Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

marks50    3313

Spokojnie , spokojnie bo to dopiero początek .Dopiero mamy listopad , 3 miesiące od zbiorów więc z cenami może być tylko lepiej . Do tych którzy nie podoba się cena zbóż i uważają że rolnicy za dużo żądają to niech się cieszą że i tak mają w kraju zboże tańsze o 10 % niż za granicą .Co prawda w gruncie rzeczy tańsze zboże w kraju przekłada się na większy eksport i uszczupla i tak niską podaż no ale :) co niektórzy tego pojąć nie umieją i obwiniają garbatego że ma dzieci proste :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Dzisiaj dostałem ofertę na tegoroczną paszówkę 255 euro netto.

Na przyszły sezon na razie zakontraktowałem tylko żyto po 199 euro netto na podwórku.

w jakiej firmie kontrktowałeś jeśli można wiedzieć

pszenica kons. 980 zł netto Komplexmłyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Przez poprzednią zimę dużo pszenicy sprzedałem zaraz po żniwach po 1200, tylko puściłem przez wialnie. Myśle że resztę sprzedam jak będzie 1000zł a jęczmień 900.

Jak dzwoniłem do Zakrzewa to baba jeszcze troche a zaczełaby mi wmamiać że do Lublina dopływają statki ze zbożem :)

U niej gdy pytasz o cenę to zawsze tanieje

Młyn Stara Wies 91 netto sąsiad wczoraj woził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Animex Grodków pszenica paszowa podwyżka z 970 na 1020 brutto,obok PHU Gawor pszenica 1070 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

ceny netto , woj.Łódzkie

pszenica kons 1000zł

pszenica pasz 990zł

pszenżyto 890zł

żyto 750zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

morze ktoś zna cene owsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Miałem tonacje pierwszy rok po centrali, jak ludzie pytali to mówiłem że po tyle mogę sprzedać i brali. Poszła wszystka, nie mam dużo pola. Została bogatka którą siałem trzeci raz. Też poszłaby ale bez przesady...nie będę oszukiwać chociaż było duże zapotrzebowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

owies ok 600 zł


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Elewator Strzelno płaci za pszenicę 970zł netto i jedyny warunek to wilgotność do 14,5%,widać brak surowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to jest to Strzelno koło Kruszwicy? ile płaci elewator w Kruszwicy? w Golubiu za paszówkę płacili 980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Elewator w Strzelnie kupuje właśnie dla Kruszwicy,a co do jęczmienia to nie wiem,tu macie telefon:52 318-92-12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

emplex słupca z dwa tygonie temu za jeczmien paszowy płacił 820brutto a za konsumpcyjny o 20 zł wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie provimi płaciło 800zł/t netto, śmiem przypuszczać, iż teraz powinni cennik podnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

pszenica konsumpcyjna 1020 t/brutto na wymianę, 1010 t/brutto na konto za 30 dni, paszowa 960 t/brutto, saletra 1460, saletrzak 1260- lubelskie

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

zyto ceny netto

Szadek 700

Rogów

Proboszczewice 680


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Pszenica kons. 1030 , paszowa 900 , pszenżyto 850 , jęczmień 80 , żyto 70 . Ceny brutto z woj łódzkiego.

Edytowano przez romet737

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj