Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

kissmy...    67

to chyba zbyt niska cena, ile waży taka bela? moim zdaniem 100zł/t to absolutne minimum przy obecnych cenach pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

bela sianokiszonki waży 500-700kg. Gotową można kupić za 70-100zł. Koszt zrobienia to koszenie+ zgrabianie+ prasowanie+zbieranie beli+ owijanie+ siatka + folia. Nikt nie da więcej niż gotowa bela kosztuje. Zawsze można zrobić wszystko na swój koszt i potem wiosną sprzedać kiszonke.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Co do obawy o ceny zbóż paszowych,to u nas w okolicy prosięta są wstawiane na maksa,każdy myśli żeby jakoś to zboże zagospodarować i po źniwach może się okazać ze z tego ogromu jęczmienia na rynek trafi tylko kilka %,zwłaszcza że jare tyle nie sypie co zimowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

może to mój był jęczmionek konsumpcyjny co mu cena spadała, :) ale już nie ma z czego spadać sprzedane wszystko,

jakby była susza nadal cena by wzrosła a tak jest nadzieja że co się sprzątnie

 

jakby co mam pszenicę konsumpcyjną z finezją dla gołębi lub działkowców etc. :) po 1,1zł/kg

604166715

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Pany. Mam zasiany owies taki nie planowany, i jak by mi się udało znaleźć chętnego który by zgarnoł taki owies w całości na koszonkę to jaką cenę by tu zaśpiewać ??

taki nieplanowany to tez mam ale gluchy owies.oddam za darmo z korzeniami :rolleyes: Edytowano przez tedizetor56
  • Like 2

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jak z cena pszenicy konsumpcyjnej na Dolnym śląsku bo mam 18 ton jeszcze nie sprzedanej ....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

pszenzyto

neorol =860netto(cena dnia) spadek o30zl/t

Piast Ostrow Wlk. =820netto

Tasomix =800 netto spadek o 50zl/t


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

Gdzie w woj łódzkim można jeszcze sprzedać żyto bo okoliczne młyny nie są zainteresowane kupnem . Mam około 15 ton . Proszę może ktoś na forum mi pomorze Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

skad jestes?

cos mi sie obilo o uszy ze Szadek bral/bierze


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

Mieszkam między Łęczycą a Ozokowem

 

 

W Szadku kupuje żyto,ale to daleko ciągnikiem jechać,nie mamy dużego samochodu

 

Nie piszemy posta pod postem , używamy opcji "edytuj" - razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Paszówka w mojej okolicy spadła do 75 zł brutto. Rolnicy czyszczą magazyny przed nowymi zbiorami a panowie w skupach skrzętnie to wykożystują obniżajac cenę z tygodnia na tydzień. Do tego Agrobiznes miesza w głowach rolników mówiąc o spadkach co wzmaga panikę i szybkie pozbywanie się wszystkiego co zostało za wszelką cenę i tak pewnie będzie jeszcze przez kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Na Matifie znowu skok do 234 euro za pszenicę i to co dzisiaj proponują punkty skupu to śmiech na sali ,dzisiaj rozmawiałem z człowiekiem który zna temat zbóż i mówi że we wrześniu zrobi się gorąco,nic więcej nie mogłem z niego wyciągnąć.Widać po cenie ropy że spekulacja przystąpiła do lokowania kasy w produkty rolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Tego nikt nie wie co będzie we wrześniu fakt na giełdach idze w górę ale u nas wzystkie skupy czekają na nowe zbiory i cena pozostanie na tym poziomie jak by nie patrzeć mamy już lipiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

dziś sprzedałem do Polskich młynów 15 ton pszenicy ozimej..... jakościowej o parametrach, wilgotność 13,4, zanieczyszczenie 5,6 gęstość 76, opadanie 268, gluten 28, białko 13,4 liczba sedymentacji 44

cena 870 netto + 5% vatu

w skupie spokój była już przerwa na gazowanie itd..... ten kto miał sprzedać już dawno sprzedał w kwietniu- maju teraz odliczanie do żniw

widziałem ofertę na jęczmień zimowy tylko, że u nas chyba każdy wymarzł na 700 netto.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Pszenica sprzedana. Cena 1000 zł z groszami brutto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

znacie już ceny pszenicy na żniwa?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KierzmaN    0

Witam... Z tego co widzę w moich okolicach to ceny specjalnie zbijają ponieważ wszyscy którym pozostało coś zboża opychają przed nowymi zbiorami także jest to specjalne zagranie,a zboża konsumpcyjnego z zbiorów nowych w moich okolicach raczej będzie brakować ponieważ ok 85% było po przesiewanie i zboże konsumpcyjne raczej w dobrej cenie się będzie trzymać,bo wiadomo jaki rok był,a paszówki będzie w opór mam nadzieje bo dużo dokupujemy... :):) woj:opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ceny rzepaku juz znacie?Ja dzis dowiedziałem sie ze Agro Efekt ma cene 2300 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj