Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

JPH2    25

Opolski ODR obliczył że tona pszenicy dała w tym roku na czysto coś ok. 16zł zysku słownie szesnaście złotych i parę groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

nie każdy ma takie gleby i klimat by po 8-9t średnią robić, a koszta wszyscy mają takie same. Jeśli cena nie wzrośnie na następny sezon to przy dzisiejszych kosztach tylko wydajność może uratować jakiś zadawalający zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3457

Widać panikę kupujących przed szacowaniem co będzie na wiosnę .Co do cen to trochę śmieszy mnie nagabywanie części forumowiczów że ceny są w sam raz lub za duże a ja uważam że towar jest tyle warty ile ktoś może dać a jak wiemy do żniw jescze 5 miesięcy więc niech się martwią ci co nie mają zboża niż ci co je mają .Co do wypowiedzi tych co podają się za rolników chyba nie wieżycie że takowa spekulacja wpływa na rynek ?Byli tacy już na forum co uważali się za ekspertów (książe) dziś z pewnością działają pod jednym z innych ników i dalej mędrkują .Cena będzie jaka będzie a ja osobiście jeśli nie sprzedam po 1000zł/t to pojadę Obiolem i niech leży do następnego sezonu .Nigdy nie straciłem na tej polityce więc tego się trzymam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

SAUTER

Nam Agro-As proponował cene 880zl brutto odbiór bezpośrednio z gosp. własnym transportem .Czekamy dalej na 9 z przodu ;)

JPH2

Tylko oni liczą wszystkie kosztą a rolnik już nie.Do ODR w Łosiowie(Opolszczyzna) mam 12km jak w tamtym roku byłem na Dniach Buraka to jak wszystko policzyli to 55 ton buraków było mało żeby pokryć ich koszty produkcji :D .Tylko że oni nie muszą sypać Fosforu bo tego składnika w ich ziemi jest pod dostatkiem ,ale ŚOR to nie żałowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja zboże musze teraz kupić i raczej wole żeby nie bylo po tysiąc. Obecne ceny chyba powinny zadowolić obie strony. obecne mam na myśli mędzy 800 a 900 brutto. I nie cieszą mnie ceny po 400, czy 500 bo wiadomo że odbije to się czkawką na hodowli.Wszyscy i wszędzie zaczną hodować a wtedy ceny wiadomo, nie ciekawe. Tylko troche wkurza mnie podejście zakładów chemicznych , które strasznie windują ceny i spadają zyski producentów. A teoria, że zboża urosły na mniejszych kosztach może ma swoje argumenty, ale dzisiejsze wysokie koszta nijak mają się do cen za rok, bo nikt tego nie weźmie pod uwage przy wypisywaniu faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SAUTER

Nam Agro-As proponował cene 880zl brutto odbiór bezpośrednio z gosp. własnym transportem .Czekamy dalej na 9 z przodu ;)

JPH2

Tylko oni liczą wszystkie kosztą a rolnik już nie.Do ODR w Łosiowie(Opolszczyzna) mam 12km jak w tamtym roku byłem na Dniach Buraka to jak wszystko policzyli to 55 ton buraków było mało żeby pokryć ich koszty produkcji :D .Tylko że oni nie muszą sypać Fosforu bo tego składnika w ich ziemi jest pod dostatkiem ,ale ŚOR to nie żałowali :)

 

 

Przy jakiej ilości ci taka cene zaproponowali i o jakich parametrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XNarni    0

Oczywiście że powinniśmy liczyć wszystkie koszty.Producenci środków ochrony i nawozów również liczą,choć obecne ceny nawozów nie mają nic wspólnego z kosztami i jakoś producentom to nie przeszkadza.

Tak więc argument że wyprodukowaliśmy pszenice na tańszych nawozach jest co najmniej śmieszny!

Jeśli po żniwach ceny zbóż spadły by do poziomu 500 PLN to ktoś uwzględni po jakich cenach obecnie kupujemy paliwo i nawozyąl

To może takie właśnie poglądy podziela KE wprowadzając "mechanizm modulacji" i tnie dopłaty dla gospodarstw pow. 22 ha.Ciekawe tylko dlaczego ministerstwo wiedząc o tym od października milczało do połowy lutego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to rolnik musi uwzględnić koszty, które ponosi i zabezpieczyć poziom przychodów, temu służą właśnie kontrakty terminowe futures bądź łatwiej dostępne forward i tu pojawia się ponownie moje pytanie czy kontraktowaliście już coś z nowych zbiorów - cena na rzepak oscyluje wokół 1900zł/t, na razie nie wiem co z pszenicą, ale w najpóźniej w marcu zabezpieczam co najmniej połowę potencjalnej produkcji; natomiast odnośnie do poziomów cen płodów rolnych oraz nawozów proponuję zbadać korelację między nimi i kursem euro/zł oraz dolar/złoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

jeżeli to cięcie dopłat o 10% dla gospodarstw które dostają dopłaty powyżej 5000euro weszłoby w życie to nie pozostaje nic innego jak tylko strajk i to w najostrzejszej formie bo to co ostatnio się wyrabia szczególnie z krusem teraz jeszcze z tymi dopłatami do uderza w rolnika tego normalnego rolnika a faworyzuje spekulantów szczególnie tych do 6 HEKTARÓW przecież tam 95% procent tych gospodarstw to tylko po to są w krusie aby mieć ubezpieczenie i robią całkiem coś innego bo z 5-czy 6 ha niemożna się utrzymać przecież to oczywiste a dla takiego gościa który ma 5ha i zapłaciłby 5pln na miesiąc ubezpieczenia to jest nic bo on i tak jest murarzem, taksówkarzem,handlarzem i dochody ma napewno wyższe niż nie jeden rolnik nawet 30 hektarowy który pracuje na gospodarstwie od rana do wieczora cały rok więc dlaczego każdy nie może opłacić 1pln i dlaczego nie ciąć jak już ciąć to wszystkim po 10% NA TAKIE TRAKTOWANIE NIE MOŻE BYŚ ZGODY Z NASZEJ STRONY NA PEWNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Wczoraj brat sprzedał przenzyto do gorzelni,porosniete bez zadnych parametrow po 800+Vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas po 800+ Vat to kupują pszenicę z najwyższymi parametrami niestety


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr190    1

Witam ja w sobotę sprzedałem pszenicę po 780 brutto paszową lubelskie bychawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Chmiel Kolonia u pana P. pszenica paszowa 790 brutto woj.lubelskie.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wczoraj brat sprzedał przenzyto do gorzelni,porosniete bez zadnych parametrow po 800+Vat.

MTC Plus zamknął gorzelnię w Pokaniewie(woj. podlaskie). Prawdopodobnie z powodu małej podaży żyta innych zbóż i wysokich ich cen. W tym roku z powodu porośnietych zbóż spadła wydajność produkcji, z drugiej strony ceny jakie oferowali były najniższe w okolicy.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Zorzyk2 kiedy została zamknięta? Bodajże w ubiegłym roku jeszcze tam woziłem żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W lutym zarządzający pakował manatki. Zaproponował obniżki płac pracownikom , a ta nieliczna załoga nie zgodziła się i zamknął zakład. Wiadomości na ten temat niby mam więcej ale szczątkowe i nie wiadomo jakie będą jej dalsze losy. Być może wystawią na sprzedaż - moje wróżenie z fusów :wacko: Rodzina która prowadziła tą gorzelnie była z Jarosławia(ojciec z synem), nie wiem czy tam u siebie prowadzą podobny zakład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

To teraz wiem czemu nikt się nie zgłaszał jak do nich dzwoniłem.... Jeden koleś którego znam w grudniu zapisał się na koniec lutego z żytem to już na pewno zawiezie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na stacjonarny zawsze ciężko było się dodzwonić, bo nikt tam nie siedział za biurkiem. Być może do końca lutego gorzelnia będzie pracowała, trzeba byłoby zasięgnąć informacji u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Powiem wam taka gorzelnia w okolicy to skarb,szczegolnie w mokrych latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dziś zaklepałem sprzedaż 25t pszenżyta. Miało być po 74 ale w końcu obniżyli na 73 netto. Pszenicy paszowej po 72 netto nie zdecydowalem się sprzedać.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

u nas ruch w punktach skupu jak w żniwa :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj