Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#2701 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 17:32

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) a ja sadze ze jednak jest opłacalność w rolnictwie...mało w tym prawdy ze jak ktos inwestuje to siedzi w banku...z tego co wiem to jednak w wiekszości rolnicy kupują ziemie a w dodatku przebija jeden drugiego a z maszynami gdyby faktycznie było tak źle to ludzie kupowaliby (na dopłaty) jakieś do 5lat czy wschodni badz krajowy sprzet a jak widzimy chociaż i na AF jest zupełnie inaczej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 05:13
  •  

#2702 Share XNarni

XNarni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 17:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Wczasy cztery razy do roku to nie kwestia mentalności a zasobności portfela.Rolników po prostu na to nie stać ew. nie mamy czasu.

#2703 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 17:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ale nowy sprzęt to nie jest dobrobyt alesprzęt do pracy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2704 Share dymek96

dymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:mechanika
    motoryzacja
    rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) tomaszpa1 ja się nie chwale tylko u mnie po tyle kupuje a jakość zboża średnia ale nie, aż tak zła jak ty piszesz. U mnie tez sobie cenią zboże np. jęczmień po 700zł/t ale nikt nie chce kupować, wiec kto chce sprzedać to opuszcza cenę.

#2705 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u mnie za jeczmien zapłaca po 750 zł , ale ja czekam tak na 800 zł bo jary jeczmien mam bardzo ladny , wyjatkowo jak nigdy :)

#2706 Share dymek96

dymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
    motoryzacja
    rolnictwo

Napisany 31 grudzień 2011 - 09:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Może u ciebie jest więcej chętnych na kupno zboża , a u mnie w tym roku nie bardzo bo dużo osób zlikwidowało hodowle

#2707 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:20

Ale nowy sprzęt to nie jest dobrobyt alesprzęt do pracy.

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... :lol: Pozdrawiam :lol:

#2708 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:34

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Mówie o sprzęcie dostosowanym do gospodarstwa a nie dużo na wyrost. Jeli sie rozwijasz to musisz kupować i sprzęt 10 lat temu obrabialiśmy ponad 4 razy mniej ziemi, teraz nie dalibyśmy rady obrobic tego tamtym sprzętem a jeśli już dalibyśmy to właśnie dzięki szybszemu obrobieniu zwiększamy zyski. Czyż nie? Czasami jest tak że masz dzień lub dwa na zrobienie jakiegoś zabiegu czy nawet wykoszeniu. Pomyśl że musze opryskać w dzień 25ha rzepaku opryskiwaczem 400l

Edytowany przez silva, 31 grudzień 2011 - 11:00.

#2709 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dymek96, u mnie hodowle raczej sie rozwijaja , gesiarze poszerzyli hodowle o kaczki :)

#2710 Share dymek96

dymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
    motoryzacja
    rolnictwo

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:36

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) tomaszpa1 u mnie drobiu to wogóle nie ma. Trzody było sporo ale po tamtym roku dużo osób zlikwidowało i zostało kilkunastu hodowców aby. Więc kto ma kupować zboże paszowe :)

Edytowany przez dymek96, 31 grudzień 2011 - 11:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2711 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) A moze wrócimy tak do cen??

#2712 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:59

Jasne bo jak uprawiasz ziemie John Deere'em to zdecydowanie lepiej urośnie pszenica jakbyś uprawiał to Belarusem... Rozbawiłeś mnie gościu... :lol: Pozdrawiam :lol:

Nie będe tłumaczył po co się inwestuje w sprzęt do pracy bo to każdy dobrze wie (oprócz ciebie), poza tym porównaj nowe siewniki, pługi, agregaty do starych, no chyba że ty tylko ciągnikiem ziemię uprawiasz.
Trend is your friend

#2713 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 styczeń 2012 - 15:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) wracając do tematu na matifie kontrakty na wszystkie miesiące sporo do góry najbardziej styczniowy w pewnym momencie prawie 206 euro/tona

Thug

#2714 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 16:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) czyli robi sie prawdopodobne że pszenica jednak wróci do wartości sprzed roku

#2715 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) kamil41, na to wychodzi , nie zdziwiłbym sie jezeli cena osiągnie apogeum w lutym i przekroczy 1000 zł/t ale mowa oczywiscie o jakosciowej.

#2716 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:34

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) paszówka niewiele tańsza będzie widać na rolpetrol paszowa skoczyła procentowo bardziej niż jakościowa różnica oczywiście pozostanie ale niewielka myślę ze w przedziale 50-70zł /tona wszystko zależy jaki kurs euro będzie

Edytowany przez thug, 02 styczeń 2012 - 17:36.

Thug

#2717 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:36

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) suzuki21l, nie do konca sie z tym zgodze. teraz swinie u nas były 5,50 zł + vat , jest duza szansa ze cena dojdzie do 6 zł , znajomy jak wyliczył to zysk netto z ostatniej sprzedaży wyniósł 65 zł / szt. niby na jednej sztuce nie masz duzo ale jak on hoduje 1000 sztuk rocznie to chyba nie tak mało:)... pamietaj nikt nigdy nie powie ci ze ma w portfelu za duzo pieniedzy;] , w tam tym roku pszenica była przeszło 1000 zł /t i wiadome było ze nikt z tych co sprzedaje zboze powie ze jest za drogie... co do paliwa to wszyscy je zuzywaja czy rolnik , czy przedsiębiorca czy rencista. a co do zwyzki podatków i różnych opłat to tez nie masz racji. wynajmuje ludziom dwa mieszkania w bloku i juz musialem im oznajmic ze beda płacic wyzszy czynsz o 25 zł miesiecznie niby nie duzo ale dla ludzi zarabiajacych troche wiecej niz najnizsza krajowa to juz troche jest. a my rolnicy nie mozemy przesadzac ze podatki nam podnosza niewiadomo ile i ze opryski przykładowo co roku po 30 % w góre... poprostu przyszly takie czasy w rolnictwie ze liczy sie skala produckji , tylko tym mozesz byc konkurencyjny w odniesieniu do innych. zauwaz tez to ze ci rolnicy ktorzy twardo nastawili sie na dana produkcje sa liderami w swojej dziedzinie. w mojej okolicy od kilku lat najwieksze inwestycje widac wlasnie u rolników , zakup sprzetu , budynki , coraz lepsze maja auta. oczywiscie nie gospodaraja na areałach mniejszych niz 60 ha.

#2718 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) no tak albo dużo albo bida,

#2719 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:38

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) http://www.portalspo...nami,62987.html Ta informacja szybko zmieni ceny .po zimie będzie jeszcze gorzej .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2720 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Wiele jeszcze zależy od tego jakie będą przewidywania na następny rok. Pewnie teraz będzie iść w góre ale jeśli przewidywania będą dobre to w kwietniu maju myśle że już będą obniżać cene ale może akurat znów aura nie dopisze i będzie rosło do czerwca. Ale to tylko moje przypuszczenia.