Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#2361 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 październik 2011 - 06:36

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) nie znam tego typa o nicku książę ale jeśli chodzi o ceny płodów rolnych to niestety będą spadać sam prawie nic nie sprzedałem i trochę się obawiam czy dobrze zrobiłem a ceny będą się obniżać głownie z dwóch powodów bliskość krajów basenu M czarnego i oczywiście wschód Ukraina Rosja no i jeszcze Kazachstan cła w tych krajach zostaną zniesione będą w dużej mierze konkurencyjne no chyba ze złoty dalej będzie się osłabiać to wywiozą nasze zboże na zachód ciężko ocenić ale myślę ze o cenach pszenicy rzędu 1000-1100zł można zapomnieć już duże zakłady skupowe mówią o pszenicy właśnie ze wschodu w którym to właśnie te trzy kraje odzyskały potencjał eksportowy sprzed wielkiej suszy zeszłego roku

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 08:01
  •  

#2362 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 10 październik 2011 - 07:28

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) kto zboze ze rzniw sprzedal po 850 + vat i kupil tanio wtedy surowce do produkcji roslinnej czy to nawozy czy chocby paliwo to sie smieje..przeliczajac jego zakupy teraz to taak jakby teraz zboze sprzedal po 1000...a kolego tomaszpa1 przypomnij sobie jak wczesniej pisalem zeby sprzedawac ze rzniw niestety na ekonomii i analizowaniu czynnikow zewnetrznych znasz sie jak gornik na zbieraniu jablek...bys byl madry to bys przesledzil chocby gielde Matif i zobaczyl co bedzie juz w listopadzie a o grudniu nie wspomne...

Edytowany przez ksiaze, 10 październik 2011 - 07:30.

#2363 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 10 październik 2011 - 08:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) możliwe,że będzie z kukurydza tak jak z ziemniakami bo nawet na najgorszych piaskach czy bagnach jest ładna kukurydza i nie wiem po co się między sobą żrecie, jak działacie w jednej branży, każdy ma prawo do swojego zdania.... a przecież logiczne jest,że jak czegoś jest nad produkcja to ceny mogą spaść a co do zbóż to w Polsce wszystko jest możliwe ja bynajmniej nie pamiętam 2 sezonów pod rząd aby ci na górze dali rolnikowi zarobić jak nawet cena się utrzymała do momentalnie cena środków do produkcji tez w górę....

Edytowany przez 1piotr1, 10 październik 2011 - 08:01.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2364 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 10 październik 2011 - 12:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) cholera chcialem sprzedac suchej kukurydzy...ale cene ktora proponuja czyli 680-690 netto nie kryje kosztow.. chyba przestane suszyc

#2365 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 październik 2011 - 12:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) można sprawdzać na matifie ale można też tu http://www.rolpetrol...otowania/zboza/

Thug

#2366 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 październik 2011 - 14:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) U mnie konsumpcyjna pszenica po 800zł netto i cena ta utrzymuje się od sierpnia- powiat Nysa-Prudnik

#2367 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 10 październik 2011 - 16:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u mnie też 800 zł./t. Ok.Bydgoszczy

#2368 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 10 październik 2011 - 16:38

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u mnie koło Iławy paszowa 720zł/tona a konsumpcyjna 760zł/t

#2369 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 październik 2011 - 16:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Krasnystw i stoisław 900 netto nadal.a;e konsumpcyjna

#2370 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 10 październik 2011 - 19:33

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ksiaze , kolego studiuje logistyke i na wiekszosci przedmiotów mam ekonomie takze mi nie ublizaj bo jeszcze mało wiesz;], poczekajmy do lutego:) ja jestem spokojny o cene na młynie podniesli cene o 20 zł na tonie takze w moich stronach o spadkach cen zboza poki co nie ma mowy. gesiarze biora ode mnie spore ilosci paszowego ciagle po tej samej cenie co w zniwa takze moze poprostu lepiej mi sie udaje sprzedac niz innym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2371 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 październik 2011 - 22:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Kupię ilości tirowe owsa lub mieszanki z transportem.

#2372 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 10 październik 2011 - 23:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ukraina znosi cło na eksport kukurydzy i pszenicy

Ukraiński eksport zbóż może wynieść 23,4 mln ton w roku handlowym, rozpoczętym 1 lipca, w tym 11,1 mln ton pszenicy i 9,1 mln ton kukurydzy.

Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta Wiktora Janukowycza.

Cła eksportowe na zboża zostały wprowadzone na Ukrainie 1 lipca.

Ukraińskie ministerstwo rolnictwa oczekuje, że tegoroczne zbiory zbóż, dzięki sprzyjającej pogodzie, będą porównywalne do tych rekordowych z 2008 roku na poziomie 53 mln ton.

Do tego dolozyc jeszcze wegry ale bedzie jazda...

Edytowany przez ksiaze, 10 październik 2011 - 23:23.

#2373 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 październik 2011 - 23:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Kupię ilości tirowe owsa lub mieszanki z transportem.

ja mam mieszanke około 35 ton. daj znac na prive jezeli jestes zainteresowany to moze sie dogadamy

ksiaze, mineło raptem 1,5 miesiaca od zakonczenie zniw wiec dla mnie to normalna sytuacja ze ceny utrzymuja sie na stałym poziomie zawsze tak było. tylko ze nie tylko do Polski moze trafic ukrainskie zboze.

#2374 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 11 październik 2011 - 00:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) tomaszpa1 taak ale caly czas mam w pamieci co zrobila ukraina chyba byl to 2004 rok jak sie nie myle... i nastepny rok tez byl do d*py przez ukraine...obym sie mylil

Edytowany przez ksiaze, 11 październik 2011 - 00:09.

#2375 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 11 październik 2011 - 06:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) pow.Biała podlaska - wczoraj sprzedałem pszenżyto po 680 z vat,a za owies płacili 520 z vat.

#2376 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 11 październik 2011 - 11:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) U mnie Pszenica Konsumpcyjna 830zł brutto.Podobno ma iść do góry.

#2377 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 11 październik 2011 - 13:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ja w żniwa wywiozłem swoją pszenice prosto z pola na młyn ponieważ nie miałem gdzie magazynować, bardzo nad tym ubolewałem mysląc że na jesieni będa podwyżki. Teraz patrząc z perspektywy czasu widzę, że od kąd w sierpniu sprzedawałem po 930zł brutto, to do tej pory nie wróciła taka cena. Teraz nie żałuję,,,, ale niestety nie dało się tego przewidzieć. Kukurydzę obecnie płacą u mnie po 600 + vat a za mokrą ale nie bardziej niż 30% 500 + vat.

#2378 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 11 październik 2011 - 13:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) kukurydzy nie chca kupowac ani odbierac z pola... wpaduje do kraju z ukrainy ponizej 700 netto z transportem...ale cyrk nie potrzebnie swoja suszylem trzeba bylo sprzedac i nie robic sobie kosztow z gazem

Edytowany przez ksiaze, 11 październik 2011 - 13:42.

#2379 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 11 październik 2011 - 13:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dużo ci płacą za robienie z siebie błazna?

Twój stan psychiczny pozwala ci zauważyć jaki mamy miesiąc?

Do następnych żniw jest jeszcze tyle czasu, że naprawdę bardzo różne scenariusze są możliwe.
Trend is your friend

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2380 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 11 październik 2011 - 14:36

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ksiaze, w 100 % nic nie idzie przewidziec. ale zbyt duze braki sa w zbozu z ubiegłego roku i w obecnym roku tez urodzaju nie było. trzeba patrzec globalnie a nie tylko co sie dzieje na naszym kontynencie ze rosja i ukraina miały roku urodzajny to nie wszystko. wez pod uwage Zachód Europy i sprawa ma sie inaczej poniewaz tam zbiory były słabsze niz w tam tym roku. chiny wielka susza kilka miesiecy temu , w USA rowniez nie specjalne zbiory. i co teraz? wymienilem te kraje ktore znaczaco sie licza w produkcji pszenicy