Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#3601 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 10 maj 2012 - 19:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Stoisław obniżył cenę o 40zł na tonie do 920zł,to co się teraz dzieje to dla mnie jest to zmowa cenowa po to by postraszyć chłopków że drożej już nie będzie i dużo ludzi się skuśi,ja nadl czekam i jeśli ceny nie podskoczą to będe czekał do wrzesniowych siewów ,u mnie na wiosce nikt zboża nie ma ,a myślę że kwalifikat nie będzie tańszy jak na wiosnę było z jarym,tak więc jak ktoś by potrzebował to zapraszam po nasiona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 13:48
  •  

#3602 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 10 maj 2012 - 19:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiejsza rozmowa z potencjalnym nabywcą zboża: "panie tanieje, sprzedawaj !!! (...) na giełdach spadek aż o 13 euro". Dlaczego nie wspomniał o wczorajszym wzroście o te same 13 euro ?

Póki co (ceny brutto) paszowa 950, Agro- Efekt 930, mi proponują 980- 1000 zł.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3603 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 10 maj 2012 - 20:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) to na jaka cene czekasz?

Post nie na temat.

Edytowany przez murtek3, 10 maj 2012 - 21:27.

Zetor Team.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3604 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Panowie nie neguję waszych wypowiedzi, ale skoro mało wam było po 1000zł za tonę to co wy zrobicie jak zboża będą po 500zł -będziecie trzymać w nieskończoność -pamiętajcie fortuna kołem się toczy i nic nie trwa wiecznie. PODEJRZEWAM ŻE AKTUALNE CENY NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z PODAŻĄ ZBÓŻ NA ŚWIECIE I TO POPROSTU SPEKULANCI POSTANOWILI NA TYM ZAROBIĆ ALE PODEJRZEWAM ZE NIEDŁUGO PRZERZUCĄ SIĘ NA COŚ INNEGO I ZNÓW 400-500ZŁ ZA TONĘ BĘDZIE.

1.Post nie na temat.
2.Błędy ortograficzne.
3.Nie używaj opcji Caps Lock.

Edytowany przez murtek3, 10 maj 2012 - 21:31.
Błędy ortograficzne

#3605 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 11 maj 2012 - 14:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) sa wielkie braki zboza i zapewne jeszcze pójdzie w góre, ja bede trzymał do końca i nie chodzi tu ze jak bedzie za ileś tam to sprzedam a oczywiste jest to ze kazdy chce dostac jak najwiecej

#3606 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 11 maj 2012 - 14:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) z tego co widzę to dzisiaj nastąpiła ostra korekta na sierpniowy kontrakt pszenicy na Matif, mam nadzieję, że tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, ale takie wahania (blisko 10%) trochę mnie przerażają

#3607 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 maj 2012 - 15:39

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Murek aż tak cię zabolało ze zboże może być tańsze? aha nie bądz nadgorliwy bo nie przypominam sobie zebym aż tyle prostych błędów zrobił ale niech ci będzie.ps-dziś kupiony jęczmień po 800zł,towaru dużo.

Edytowany przez zorro, 11 maj 2012 - 15:40.

#3608 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 11 maj 2012 - 18:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) zorro nie przesadzaj, u mnie dalej paszówka po 900netto i nie zapowiada się ,że cena spadnie ,ha, ha, ha,

#3609 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 11 maj 2012 - 21:03

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u mnie też obniżka o 10 zł, teraz płacą po 940 brutto za paszówke.

#3610 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 maj 2012 - 10:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u nas też poleciało paszówka 850zł

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3611 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 12 maj 2012 - 11:38

Murek aż tak cię zabolało ze zboże może być tańsze? aha nie bądz nadgorliwy bo nie przypominam sobie zebym aż tyle prostych błędów zrobił ale niech ci będzie.ps-dziś kupiony jęczmień po 800zł,towaru dużo.

1. Murtek
2. Cena aktualnie mnie nie obchodzi. Mam zagwarantowane 980- 1000 zł/t brutto i ewentualnie czekam na lepszą.
3. Chyba ja narobiłem tyle błędów ? :) Masz słabą pamięć...
4. Wnioskuje, że jesteś hodowcą albo handlarzem, a więc zależy Ci na jak najniższych cenach. Swoją drogą dziwię się tym pierwszym, że biorą się za tą branże nie posiadając podstawowych, niezbędnych elementów, tj. gruntów i paszy. Proponuję albo ograniczyć produkcję albo i też rozpocząć strajk nie z powodu wysokich cen zbóż, lecz z powodu niskich cen za Wasze produkty.
Oczywiście jak to ująłeś zboża mnóstwo, więc nie ma co się spieszyć z zakupami :) . Ps. Pobliska Centrala Nasienna prosi wszystkich rolników, którym przezimowało zboże o zgłoszenie się w celu podpisania kontraktacji. Kupią po 1000, a sprzedadzą po 3000 (informacja od znajomego).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3612 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 12 maj 2012 - 11:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u nas tez -20zl jeczmien paszowy 940 brutto z dostawą
Zetor Team.

#3613 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 maj 2012 - 12:14

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @murtek jak wszyscy hodowcy ograniczyli by się z produkcja do tego ile mają ziemi to komu sprzedał byś zboże? Chyba że masz takie ziemię że tylko rzepak i konsumpcyjne produkujesz. Dzisiaj kupiłem owies po 700zł za tonę.

#3614 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 12 maj 2012 - 12:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jabyscie nie wyprodukowali, to zrobia to za was nasi sasiedzi, a my sprzedamy im zboze. Ani my ani wy laski nie robicie:)

Sprzedawajcie, sprzedawajcie.... widze, ze kazdy trzyma do pierwszej obnizki- a to taki prosty chwyt.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#3615 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 12 maj 2012 - 18:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pszenica niby tanieje ,a otręby u nas po 1000zł/t ,tak to nie pomyłka.

#3616 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 12 maj 2012 - 19:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pszenica konsumpcja 1050 brutto

#3617 Share beata12596

beata12596

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:rolnicwo oczywiście

Napisany 12 maj 2012 - 19:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Od wczoraj paszówka podrożała z 88zł na 90zł brutto, czyżby statki nie dopłynęły ( heh !) Tylko spokój może nas uratować, przez tydzień ludzie wywieźli tyle zboża, że pan, który skupuje śmiał się, że takich kolejek nawet w żniwa nie było. Teraz magazyny u rolników w większości pozamiatane i ciekawe co teraz zrobią? Znajomy, który również prowadzi skup kazał nam jeszcze czekać spokojnie, bo będzie drożeć, poczekamy - zobaczymy.

#3618 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 maj 2012 - 20:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Potrzebuję jakieś dobre namiary na kogoś kto skupuje jęczmień i kukurydzę z województwa Lubelskiego. Z góry dzięki

#3619 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 maj 2012 - 08:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Murtek dziwi mnie że wy wszyscy macie takich dobrych znajomych i wam tak doradzają i że ty masz taką gwarantowaną cene-haha -co do materiału siewnego proponuje poszukać w necie np.www.agrofoto.pl i tam jest napisane ze materiału siewnego bedzie więcej niż w 2011r więc nie siej tu niczym nie podpartej paniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3620 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 13 maj 2012 - 08:43

Od wczoraj paszówka podrożała z 88zł na 90zł brutto, czyżby statki nie dopłynęły ( heh !) Tylko spokój może nas uratować, przez tydzień ludzie wywieźli tyle zboża, że pan, który skupuje śmiał się, że takich kolejek nawet w żniwa nie było. Teraz magazyny u rolników w większości pozamiatane i ciekawe co teraz zrobią? Znajomy, który również prowadzi skup kazał nam jeszcze czekać spokojnie, bo będzie drożeć, poczekamy - zobaczymy.

Czekajcie czekajcie a możecie się nie doczekać :D na zbożu z zakupu bazują głównie tucze otwarte i drobiarze a przy tych cenach pasz to wstawienia mocno ograniczone bo kto by niby chciał stracić zarobione pieniądze B)