Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:38

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Własnie o suszę mi chodziło.Co do chołoty to moi dziadowie pochodzili z pod Równego,i chołota to bardzo delikatne stwierdzenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 12:08
  •  

#342 Share belarusek

belarusek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Panowie takie ceny jawy tu piszecie to dla mnie i rolników z okolic powiatu Miechowskiego (woj.małopolskie)eldorado!!!!!!!!!!!!!!!!!!!U nas na targach jarmakach itp. 300-380zł/tona max :D Więc oczym mytu dyskutujemy.I nikt się nie pyta jakościowe paszowe,pytają czy taka cena cię interesuje ajak nie to do domu ze zbożem i koniec gadki.Życie jest brutalne,ale nikt nie myśli o biopaliwach i tego typu rzeczach żeby ten nadmiar zdjąć.

#343 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Po 350-380 zł to lepiej zostawić w domu.Jeszcze może być różnie,a dać się okradać na własne życzenie to nie za bardzo.Jest sucha ,zmagazynowana ,lepiej sprzedac nowa po zbiorach a to niech spoczywa w spokoju .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share belarusek

belarusek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Są dwa małe problemy:90% moich znajomych nie sprzedało jeszcze zboża(co z tego wyniknie po żniwach nikt nie wie) ,a po drugie jak mnie finanse przycisną to trzeba zawieść(jak się ma kasiore to można podskakiwać ),susza wiem 60% moich pól to rędzina z iłem wrażliwa na brak wody i pszenica ozima po ziemniakach(200kg mocznika/ha wiosną) wygląda tragicznie,o grochu jadalnym nie wspomnę gdzie go ziemia nie przykryła leży i już nie urośnie..................

#345 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 22:23

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Z tego co piszecie to u mnie jeszcze ceny są nie najgorsze owszem są niskie dla sprzedających ale nie poniżej 40zł/q. Ja jak kupuję paszowe to jęczmień 48, pszenica 45, pszenżyto 43 a w młynie podobno pszenica 51 brutto.

#346 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 16:41

Własnie o suszę mi chodziło.Co do chołoty to moi dziadowie pochodzili z pod Równego,i chołota to bardzo delikatne stwierdzenie.

Włącz słownik, bo w oczy razi. Twoi dziadkowie to niemal moi sąsiedzi, co tam, nieco ponad 200km. Znam kilka osób z Rówieńszczyzny , mam odmienne i pozytywne zdanie.

#347 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 16:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Gdzie słownik, jaki słownik?

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#348 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 18:49

Włącz słownik, bo w oczy razi. Twoi dziadkowie to niemal moi sąsiedzi, co tam, nieco ponad 200km. Znam kilka osób z Rówieńszczyzny , mam odmienne i pozytywne zdanie.

Zgadza się, w sąsiedztwie było sporo Ukrainców.Co wyprawili na Wołyniu można doczytać...Nie mam obowiązku, ani chęci darzyć ich sympatią.P.s .Niestety nie używam słownika ukraińskiego.

#349 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Te sąsiedstwo, to przez granicę, i tak trochę po skosie.
Polski wystarczy, bo chodzi o słowo HOŁOTA. Równe to Polesie a nie Wołyń , tylko dlaczego kilka pokoleń ma nosić piętno za błędy polityków i polityki wschodniej, której to ofiarami stali się niewinni ludzie.

#350 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Z prostej przyczyny,do tej pory OPA i OUN uznawane sa za organizacje patriotyczne i trwa gloryfikacja ich działalności.Jeśli chodzi o zboże to nie potrafię się wznieść ponad podziały, by życzyć Ukraincom urodzaju.Powody może są nieco inne ,ale pokrywają się z racją polskich rolników.Co do Równego ,to miasto było powiatem w województwie wołynskim. http://wolyn.ovh.org/narubiezy.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 09:28

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Wczoraj dowiedziałem sie że kumpla ojciec sprzedał pszenicę po 260 zł za tonę. Więc nie wiem to to już przesada nie jest. Przecież to nawet po kosztach nie jest. Ale może jaka pszenica taka cena ;-/
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#352 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Przy cenie 260 nie ma mowy o sprzedaży,można to nazwac promocją ,wyprzedazą, ale dla mnie jest głupota bijąca w nas wszystkich.Idzie fama ze można kupic tanio,i ojciec twojego kumpla robi krecią robotę.A może go suszyło.bo po trzeżwemu nie wyobrażam sobie takiej transakcji.

#353 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 21:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) niektorzy nie maja kasy i sa zmuszeni do sprzedazy za tak smieszne pieniadze
jutro jade na targ do okolicznej miejscowosci beda jutro aklualne ceny
ale nie jade sprzedawac bo za taka cene to nie chce mi sie nawed ladowac
ja po nizej 450zl za tone nie sprzedam
trudno bedzie lezalo do nastempnej zimy
ja uwazam ze teraz jest tanio i ludzie maja duzo zboza i "udeza" w produkcje zwiezeca
bedzie "gorka swinska co zje gorkie zboza" a konsekfencje beda taie ze zboze bedzie drogie a
swiniak spadnie do 3zl za kilo

#354 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 22:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) swinska gorka jest od pol roku, albo i lepiej :D :D , a zboza ceny dalej nie ma
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#355 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 13:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) denzel ma racje....na razie stada sa odbudowywane ale zanim bede odbudowane w 100% troche czasu minie a ci co teraz sie nastawiaja na hodowle to straca wygrali ci ktorzy nie zrezygnowali

#356 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 29 kwiecień 2009 - 14:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Teraz wszystko zależeć będzie od pogody jeżeli maj będzi taki suchy jak kwiecień to o plonach można zapomnieć i w takim przypadku przetrzymywanie zboża ma sens.Jeżeli chodzi o świńską górkę to skończyła się w zeszłym roku teraz pogłowie świń jest na niskim poziomie , a odbudowa trochę potrwa bo dużo macior wykasowano.

#357 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 20:53

swinska gorka jest od pol roku, albo i lepiej :D :D , a zboza ceny dalej nie ma

chciales powiedziec ze jest swinski dolek bo swini brakuje i w skupie tucznikow i na targowiskach nie ma prosiat a jak sa to chca za nie kosmiczne pieniadze 500zl i wiecej za pare

#358 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2009 - 21:28

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Co do posta MartineZ ja przetrwałem ,ale będę się cieszył jak odrobię zeszłoroczne straty:)

#359 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 09:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ja tez przetralem niech martwia sie ci ktorzy pokasowali maciory i teraz musza sprzedac zboze za smieszne pieniadze a napolu nic nie rosnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 10 maj 2009 - 14:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) kolejny zakup wykonałem 80 ton zboża:
jęczmień 420zł tona, kupiłem 20 ton
żyto 320zł tona, kupiłem 20 ton
pszenżyto 440zł tona- kupiłem 30 ton
mieszanka (pszenica letnia, owies, jęczmień, groch ) 390zł tona kupłem 10ton do żniw mam już dość, ale z pewnością zrobie zapas na kolejny rok
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel