Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#2941 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 31 styczeń 2012 - 18:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) http://www.hgca.com/...ome%20Page.mspx stąd po prawej masz ceny z trzech giełd liffe w londynie matif w paryżu i cbot w chicago
dla przypomnienia
wheat -pszenica
rapeseed-rzepak
malting barley- jeczmień browarny
maize- kuku
soybean-soja

Edytowany przez thug, 31 styczeń 2012 - 18:49.

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 03:03
  •  

#2942 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 22:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dzieki kolego teraz bede znal ceny na bierzaco bo do tej pory kozystalem z e-WGT i bylem krutko mowiac za muzynami

pozdrawiam

#2943 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 31 styczeń 2012 - 22:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) faktem jest to ze w młynie 1 byłem przy próbach, młyn 2 za to zaproponował najlepszą cenę, za to młyn 3 ma najlepszą próbę dla odmiany II ;)
1 proponuje 780netto
2 800netto ale odmiany II nie weźmie
3 760netto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2944 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 luty 2012 - 08:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) @Heniekii kwestia orżnięcia to inna sprawa bo w Elewarze mi wychodziło 222 opad, czasem mniej a jak poszła do młyna to się zachwycali , że supre pszenica.
Co do prób to tak jak ci mówię, z jednego wiadra będzie się różnic próba.Oczywiście nie o 50, ale te 10-15s swobodnie.

#2945 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 01 luty 2012 - 14:59

dzisiaj na matifie pszenica już po 215 euro prawie ja myśle że warto jeszcze trzymać choć koło mnie wszyscy dookoła sprzedają

Czekaj,bo pogoda raczej nie wpłynie na wysokie plony w tym roku i do źniw jeszcze daleko,sam fakt że na matifie idzie do góry,wysztarczy że Rosja wprowadźi zakaz wywozu po stwierdzeniu przezimowania i ceny skoczą do ile to niewiadoma,ale na pewno nie spadną.Osobiście planuje wywoźić kwiecień-maj,ale się zobaczy.

#2946 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 01 luty 2012 - 15:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Witam,
Koledzy orientujecie sie moze jaka jest cena łbinu słodkiego? Szukam pół dnia w necie i nigdzie nie ma aktualnych informacji. No i jakby ktos chciał kupic, to mam na sprzedanie ok 10t odmiany Neptun. Brałem go z centrali.

#2947 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 01 luty 2012 - 16:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Rosja wprowadzi cła w marcu albo w kwietniu do tego potężne mrozy myśle ze bedzie ponad tysiąc pszenica

Thug

#2948 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 luty 2012 - 16:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) jeśli potraficie przewidywać przyszłość to proponuję porzucić rolę na rzecz spekulacji,

dzisiaj dalsze wzrosty i co ciekawe większe dla kontraktów na nowe zbiory (2012 i 2013), na rzepaku podobnie przy nieco mniejszej dynamice,

http://bankier.tv/ko...nych-10454.html

#2949 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 01 luty 2012 - 16:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) wierzysz w przecenę ropy hmmm nie ma o czym mówić poza tym bankier pl i jego eksperci mylą sie prawie w każdej analizie na przyszłość moim zdaniem bedzie wysoko jeśli chodzi o kuku hmm tak jak mówił ten gość raczej w dół

Edytowany przez thug, 01 luty 2012 - 16:22.

Thug

#2950 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) W województwie łodzkim, cena pszenicy konsunpcyjnej 750 - 780 zł netto, cena jeczmienia 690 zł netto, ceny od miesiąca bez zmian.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2951 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) jak już pozwoliłem sobie zauważyć nie jestem w stanie przewidzieć przyszłości dlatego staram się jak najlepiej zabezpieczyć koszty, przychody i zapewnić w ten sposób godziwy zysk, swoją drogą znając dzisiejszą sytuację to w ubiegłym sezonie zbierałbym słomę, natomiast ziemniaki bym przyorał

#2952 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) to u nas też duże podmioty taką cenę trzymają ale w końcu bańka pęknie jak pisałem wczesniej obstawiam tausena w kwietniu ale moge sie mylić

Thug

#2953 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) planowane zasiewy kuku i te z konieczności po przemarznięciach ozimin mogą wiele zmienić wedle zasady jak wszyscy sieją to ty orz

#2954 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:57

W województwie łodzkim, cena pszenicy konsunpcyjnej 750 - 780 zł netto, cena jeczmienia 690 zł netto, ceny od miesiąca bez zmian.

Ja też jestem z łódzkiego i pszenica w lokalnym młynie max 820 a jęczmienia poniżej 800 to nie ma co szukać

#2955 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 01 luty 2012 - 22:35

jeśli potraficie przewidywać przyszłość to proponuję porzucić rolę na rzecz spekulacji,

dzisiaj dalsze wzrosty i co ciekawe większe dla kontraktów na nowe zbiory (2012 i 2013), na rzepaku podobnie przy nieco mniejszej dynamice,

http://bankier.tv/ko...nych-10454.html

zawsze mi się wydawało że analitycy mają długie wąsy i siwe skronie, a także stare kości w których dużo mądrości... a tu co widzę: młodzieńcze exelowskie wywody :)

#2956 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 luty 2012 - 07:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pszenica w dalszej perspektywie nie może być tańsza, bo od kilku lat wzrasta areał uprawy rzepaku i kukurydzy częściowo kosztem pszenicy której potrzebujemy coraz to więcej.

#2957 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 02 luty 2012 - 10:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u nas o 20 zł do góry drugi tydzien z rzędu chociaż cena i tak taka powiedziałbym sobie 750-800zł pszenica netto

Edytowany przez thug, 02 luty 2012 - 10:04.

Thug

#2958 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 02 luty 2012 - 12:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) a ja właśnie czytam w coraz większej ilości pism rolniczych że uprawa rzepaku w europie spada, zapewne kosztem pszenicy, a u nas odwrotnie, więc cena na jedno i drugie powinna być wysoka(wliczając jeszcze mrozy jakie mamy to z ceną nie będzie problemu) tylko żeby było co sprzedać.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#2959 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 02 luty 2012 - 13:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dziś kolejna, aczkolwiek minimalna podwyżka o 10 zł. Pszenica paszowa powyżej 800 zł brutto, konsumpcja 840 zł.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2960 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 luty 2012 - 23:03

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) macie jakieś nowe informacje co się dzieje na rynku rzepaku? Bujnie się w końcu w do góry?