Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#3221 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 22:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Witam jaka jest teraz cena gryki, i gdzie ja sprzedac mam około 80 ton.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 15:18
  •  

#3222 Share nairda

nairda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 00:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

nairda- a konkretnie gdzie w okolicy Prudnika paszówka po 800 brutto?

Ścinawa Nyska firma KORAGRO

#3223 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 07:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) W rolnictwie trzeba umieć przewidywać i mieć trochę szczęścia. Ale sami sobie jesteście winni jak pszenica w żniwa jest po 800 netto i ładnie sypie, to co tu się zastanawiać droższa wiadomo że nie będzie (a przynajmniej spekulanci nie pozwolą bo jak każdy ma dostęp do ziarna, to choć nie wiem jakie by były braki z poprzednich lat to nie dadzą zarobić nam tylko sobie). Dlatego ja sprzedałem od razu. A co do cen nawozu to to się prosi o protest, ale wy się śmialiście z Leppera i teraz nie ma nas nawet kto poprowadzić.
Cierp narodzie. "Czemuś biedny boś głupi, czemuś głupi boś biedny".

Edytowany przez Pirell, 09 marzec 2012 - 07:53.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3224 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 12:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) to ,że w polsce na własnym "podwórku" sypała nie znaczy ,że sypała na całym świecie..

#3225 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 09 marzec 2012 - 14:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ale fakt w tamtym roku pszenica sypała jak dawno nie.. 8 ton z hektara - u nas spore osiągnięcie to jest (nie porownuje siebie do PGRów..). W sumie zostało nam 10 ton do sprzedania jeszcze, kasa na nawozy i oprysk, ale ceny no, sami nie wiemy czy czekać czy nie, ale czekać na co w sumie ;/

#3226 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 16:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Przecież to norma że w marcu spada. Ja przeważnie w lutym sprzedaję i tylko 2 razy się zawiodłem.

#3227 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 17:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Uogólniać nie można. To że u jednych było w żniwa po 800 netto nie znaczy że było tak u innych. U mnie zboże prosto z kombajnu (z pod rury) było śmiesznie tanie, a wszytko przez niedużą konkurencję wśród skupujących. Dodam że nie mam takich ilości by załatwić sobie np transport całego tira gdzieś dalej (ci co mieli to tak robili). Przykładowo jęczmień z pod rury był w granicach 640-660 brutto a teraz jest 800 brutto. Na tych 20 tonach zawsze jakaś różnica jest.

#3228 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 09 marzec 2012 - 20:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj na Matifie 220 euro,co do cen raz jest drożej po żniwach ,a raz przed źniwami,w zeszłym roku sprzedałem w lutym ,a dwa lata temu na początku czerwca.Co do chwilowych spadków to po co mają podnośić cenę skoro trochę spadło i już ludzie wiozą,ale ja jestem spokojny,i czekam bo żniwa jeszcze trochę, a patrząc na to co zostało na polach Wielkopolski , Kujaw i na Ukrainie to na pewno przesytu nie będzie.Już dzisiaj Jęczmień jest rarytasem.Sąsiad ma po 100 ton rzepaku i pszenicy i też się nie gorączkuje, ale każdy musi sam decydować co robić.

#3229 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Wczoraj wywiozłem na paszę do kur po 820 brutto i tylko wozić bo silosy puste. Wywiozłem bo musiałem kupić jarą zimowa padła . Przewiduje że cena za miesiąc pójdzie do góry .Resztę trzymam zobaczymy :mellow:

U nas jęczmień też po 80 na paszę

#3230 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 20:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) nairda- cena brutto 791zł za paszówkę przy ilościach pow.15 ton cena od pary dni była taka sama,ale się wycwanili bo jak chcesz żeby zbadali czy nie załapie się pszenica na konsump. to tego nie zrobią i koniec.

po sąsiedzku w Chempeście po792zł brutto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3231 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 23:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) po krótce mówiąc czekamy na cenę 900 netto i wcale nie blefuję. Ostatnio znajomy jechał przez niemcy to mówił że tam czerwono, z poczatku nie wiedział co to jest, ale póżniej się przekonał że to padnięta pszenica, a jak tam padła przy mrozach rzedu 20, to ukrainę -30 wymroziło totalnie... pozdrawiam młynarzy...

#3232 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 11 marzec 2012 - 09:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ja swoją sprzedałem ale twierdzę że pszenica dojdzie do 1000 zł nie wiem mogę sie mylić ale patrząc co sie dzieje na polach nie tylko u nas to rynki w końcu nie wytrzymają i bańka pęknie na matifie juz skoki nerwowe bo kilka % do góry jak komuś kasa nie potrzebna to napewno wygra u nas szacunki że w POlsce poszło 30 % zbóż ozimych w Niemczech szczególnie wschodnich też sporo na ukrainie podobno około 50% więc niech mi ktos powie że to sie na rynku nie odbije niech tylko ruszy wegetacja

Edytowany przez thug, 11 marzec 2012 - 09:44.

Thug

#3233 Share k110

k110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 10:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Teraz ludzie zaczęli wieść bo pieniądze potrzebne na środki ochrony itp. wiec i pszenica potaniała...

#3234 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 10:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Zgadza się na MATIF-e jest nerwowo, szybko spada i szybko rośnie. Tego wcześniej nie było. Straty są i to na pewno. Ja jak narazie jeszcze nie panikowałem, czy dobrze to się okaże.

#3235 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Nie gadajcie głupot że 30% pszenicy poleci. Taka sama panika była na wiosnę z kukurydzą jak były przymrozki i kto przesiał jeszcze raz to żałował bo ta nieprzesiana była normalna. Taka sama sytuacja bedzie teraz. U mnie pole pszenicy wygląda jak spryskane roundapem ale środki są zielone więc zapewne przeżyje tak samo i u was.
Pszenżyto 740 zł

#3236 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ja tylko podałem 30% za Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.z możliwością wzrostu do góry ale zobaczymy

Edytowany przez thug, 11 marzec 2012 - 11:06.

Thug

#3237 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 12:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Coś wisi w powietrzu, ponieważ miałem kilka telefonów od dużych skupów zbóż chcących zakupić pszenicę jarą. Proponowali mi 1000- 1100 zł/t (każdy chciał brać wszystko)...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3238 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 12:10

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) wszyscy widza co sie dzieje wiec cena musi iśc do góry swoje jak dołążą gracze giełdowi to bedzie wysoko

Thug

#3239 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 16:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) murtek3

a dokladnie jakie firmy ci proponowaly taka cene?Cena brutto tak?i powiedz za jakie parametry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3240 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 16:52

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Podejrzewam, że parametry w tym przypadku są nie istotne, a przynajmniej nie najważniejsze. Tak czy siak pszenica ma jest konsumpcyjna, czyli wszystko naj naj naj. Cena brutto. Odnośnie firm nie będę im robił reklamy albo i antyreklamy (jedna z mojego regionu, a reszta ze środkowej Polski).
Z pewnością sprzedałbym już to zboże, lecz każda wędrówka po polach znięchęca mnie do tego.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl