Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#3241 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 11 marzec 2012 - 18:10

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u mnie w regionie jeden z podmiotów skupujących obniżył paszówke do740 brutto, ponieważ skupił jednego dnia ponad 300t, nie trwało to długo, bo raptem dwa dni i podniósł do 770 brutto, myślę że tylko niech ogłoszą raport odnośnie stanu ozimin i wszystko się wyjaśni, a co do Ukrainy, to tam 2 miliony ha ze wstępnych szacunków do przesiania, jedynie dla uspokojenia rynku podają że Rosja chce zwiększyć eksport z 24 do 28 milionów ton.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 01:11
  •  

#3242 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 20:07

xemit podobno w 2020roku mają być dobre ceny to poczekaj-stary jesteś a tak głupio gadasz.

Pozdrawiam serdecznie znawcę.

#3243 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 20:23

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u mnie w okolicy widać cenę 760 netto ... skreślona po paru dniach i teraz 770 netto .... a stan ozimin tragiczny .... pszenżyto pszenica jęczmień u mnie około 80% wymarzło a reszta ma jeszcze jakieś szanse ;/ niezłe wygląda tylko żyto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3244 Share XNarni

XNarni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ta pszenica jara jest potrzebna do spakowania we worki i sprzedania po 2000-2500 jako materiał siewny.

#3245 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Heh, Kolego każdy dobrze o tym wie... Pośrednik zarabia.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3246 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:20

Ta pszenica jara jest potrzebna do spakowania we worki i sprzedania po 2000-2500 jako materiał siewny.

też tak uważam

#3247 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 marzec 2012 - 08:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ja myśle że murtek jak tak przetrwało wszystko jak wygląda to bedziesz miał klientów opór i mozesz sprzedac drożej niż to co Ci zaproponowali pewnie u siebie też masz przesiewki sam może przyjade do Ciebie po towar jak nie załatwię jęczmienia bo szczerze mówiąc nie jestem przekonany do pszenicy jarej cięzko na niej zrobic jakiś przyzwoity plon z drugiej strony wszyscy sie przymierzają do jeczmienia i kk więc znowu jarka moze cena nadrobić hmmm niewiadamo co tu robic

Thug

#3248 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 08:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) cenę obnizają sztucznie, żeby zdezorganizowac myślenie chłopa, że jednak na polach nic się nie stało, a jednak stało się bo np Dolny śląsk to jeden z lepszych regionów do uprawy pszenicy, a u nas są kosmiczne straty........
a co do siania, sadzenia... to najlepiej to czego inni niechcą i będzie tego relatywnie mało....... może ziemniaki......?? albo żyto jare skoro jest jego mało i cena dochodzi do 900 tona 3 tony żyta jarego lepiej niż 4 jęczmienia i jęczmien bardziej wymagający.....

#3249 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 marzec 2012 - 16:01

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) uuu ziemniaki to chyba nie podobno juz ostro zamówienia na sadzeniaka idą i z etgo co mówią na przesiewki po rzepaku np

Thug

#3250 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 19:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) thug

Jeśli starczy- zapraszam. Odnośnie klientów to jak wspomniałeś mam od groma. Począwszy od potrzebujących kilkaset kg, a skończywszy na całym samochodzie. Wstrzymam się ze sprzedażą jeszcze kilka dni, ponieważ nie wiem ile ja będę potrzebował na przesiewki, które niestety są nieuniknione.
W zeszłym roku z powodu wymarznięcia rzepaku posiałem parę ha pszenicy jarej grubo po opóźnionym terminie w naszym regionie i plon oscylował w granicach 3,8- 4,6 t. Gdyby nie susza z pewnością plon byłby większy.
Trudno doradzić więc czy lepszy jęczmień czy też pszenica jara. Z pewnością w jednym jak i drugim przypadku nie osiągnięmy teego co z upraw zimowych.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3251 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 12 marzec 2012 - 19:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) pewien jasnowidz jesienią przewidział cenę pszenicy na ten rok 1500 za tonę i wszystko możliwe
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#3252 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 23:03

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) murtek3

jak nie chcesz robic im reklamy to napisz mi namiary na PW ok?ja tez mam troche jare na sprzedaz.
Najbardziej denerwoje mnie fakt ze paszowa jest w cenie a konsumcja 830+vatt i wiecej nie dadza i trzymam jeszcze 150 ton a lepszej ceny nie widac i jakos nawet kiepski stan ozimin narazie na to nie wplywa

#3253 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 08:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Po ile żyto jestem z woj. łódzkiego i mam na sprzedaż

Edytowany przez milanreal1, 13 marzec 2012 - 12:26.
cytowanie poprzedniego posta

#3254 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 14 marzec 2012 - 14:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pszenica jara to teraz chodliwy towar.
Cena na dziś 1600 zł

#3255 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 16:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ja wystawiłem po 1100 i się zastanwiam czy trochę nie za mało. Telefony dzwonią na ogrągło. Cena w skupie ok 2500 (chyba netto), lecz tylko na papierze, ponieważ nigdzie jej nie ma.

PrzemoO

Masz może namiary na chętnych?

#3256 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 14 marzec 2012 - 18:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ja dałem ogłoszenie w gazecie i towar schodzi.
W moim rejonie prawdopodobnie pszenice ozime wylecą, a to winduje cenę pszenicy jarej.

#3257 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 18:23

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ano tak, Kolega z okolic Inowrocławi. Właśnie z tego rejonu mam większość telefonów.
W mojej okolicy zboża i rzepaki zamiast lepiej, wyglądają coraz gorzej :(

#3258 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) murtek3 A skąd jesteś bo może bym cię odwiedził? Bo trochę licho u mnie na polu się zapowiada. Miałem 15 ton jarki to zmieszałem z ozimą i 2 tygodnie temu sprzedałem.

#3259 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) koledzy a w jakiej cenie owies swieza odmiana mysle zeby ogloszenie dac mam ok 20 ton

Edytowany przez Lukaszjarm, 14 marzec 2012 - 20:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3260 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) po 750zł mam zaklepany do siewu na kiszonkę.