Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#2541 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 19:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pszenicy już się pozbyłem - 770 zł/t netto.
Co ciekawe w analizach z sierpnia opadanie 160, a w ubiegłym tygodniu 220 - czyżby sztucznie hamowano zapędy rolników do sprzedaży zboża zaraz po żnwach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 09:29
  •  

#2542 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 19:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) bylo mnie sluchac teraz to juz jest za pozno, zaczynaja dodatkowo wyhamowanie fermy drobiu bo drob leci nie samowicie na dol...oj bedzie jazda bez trzymanki

#2543 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 19:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ja tam nie widzę żeby coś się działo byłem u kilku gospodarzy i kupiłem trochę żyta i mieszanki jarej po 650. Większość nawet nie chce słuchać jak tyle proponuje. Po żniwach kupowałem po 600-620 pszenżyto i mieszankę. Myślę że ceny zboża paszowego do żniw dojdą do 800zł a może nawet więcej. Ci co musieli sprzedac już sprzedali a reszta będzie do wiosny trzymać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2544 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 24 listopad 2011 - 20:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Pszenica Konsumpcyjna 800zł Brutto, a paszowa 750zł brutto :)

#2545 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 09:13

bylo mnie sluchac teraz to juz jest za pozno, zaczynaja dodatkowo wyhamowanie fermy drobiu bo drob leci nie samowicie na dol...oj bedzie jazda bez trzymanki

Nie było cie przez jakiś czas w tym temacie to myślałem że jakies mocniejsze leki wziołeś i się uspokoiłeś , ale widzę że poprawy nie ma.
Pszenica kons. z domu 820 netto, pszenzyto 680 netto też loco gospodarstwo.Kukurydza zaczyna drozeć, paszowa pszenica też lekko. Gdzie tu tragedia? Gdzie twe przepowiedziane dostawy z Ukrainy, południa? W Polsce jest najtańsze zboże w Uni(nie licząc Litwy), euro po 4.52 i zboże jedzie, ale w kierunku zachodnim, ewentualnie północnym w kierunku portu. :D

#2546 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 13:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) a wiesz co sie zaczyna dziac z rzepakiem?? jest tansze niz ze zniw kolego ekonomisto
to samo czeka polskie zboze...

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 25 listopad 2011 - 17:23.

#2547 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 14:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Hmm księciuniu, brak ofert sprzedaży do twego skupu ? Skończ to pierd.lenie- nikt cię nie słucha. Mało tego, każdy cię olewa, a ty dalej jedno i to samo. Jakaś choroba ?

Swoją drogą, w okolicznych skupach próżno szukać dostawcy zboża. Każdy albo już sprzedał, albo czeka. W efekcie skupy zastosowały radykalne jak dla nich kroki, tj. podnoszą cenę...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#2548 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 15:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ksiąze, w d..pie mam rzepak. Cena rzepaku bedzie mnie interesowała 1.08.2012 jak przezimuje , a jak nie to w cale mnie to. Ci co kupili i magazynują to trochę się martwią, bo stracili po 100zł góra na tonie, ale zarobili w poprzednim sezonie po 800-1000zł na tonie. Także o nich to się nie bój panie ekonomisto, a że nie potrafisz analizować sygnałów płynących z rynku to się nie wypowiadaj w tym temacie, bo coś mi tu zanosi drobnym handlarzykiem który poprzez AF próbuje zachwiać rynkiem. :lol:

#2549 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 16:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Myśle ze nie jeden powinien popatrzeć co sie dzieje z roślinami zasianymi na jesień rzepak jeszcze kto zasiał to ma ale zauważam plantacje na których rzepak zaczyna znikać jaki to powód nie wiem. Następny problem zasiewy zbóz po takiej suszy w u mnie pszenica nie wygląda za ciekawie z kim sie rozmawia ze znajomych to z pszenicą na wiosne może być problem.

#2550 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 17:10

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Na Mazowszu pszenica paszowa 720 netto, rzepak znajomy sprzedał w ubiegłym tygodniu kilka ton po 1930 netto więc tragedii nie ma, wszystko delikatnie do góry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2551 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 17:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) zgadza się, rzepak marny, wschody tragiczne, miejscami zerowe, od 3 miesięcy wody nakapało 18litrów w 5 etapach. Na dzień dzisiejszy co nie którzy będą musieli przesiać, a jak nie to liczyć się trzeba ze znacznym spadkiem plonu, pewnie trzeba będzie takie działki prowadzić ekonomicznie by nie dołożyć.

#2552 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 26 listopad 2011 - 20:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) pszenzyto zgodzone po 700 zł - 5t
mieszanka po 680zł -10 t
jeczmien po 720zł - 6 ton
wywozka do klienta po niedzieli. ceny wydaje mi sie ze calkiem niezle , w dodatku to gesiarz:) a w naszej okolicy to hodowcy z tej branzy najlepiej placa i co najwazniejsze gotówka:)

wysoki kurs euro daje sie juz we znaki w cenie zboza... w naszej okolicy wzrost zainteresowania zbozem kupujacych sporo a sprzedajacych niekoniecznie. jezeli kurs euro jeszcze podskoczy w gore czesc zboza pewnie pojdzie na eksport. dla sprzedajacych git:) dla kupujacych niebardzo.

#2553 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 14:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ja płace mieszankę i owies 620-650.

#2554 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 00:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ksiaze, jazda bez trzymanki to moze dopiero byc jak padnie rynek walutowy euro. ostatnio w tv słyszalem ze Niemcy , Francja , Holandia , Austria i chyba luksemburg maja miec ,,inne euro'' niz to obecne. liderzy europy juz sami widza co sie dzieje. obecne zawirowania na giełdach swiatowych jest tak niepewne ze nie wiadomo co robic. czy kupowac zboze i uderzac w konkretna hodowle czy tez lepiej wziac kredyt preferencyjny i kupowac ziemie. z handlem jest tak samo ale jedno jest pewne jak euro bedzie wysoko to i cena bedzie w polsce dobra. juz od jakiegos czasu to obserwuje i widze ze kurs euro ma bardzo duzy wpływ na cene zboza. to tak samo jak wziac paliwo u nas niby jest drogie bo 5,60 diesel a w Niemczech w przeliczeniu na PLN kosztuje 6,50 wiec jest jeszcze prawie o złotówke drozsze.

#2555 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 21:53

bylo mnie sluchac teraz to juz jest za pozno, zaczynaja dodatkowo wyhamowanie fermy drobiu bo drob leci nie samowicie na dol...oj bedzie jazda bez trzymanki

wyhamowanie ferm drobiu??? co ty pie..... w obrębie 30km gdzie mieszkam nie policzysz wszystkich ferm drobiu jakie są i w każdej (no może nie w każdej ale w większości) w tym roku widać gołym okiem że kolejne kurniki dobudowane są. jakby tak leciał jak piszesz to by nie powiekszali stad.

#2556 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 grudzień 2011 - 22:52

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ciekawe czy po nowym roku pszenica ruszy coś w górę bo jak narazie to lekkie spadki napewno przed nowym rokiem nic się nie zmieni a raczej jeszcze spadnie zobaczymy co będzie dalej

Thug

#2557 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 05 grudzień 2011 - 07:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) śniegu dosypie to trochę do góry pójdzie ;)

#2558 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 10:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) przy tym kursie euro zboze raczej nie spadnie juz widze ze zboze paszowe coraz wyzsze ceny.sadze ze zanim przyjdzie wiosna to zadnego zboza taniej niz po 700 zł sie nie kupi.

#2559 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 11:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) po 770 woza kazda ilosc a chemirolu i ampol'u wiec cos na rzeczy ze chca sie wysprzedac ze zbozem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2560 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 05 grudzień 2011 - 17:45

przy tym kursie euro zboze raczej nie spadnie juz widze ze zboze paszowe coraz wyzsze ceny.sadze ze zanim przyjdzie wiosna to zadnego zboza taniej niz po 700 zł sie nie kupi.

kolego cena około 700 to niestety mizerna cena za przetrzymane zboże w żniwa drożej sprzedawałem

Thug