Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

[.....]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

parametry : pszenica - wilgotność ok 13% , gęstość 74+ , gluten 26+. Próbka zboża na młyn. Żyto przy dobrych parametrach 740 zł z VAT , owies -600 zł przy dobrej gęstości coś więcej zawsze dorzucamy , jęczmień 750 zł z VAT .


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

pszenica konsumpcyjna 950 zł

jęczmień 720 zł

żyto 720 zł

cenny netto

Komplexmłyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Mazowieckie, paszarnia Cedrob - pszenica 940 netto, pszenżyto 750 netto, kukurydza sucha 890 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

@dralo5 - gdzie niby masz taką cenę ? Ostatnio dzwonilem do skupu na ul Abramowickiej w Lublinie i tam cena 870zł+vat.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak tam u was ceny pszenzyta? u mnie 750 netto odbiór z gospodarstwa :(. jak macie lepsze oferty to podrzuccie bo bym sprzedał ze 25t


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dralo5 - gdzie niby masz taką cenę ? Ostatnio dzwonilem do skupu na ul Abramowickiej w Lublinie i tam cena 870zł+vat.

 

 

w lubelii pszeniczka ostatnio była 995 brutto jak dzisiaj nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

jak tam u was ceny pszenzyta? u mnie 750 netto odbiór z gospodarstwa :(. jak macie lepsze oferty to podrzuccie bo bym sprzedał ze 25t

 

Załacimy 750-760 za pszenżyto, pszenicę paszową 870-880, ceny netto, odbiór i płatność na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

krąplewice ceny netto:

pszenica paszowa 920zł/t,

jęczmień paszowy 800zł/t,

pszenżyto 830zł/t,

kukurydza 860zł/t,

żyto 750zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ceny nie sa złe u was ale co z tego jak wiozac od nas to całą różnice zjada transport :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zboża pójda w górę wszystkie dane światowe na to wskazują u nas w obrocie miedzy rolnikami już jest po 1100 a po około 1000 brutto w skupach na dobrych parametrach


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to powiedz dlaczego gdzie nie zadzwonisz na jakas paszarnie to twierdza ze maja magazyny pełne. Na pszenzyto nie ma klienta, Zyto cena nędzna jedynie pszenica w miare idzie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

może żle napisałem miałem na myśli pszenicę bo ze zboz tylko ją i jęczmień jary uprawiam


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zboża pójda w górę wszystkie dane światowe na to wskazują u nas w obrocie miedzy rolnikami już jest po 1100 a po około 1000 brutto w skupach na dobrych parametrach

 

co poza rzepakiem i pszenicą konsumpcyjną kosztuje więcej niż 1tys. zł brutto i z czego wynika, iż w obrocie między rolnikami ceny są wyższe? u mnie jest dokładnie odwrotnie i te ceny które wskazałem są w obrocie "międzyrolniczym" o 10% niższe

 

co do wzrostu cen to jestem skłonny się zgodzić, obecnie nadal wszystko wyjeżdża na zachód a wschód dopiero ma wyhamowywać eksport, ponadto zauważcie, że obecnie mamy dużą podaż kukurydzy i zasadniczo ceny nie spadły, więc fundament wydaje się być solidny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj