Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LUCKYR6    0

Teraz to cza czekać może pójdzie w górę , bliżej Maja w 2011 przed żniwami sprzedawałem pszenice po 1150zł za tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

właśnie przypomniałeś mi jak działają polskie młyny;] ten sezon nie był już tak zły, ale w zeszłym było to łatwe do zaobserwowania, otóż po żniwach oferowane ceny na pszenicę kształtowały się mniej więcej matif-100zł, a gdy towaru już brakowało matif+100zł, tylko teraz bardzo ciężko jest oszacować podaż pszenicy konsumpcyjnej, np młyn w moim sąsiedztwie zużywa o 10% więcej pszenicy, ze względu na jej słabą jakość, co nie zmienia faktu, iż nadal skupują za podłe 780zł/t, więc nic poza paszówką nie dostaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

1000zł/t na matifie ostatnio mieliśmy przed żniwami 2011, ostatnio pękła granica 900zł/t, o ile mnie pamięć nie myli to Stoisław po żniwach miał w cenniku 900zł/t, a teraz 810zł/t, więc uwzględniając koszty finansowania i magazynowania (pomijając już dramatyczny wzrost cen środków produkcji) należy uznać, iż magazynowanie zboża było nieopłacalne (straty rzędu 50-100zł na tonie)

 

Mylisz się bo kilka dni temu na matifie pszenica przez CHWILĘ kosztowała ponad 1000zł/t nie wiem czym to było spowodowane.

 

A jeżeli chodzi o magazynowanie to nie można roztrzygać czy się opłacało czy nie bo do żniw jeszcze sporo czasu, cena się może jeszcze mocno zmienić, niektórzy kupowali nawozy i ropę w lipcu a zboże trzymają do dziś.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie było jeszcze na matifie po żniwach ceny powyżej tysiąca złotych masz błędne info przez chwile na kontrakcie styczniowym cena wskoczyła na 211 euro przy kursie 4.4 to nijak nie chce wyjsc 1000zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba w środę na WGT wstawili cenę z matiff pszenicy na poziomie 235 E-1058 zł, kuku była powyżej 1100zł akcja działa się o godzinie 9 00 po południu cena wróciła do normalnych poziomów najprawdopodobniej pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja mam pszenice w tym roku wyjatkowo dobra wszystkie parametry bdb po 800 zł sprzedalem jakos w pazdzierniku. mam jeszcze z 45 ton i znajomy ktory zajmuje sie handlem zbozem mowi zebym spokojnie czekał do wiosny bo taki dobry towar dojdzie do ceny i na tylu tonach warto poczekac , wiec czekam.dzis byl gosciu i sie pytał o zboze. powiedzialem mu ze jeczmien jary po 800 zł , stwierdzil ze drogo ale sam przyznal ze bdb ziarno wiec towar chyba wart tej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tez Tomku licze ze dojdzie chociaż do 950 netto ale zobaczymy ale trzeba zauważyć że ceny paszówki i konsumpcji prawie sie wyrównały duże rozbieżności są u naciągaczy handlarzy którzy chcą nakupić tanio i drogo sprzedać a tutaj przykład że ceny prawie równe http://www.rolpetrol.com.pl/notowania/zboza/


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

thug, wiesz ja akurat handlarzom zboza nie sprzedaje tylko bezposrednio konsumentom. nawet rozwazalem kwestie zeby posiac pszenice paszowa na słabszej ziemi bo wiem ze urosnie , na polach ktorych nigdy nie była siana pszenica bynajmniej ja nie pamietam napewno by dobrze sypła. póki co wszystko konsumpcyjne . no moze na 950 zł dojdzie , jestem optymista tak jak Ty takze poczekamy i zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pierwszy raz w historii mojego gospodarstwa sprzedawałem pszenice w sierpniu i wrześniu. Zasugerowałem się tylo tym że mój sąsiad ustawił dmuchawę i zaczął sypać na strych jak to zobaczyłem zadzwoniłem do firmy osadkowski sa i podpisałem kontrakt na kilkaset ton.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomorze    0

W zeszlym tygodniu sprzedalem pszenice konsumpcyjna po 840 zl netto. Opadanie wyszlo 267 a reszta tez ok. Zastanawiam sie czy sprzedac wszystko czy czekac na wyzsza cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pszenica paszowa w Cedrobie, większe ilości nawet do 800zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jezdzilem po skupach z zapytaniem o ceny to nigdzie nie maja pszenicy konsumpcyjnej.Wszyscy mowili ze na chwile obecna cena powinna wynoscic ponad 1000pln za tone. W jednym dosc duzym skupie konsumpcyjnej skupili 36 ton od zniw. Młyny skupuja paszowke od posrednikow i robią z niej mąke co "niby sie nie da". Robią z nas idiotów i tyle. Ale w końcu mleko sie rozleje i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

coś niedobrego dzieje sie z cenami zbóż za oceanem na CEBOT lecą w dół codziennie praktycznie dzisiaj to nie zboża ale soja traciła najwiecej chociaż pszenica też w dół


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

U mnie już 870zl Pszenica konsumpcyjna.w sobotę jeszcze była po 850zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

o to juz osiagneła ceny ze zniw


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Byłem dziś na targu w Kozłowie Biskupim i jeśli chodzi o pszenicę to tragedia. W ogóle dookoła pełno jęczmienia, pszenżyta, żyta, nawet owies był, a pszenicę miało trzech handlarzy. Cena oczywiście atrakcyjna 900zł/t ale oni mięli po 2-3 kwintale.

Wróciłem na pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

aż takich dużych przecen nie ma kolego najwieksze są za oceanem ale cena na dziś to 223 dolary x 3.45=773zł netto kontrakt marzec

kontrakt maj 230 dolarów x 3.45 793złnetto to za oceanem u największego eksportera czyli usa gdyby miało wędrować to zboże na europę trzeba doliczyć koszty transportu natomiast na matifie mamy cenę na dziś w kontrakcie około 200 euro co daje cenę około 870 zł netto

w Polsce na WGT mamy cenę usrednioną pszenicy paszowej i konsumpcyjnej 853zł/netto teraz dużo zależy jakie zbiory bedą na pólkuli południowej jak to podliczą sytuacj sie wyklaruje troche


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

U mnie już 870zl Pszenica konsumpcyjna.w sobotę jeszcze była po 850zł.

 

netto czy brutto (na jakiej stawce)? i wskaż proszę dokładniejszą lokalizację punktu, u mnie 815zł/t na gospodarstwie

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj