Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#3681 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 maj 2012 - 08:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Nawet przy założeniu że płacone jest w jedną stronę to i tak jest 6 000 zł czyli 300 zł za tonę .Jako potencjalny importer zdecydował bym się na przywóz ale gotowej mąki .Kazachstan posiada dobrą bazę przerobową więc po co wieść żyto jak można mąkę której przerób za granicą jest tańszy .Na co wieźć "otręby" tyle kilometrów choć coś musi być na rzeczy bo potem otręby kosztują po wyżej 700 zł /tona , muszą odbijać sobie koszty .
Co do Rolpetrol to dopiero firma która chciała stanowić podstawę rynku terminowego razem z WGT ale gdy się dowiedziano jak tam wszystko jest ustawiane nikt na to nie pójdzie .
Radził bym jednak zainteresować się skąd jednak są te dostawy by potem ten Ural nie okazał się np.Czarnobylem :).I znowu afera jak tania sól,tani proszek jajeczny ,tanie ryby co tam ostatnio było chyba jakiś ołów w Czechach .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 18:07
  •  

#3682 Share Fabian777

Fabian777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 maj 2012 - 08:36

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Panowie czytając wasze posty na temat transportu żyta z uralu po cenie 12000 , śmiech mnie bierze ,żaden samochód tam specjalnie nie jedzie po to żyto tylko zabierają je na powrocie a koszt takiego transportu nie przekracza 5000, a coś na ten temat wiem bo zimową porą dorabiam sobie jako kierowca międzynarodowy .

#3683 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 28 maj 2012 - 08:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Kilka tygodni temu po przymrozkach handlarze przyjeżdzali w nasze strony i skupowali jarke po 900-1000 zł nastepnie sprzedawali w polsce po 1500.. za 3 tyg bede mial 2 samochody jeczmienia lomerit jak kto zainteresowany kontakt na pw pozdrawiam..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3684 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 28 maj 2012 - 11:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) lubella przy opadaniu min. 220 i glutenie 30 cena wynosi 940 netto
:)

#3685 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 maj 2012 - 16:01

Panowie czytając wasze posty na temat transportu żyta z uralu po cenie 12000 , śmiech mnie bierze ,żaden samochód tam specjalnie nie jedzie po to żyto tylko zabierają je na powrocie a koszt takiego transportu nie przekracza 5000, a coś na ten temat wiem bo zimową porą dorabiam sobie jako kierowca międzynarodowy .

Co to za przewoźnik, który jedzie po niepełny1,7zł za kilometr, nawet powrotem?
A w spedycjach niemal same powroty.

#3686 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 28 maj 2012 - 16:51

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Widze, że co niektórzy myślą że spedycja na ural wygląda jak normalna spedycja na telefon w firmie. Proponuje zadzwonić i zamówić transport na ural. Gwarantuje,że za powrotną też zapłacicie. Wiadomo, że jak tam ktoś samochód pośle to na powrotną weżmie za jakąkolwiek stawke. Bo inaczej to mogą tam mieśiąc kwitnąć, albo i dłużej. Na tej zasadzie wozili mojemu znajomemu samochody z belgi za 300 zł od szt. Na samochód z przyczepą miesciło się pięć to mieli koło zł za km. A jakby nie on to wracali by na pusto bo samochody były przystosowane do wożenia eksluzywnych mebli. Były wielkości solo + przyczepa a ładowność miały kilka ton tylko więc żadnego innego ładunku powrotnego by nie znależli. Więc nie można liczyć tego jako zwykłej spedycji.Która wozi max ładunek po normalnych terenach.
Ogólnie zboże delikatnie w dół o 20 zł, ale wielkich obniżek bym się nie spodziewał. Pewnie w najbliższym czasie będzie krążyć w okolicach 1000 netto za pszenice. Jęczmień miałem oferte za 940, ale szybko miałem się zdecydować, a się nie zdecydowałem. Znaczy za tyle chcieli mi przywieść na podwórze.

#3687 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 28 maj 2012 - 19:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Proponuję pisać o cenie zbóż, a nie Uralu... :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3688 Share Jurand210

Jurand210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 maj 2012 - 19:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Właśnie, może na chwilkę zarzucicie temat uralu i spedycji i podzielicie się cenami zbóż jakie są u was w regionie. W świętokrzyskim cena 800zł netto za pszenicę paszowa ogólnie kicha bo miesiąc temu była po 920zł netto, co daje spory spadek.

Edytowany przez Jurand210, 28 maj 2012 - 19:30.

#3689 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 29 maj 2012 - 11:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Około dwa tygodnie temu w Lubelskiem w Bychawce skupowali pszenicę paszówkę po 940zł/t , cena na dziś to 880zł/t także jeszcze sobie poczekam, nie śpieszy mi się :)

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#3690 Share Jurand210

Jurand210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 maj 2012 - 16:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Kolego ale netto czy brutto bo to różnica jest dla osób rozliczających się z vatu na zasadach ogólnych???!!!

Cytowanie poprzedniego posta! Zapraszam do lektury naszego regulaminu!

Edytowany przez murtek3, 29 maj 2012 - 16:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3691 Share agrouki

agrouki

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:wódka i sex

Napisany 29 maj 2012 - 18:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) sprzedana do emplex-u po 980zł/t brutto pszenica z białkiem dobrym i glutenem ale słabe opadanie a ogólnie to płaca za pszenice kons. 1000zł brutto paszową 970brutto a w kwietniu oferowali po 1050zł/t tak wiec lekki spadek

Edytowany przez agrouki, 30 maj 2012 - 14:21.

#3692 Share kujawiak14a

kujawiak14a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) A płacą w terminie? Rok temu jak zawiozłem im rzepak to zapłacili po 4 miesiącach.

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowany przez murtek3, 29 maj 2012 - 20:57.

#3693 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) polnocne mazowsze, powiat zurominski
pszenica paszowa 1000zl brutto
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#3694 Share agrouki

agrouki

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:wódka i sex

Napisany 30 maj 2012 - 14:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) kujawiak mi zawsze z małym poslizgiem wypłacali tak dwa trzy dni po terminie

#3695 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) raczej cen wyższych się nie ma co spodziewać co większy młyn ma silosy pełne i czeka na żniwa , czerwiec cena może się utrzyma ale raczej będzie tendencja spadkowa, ale jak zwykle różnie to może być .
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#3696 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pamietam jak w 2008 30 czerwca jechalem na chorwacje to co niektorzy na wegrzech juz slome belowali czyli juz poczatek lipca jest mozliwy eksport z poludnia

#3697 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:38

Około dwa tygodnie temu w Lubelskiem w Bychawce skupowali pszenicę paszówkę po 940zł/t , cena na dziś to 880zł/t także jeszcze sobie poczekam, nie śpieszy mi się :)

Kolego ale netto czy brutto bo to różnica jest dla osób rozliczających się z vatu na zasadach ogólnych???!!!

Cytowanie poprzedniego posta! Zapraszam do lektury naszego regulaminu!

jeśli chodzi o to, to była cena brutto, mi w lubelli wyszła po 882 netto wiec wyszło jako tako:) i chyba nie ma co sie spodziewać podwyżek jak narazie (przynajmniej w mojej okolicy) bo całkiem spory ruch teraz jest z pszenicą.
a cena jęczmienia w Bychawce to 800 brutto jeśli dobrze pamiętam

Edytowany przez marcin99023, 31 maj 2012 - 01:40.

:)

#3698 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 31 maj 2012 - 14:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) w pobliskim skupie pszenica 86, jeczmien 75

Polska B

#3699 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 31 maj 2012 - 17:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) pszenżyto kupowałem ostatnio po 750 i 850. Tendencja spadkowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3700 Share banan3

banan3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 maj 2012 - 20:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) świetokrzyskie pszenica paszowa 86-88 brutto spadek z 90