Premium.Ale co szpan to szpan :)

#610 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 28 luty 2010 - 20:34

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Może ma ciotkę w Ameryce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share belarusek

belarusek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 28 luty 2010 - 20:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) U mnie tragedia pszenica 380+vat,jęczmień i pszenżyto 280+vat,żyto ok 240 co te szajbusy wyprawiają?Co z tego że nawozy staniały jak zboże jeszcze bardziej.Dużo ludzi w moich stronach zboże ma siać tylko na dopłatę i jak zakwitnie to pług i orka!!!!!!!!

#612 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 28 luty 2010 - 21:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Vitasem
Nie ma ale ma Johna pół Amerykańskiego :)

#613 Share massey15

massey15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 28 luty 2010 - 21:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) U mnie żyto po 250 zł. A belarusek kto jest według ciebie tymi szajbusami?

#614 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

xemit
Dzierżawa po 1000 za/ha,ziemia z ANR po 30 tyś,Wielotysięczne kredyty na 8%,przy spadku cen rzędu 50%,20 ha gospodarstwa z inwestycjami wartymi 10-letnią produkcję brutto.Nie jest żle ,ale na 90% będzie gorzej.
Masz racje widze że nie tylko u mnie w okolicy jest tak różowo.Mam kolege który na 27ha (głównie uprawa zbóż) kupił nowego Jaśka 6430 Premium.Ale co szpan to szpan :)

To w moich stronach jest też taka , chyba moda i pęd do inwestowania. Mam kolegów, którzy mają po 20 parę ha i kupują ziemię i maszyny za naprawdę grubą kasę. No, ale cóż, to już ich sprawa.

#615 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) A ja dzisiaj wsparłem (jak prawdziwy patriota Dodany obrazek ) polski przemysł gorzelniczy-sprzedając im żytko po 320 zł.

#616 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2010 - 22:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ja również, spożywając produkty tego przemysłu :)

#617 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) jaro będziemy o tobie pamiętać spożywając ten produkt... :)
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#618 Share Walet

Walet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 10:14

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Żyto paszowe w portach 330-340 pln netto.

#619 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 17:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) W jakiej cenie jest obecnie w waszych rejonach owies, bo mam klienta i nie wiem ile mu powiedzieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 17 marzec 2010 - 19:01

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) cena z dziś pszenica 420 do 440 netto (na młyn)