Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

gucik131    28

i chyba będą się trzymać dużo ludzi już sprzedało zboże, a przecież zboża dużo nie było poza tym jeszcze 4 miesiące do żniw. w tym roku też nie ma co się cudów spodziewać odnośnie plonów przecież mróz bez okrywy śnieżnej też w jakimś stopniu uszkodził zboża. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

900 ZŁ ZA TONĘ :) grupa producencka Ziarno Cichoradz


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonator    0

i chyba będą się trzymać dużo ludzi już sprzedało zboże, a przecież zboża dużo nie było poza tym jeszcze 4 miesiące do żniw. w tym roku też nie ma co się cudów spodziewać odnośnie plonów przecież mróz bez okrywy śnieżnej też w jakimś stopniu uszkodził zboża. pozdrawiam

 

no wiesz gucik131 mam nadzieję że spadna bo hoduję trzodę i od jakiegoś czasu już kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

trzoda trochę podrożała ja Ci współczuje że musisz dokładać do świnek, ale polska to już taki kraj, że nigdy nie wiadomo co siać czy hodować bo co rok to inaczej, ja bym był za tym żeby była wprowadzona kontraktacja płodów rolnych, bo tak to jak granie na giełdzie, z tym że świnek nie sprzedasz w ciągu dnia, ani też nie założysz ich hodowli od nowa.u mnie jęli chodzi o jęczmień to tendencja wzrostowa 84 brutto pszenica po tyle samo czyli spadła o 4 zł była po 88.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja kupiłem w sobote 8 ton pszenicy paszowej po 70 zł :) gościowi nie przeszła na konsumpcyjną i po tyle mi puścił a pszenżyto po 60 :) oby wiecej takich sprzedawców.

A dzisiaj do mnie dzwonili z jęczmieniem po 80 zł ale narazie mam wiec nie kupowałem

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

ostatnio na targowicy w Jędrzejowie jeczmien zchodzil po 100 zł/metr. Facet miał owies i wołał za niego 80 zł/metr i nie chciał zejśc niżej z cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Witam

Po ile sprzedajecie owies ponieważ nie wiem cz 650zł brutto za tonę to dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

ską wy jesteście, bo u nac ciezko sie dokupić, w takiej cenie tez bym kupił,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

880 brutto za pszenice paszową fermy drobiu woźniak


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

koledzy co sie dzieje w nysie polskie mlyny pszenica po 900 zł netto . obnizka o 50 zł . to tak szybko tanieje czy tylko chwyt aby wystraszyc rolnikow zeby sprzedali reszte zboza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tanieje mocno i globalnie srednio o 50 pln dziennie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Wiosna idzie to i większość wyprzedaje zboża żeby kupić nawozy czy ŚOR. Straszyli także obniżkami cen to i się zaraz wszyscy rzucili.

https://www.ewgt.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9812:ceny-zboz-i-oleistych-na-giedach-wiatowych-16032011-1600&catid=56:e-wgt-sa&Itemid=44

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Pozamiatałem zasieki i dziś wywiozłem pszenice, paszowa 900, konsumpcja 960 ceny z vat, lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

z kasa mnie nie ciśnie więc ja nie panikuje i trzymam do maja .wszędzie słychać że tanieje tylko zastanawiam się skąd niby ma się pojawić ta pszenica na rynku jak nigdzie jej nie ma zbyt wiele a do żniw jeszcze dłuuuuuuuuugi okres czasu.nie wiem jak jest u was koledzy z oziminami ale u nas szału nie ma z przezimowaniem a o rzepakach to szkoda mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ja dziś skończyłem sprzedaż kukurydzy. 950 brutto.Drożej chyba być nie może??Jak myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

Wciska się kit że spekulanci wycofali się z rynku i dlatego zboże tanieje a jest wręcz odwrotnie obecnie gra się na zniżkę aby kupić kontrakty po jak najniższej cenie a następnie zacznie się windowanie cen do maksimum .Obecnie fizyczny handel zbożem się nie odbywa więc i nastała stagnacja i możliwa zmiana kierunku .Dla nas zwykłych rolników sytuacja przekłada się na to że musimy uzbroić się w cierpliwość i kto nie musi niech nie sprzedaje bo każda sprzedana porcja zboża utwierdza w przekonaniu spekulantów że rolnicy mogą zbywać zboże po jeszcze niższych cenach i nadal grają na zniżki cen .Po prostu nie ma co panikować bo do żniw zostało jeszcze ponad cztery miesiące a to przecież 1/3 sezony a na rynkach braki więc nikt nie zostanie z zapasem na następny rok kwestia jest tylko taka czy sprzedać gdy będzie górka w kwietniu , maju czy czerwcu w obecnym sezonie im ktoś cierpliwszy ten zarobi więcej .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kszyszta    0

witam!!!

U nas zboze idzie do gory i to szybko. Jeczmien kupilem miesiac temu po 1200 a juz podchodzi pod 1500 i CIAGLE rosnie. ziemniaki to wogole strach!! cena kosmiczna!sprzedaja po 2000lt/2400zl a potem nie beda miec czego sadzic. A ja mam zapas i sprzedam na wiosne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1272

Co ty wypisujesz za głupoty ,jęczmień 1200-1500zł/t ,chyba coś pokręciłeś?. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Nie widzisz ze kolega dopiero co się zarejestrował i sobie jaja robi ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

marna prowokacja, proszę nie odpowiadac na post tego człowieka


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Na matifie dziś duże wzrosty, euro drogie, bedzie cena. I wszędzie giełdy się rypły to spekulanci i fundusze lokują kase w kontrakty zbożowe które są na dzień dzisiejszy bardziej pewne, stabilne i generujące szybki zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

duże wzrosty-chyba zartujesz 1,6%-zobacz ile jest taniej a nie siejesz propagande i jakie są prognozy krótko i długo terminowe-bedzie tylko taniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj