Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#3561 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:23

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dziś kupowałem pszenicę paszową po 820 netto. Swoją drogą paszarnie też tyle płacą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 08:03
  •  

#3562 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:51

agrobiznes propaganda... czemu nie powiedzą co się dzieję na świecie teraz... wymarznięcia i susze czemu tego nie podają tylko że cena pójdzie w dół?? teraz jest u mnie lubelskie 960 paszówka.. a za to podwójne przesiewanie w tym roku, to przynajmniej po tyle to będzie w żniwa..

Obserwując pogodę w zachodniej europie można wywnioskować ,że susza ustąpiła i nie wszystko stracone.

Temat dotyczy cen, a nie prognoz ! Kolejne odejście od tematu będzie karane !

Edytowany przez murtek3, 25 kwiecień 2012 - 21:26.

#3563 Share FALCO1

FALCO1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 21:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Czy może ktoś wie jakie procedury są przy zakupie pszenicy od Agencji Rynku Rolnego??

+10% post nie na temat

Edytowany przez lukaczmarek, 26 kwiecień 2012 - 20:13.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3564 Share mazowsze

mazowsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 12:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) W mojej okolicy cena pszenicy od 2 tygodni stoi w miejscu :mellow:

980zł brutto

#3565 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 13:51

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ja od wczoraj i dziś wywiozłem wszystką pszenice po 1020złbrutto a kukurydza 920zł brutto zyto jeczmień 900zł brutto

#3566 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 22:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dobrze zrobileś idzie tyle pszenicy do Polski że się zdziwicie jak poleci w dół...

Post nie na temat oraz błędy ortograficzne !
+ 10 %

Edytowany przez murtek3, 27 kwiecień 2012 - 18:49.

#3567 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 07:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Młyny 960 już nie koniecznie z pełnymi parametrami .
W skupach przecietnie i ceny zaczynają się nawet od 900 zł /tona do nawet 1040 zł .Z tego co się orientuje to 900 zł to dają skupy które przyjmowały zboże na przechowalnictwo a dzisiaj wystawiają taką cenę godząc się na to że im nikt zboża w tej cenie nie przywiezie ale za to rolnicy którzy przetrzymywali zboże w takim skupie muszą się godzić na realizowanie sprzedaży po cenie jaką ma zakład a nie rynek .Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to że pszenica która była przechowywana w taki sposób już dawno została sprzedana po mimo że rolnik jeszcze nie podał terminu i zrealizował umowy więc podmiot handlowy musi zaniżyć cenę do tej po której sam sprzedawał zboże bo w innym przypadku musiał by dołożyć do interesu co jak wiemy nigdy nie będzie miało miejsca więc stęd biorą się jeszcze takie ceny jak 900 zł .
Następna sprawa to że takie mechanizmy zakłucają liczenie ilości zbóż (uważam że celewe) bo np.rolnik który przetrzymuje zboże u takiego pośrednika oczywiście poda w sondzie np. GUS że jest posiadaczem takiej a takiej ilości zboża (no bo jest jej właścicielem) a jednocześnie zbiera się dane o zapasach w młynach , handlarzy gdzie podaje się dane o zapasach wliczając to samo zboże drugi raz do póli bo pomimo że handlowiec jeszcze nie jest oficjalnym właścicielem zboże ale że go posiada w magazynie liczy go jako swoje a potem wychodzą dane o ilościach zapasów i zbiorów z kosmosu .Mówiąc krótko dubluje się kontrakty .
Więc rolnicy zanim podpiszecie kontrakty na przechowalnictwo z terminem sprzedaży lub bezterminowe zastanówcie się czy aby sami sobie nie robicie niedzwiedziej przysługi i tak zwane "?przechowalnictwo" działa przeciw producentom .Choć na pierwszy rzut oka miało być wygodnie bo po co martwić się składowaniem ale prawda jest taka że w obecnym mijającym roku najprawdopodobniej zwrócił by się magazyn i by jeszcze na piwo zostało :)

#3568 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 11:10

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) centralna polska cena pszenicy 920,930 netto cały czas w górę chętnych nie brakuje powiesz ze masz to beda cie tel nekac

#3569 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 13:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) nie wiem jak gdzie indziej ale Kujawy w tym roku to pustynia- czegoś takiego to nikt tu nie pamięta
Nie lepiej wygląda sytuacja w Niemczech i Francjia oraz na Ukrainie, która jak wiadomo jest spichlerzem Europy ale nei w tym roku.
Analitycy twierdzą że zboże jest a dlaczego to wyjaśniał kolega marks50- czyli są w błędzie zboża nie ma i nieprzypłynie bo nikt go nie ma a jak coś tam ma to na pokrycie własnych niedoborów.
Póki co cena koło 1000 zł za t jest jaknajbardziej na miejscu bo do zbiorów, które tez zapowiadaja sie liche jeszcze daleko.

#3570 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 10:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @ksiaze masz racje płyna kolejne statki, cała flotylla, podobno płyna z południa, z portów morskich Czeskich i Słowackich, ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3571 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 28 kwiecień 2012 - 13:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dziś sprzedawałem jęczmień paszowy po 810+vat 26 ton z odbiorem kupujęcego

#3572 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 14:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) wczoraj sprzedałem żyto niby konsumkcja choć opadanie wyszło 94-104 po gazowaniu (trojszczyk + rozkruszek), sprzedałem po 890zł netto 22 tony

#3573 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 18:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Jak czytam posty o tym jak to cena pszenicy zaraz spadnie to mi się smiać chce :D.W zeszłym roku sprzedawałem pszenicę konsumpcyjną w marcu po 820 a w czerwcu reszta poszła na paszową po 1000, teraz będzie tak samo,do żniw można zapomnieć o spadku cen.

#3574 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 11:44

wczoraj sprzedałem żyto niby konsumkcja choć opadanie wyszło 94-104 po gazowaniu (trojszczyk + rozkruszek), sprzedałem po 890zł netto 22 tony

Do kogo odstawiłeś może kraszewice?

#3575 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 17:10

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) sprzedałem Kalinowskiemu z Kazimierza Wlkp

#3576 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 12:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj ostatnie 5 ton pszenicy konsumpcyjnej poszło do Ampolu po 940 netto.

#3577 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 14:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Golpasz Golub-Dobrzyń-930zł netto,pszenica paszowa

#3578 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 05 maj 2012 - 00:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) gdzie tu b** widzisz bledy?? pisownia bez polskich znakow co za c**....

Wulgaryzmy.

Edytowany przez murtek3, 05 maj 2012 - 06:39.

#3579 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 05 maj 2012 - 14:59

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) W mojej okolicy spadki pszenica 86 netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3580 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisany 05 maj 2012 - 21:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) firma "rolnik " płaci podobno do 950 netto za pszenice