Skocz do zawartości

Reklama

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
8137 odpowiedzi na ten temat

#1021 HubertOjdana

HubertOjdana

Rehabilitowany dr.

• V.I.P.
  • 2019 postów

Napisany 23 październik 2010 - 18:08

Zobacz postksiaze, o 22 październik 2010 - 17:06, powiedział:

pogadajcie sobie z mieszalniami i wam powiedza jaki rynek wola obslugiwac i ile setek ton dzienie wyjezdza gotowej paszy na fermy drobiarskie to zakreci wam sie w glowkach;]

Jezeli w Twoim regionie jest sporo hodowcow kur to Ci tak powiedza...Wiesz ile zje świnia w ciagu swojego życia?? tyle co xx kurczaków...
Pozatym tak jak @Marekgizo pisze...hodowcy kur , duzi hodowcy głównie bazuja na paszy z qq

#1022 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • 7964877

Napisany 23 październik 2010 - 23:17

@HubertOjdana mowiąc o tych hodowcach mam nadzieje ze nie mówisz o Czarku  spod Wasilkowa.

Odnośnie świni to ile zje paszy przez jaki okres tuczu? Tak z ciekawości pytam. Kurczak w przeciągu 6 tygodni zje jakieś 4,5 kg paszy. W przeciągu roku ze standardowego kurnika 40k sztuk wychodzi jakieś 1100 ton paszy a takich kurniczków jest kilka nawet w moim rejonie który wcale zagłębiem drobiarskim nie jest. Pod koniec tuczu dziennie idzie 10 ton wiec jest to dość chłonny rynek.
Sprzedam:
Pilmet 612, Pilmet 2018
rozsiewacz Sulky 1504,

agregat bierny 4m Kverneland+Nordsten ( Ew. zamiana na 3m) zdjęcia w galerii

#1023 ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 24 październik 2010 - 01:31

zgadza sie to co jedza tuczarnie to pikus przy rynku drobiarskim i sie nie kloccie...naprawde jest w drobiarstwie tragedia...od 3 tygodni...ludzie nie zasiedlaja ferm pisklakami ...zeby nie byc goloslownym to sledzcie rynek drobiarski i jego sytuacje: Komentarze i analizy - Rynek pasz

2010-10-20
Kto zarabia, kto traci na drogich paszach?

Drogie pasze coraz mocniej uderzają w hodowców. Oprócz producentów trzody chlewnej, na wysokie ceny narzekają już właściciele kurników. Niektórzy zaprzestają nawet produkcji.
Mało kto jest tak mocno uzależniony od cen pasz jak drobiarze. To one pochłaniają niemal całość nakładów potrzebnych do prowadzenia hodowli. Właściciele małych ferm, tak jak pan Romuald Wyrębski, nie mają innego wyjścia i wstrzymują produkcję. Brak opłacalności tłumaczą rosnącymi kosztami produkcji i spadającą ceną drobiu.

Romuald Wyrębski-właściciel fermy, woj. łódzkie „To powoduje sytuację na rynku kurczaka taką jak jest”.

Drobiarze wytykają paszowcom nieuzasadnione windowanie cen i domagają się ich weryfikacji.

Leszek Kawski-Krajowa Rada Drobiarstwa „Produkcja zbóż paszowych jest na stabilnym poziomie, porównywalna do ubiegłego roku. Apelujemy do wszystkich firm produkujących pasze, aby zweryfikowały swoje cenniki, aby ta cena spadła”.

Szanse jednak na to są jak na razie niewielkie. Przemysł paszowy tłumaczy, że ceny pasz kształtuje rynek. A to co podbija ich koszty produkcji to drogie zboże.

Adam Tański-Izba Zbożowo-Paszowa „Nie ma uzasadnienia wzrostu cen pszenicy paszowej i tu jest wzrost nieuzasadniony rynkowymi czynnikami podaży i popytu”.

Tym bardziej, że nie potwierdziły się szacunki o wyjątkowo niskich zbiorach w kraju. Wiadomo, że będą one o niecałe 9% mniejsze niż w ubiegłym roku i wyniosą 27 milionów ton. Ale o niższych zbiorach od dawna mówiło się też w całej Europie.

Andrzej Bąk-WGT „Problemy Rosji, Ukrainy i Kazachstanu z utrzymaniem produkcji zbóż spowodowały to zachwianie. I stąd ten gwałtowny wzrost, który zaczął się w lipcu”.

W listopadzie czeka nas najprawdopodobniej uwolnienie unijnych zapasów ziarna, ale tylko jęczmienia. Dlatego mało prawdopodobne, żeby zmusiło to przemysł paszowy do obniżenia cen.

Źródło: Agrobiznes

#1024 ursus912gd

ursus912gd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 październik 2010 - 08:41

Witam poszukuje zboża z okolic woj. pomorskiego (okolice Gdańska) posiadam własny transport, Poszukuje najlepiej stałego dostawcy(20ton  na 3 tygodnie), zboże jest mi potrzebne już na przyszłą sobote ponieważ moje zapasy się kończą, najlepiej żeby to było pszenżyto, jęczmień

#1025 Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 24 październik 2010 - 08:44

aleś się czepił nie dasz inny dojść do słowa. Kurniki paszę kupują a tuczarnie szczególnie te większe robią swoje. świniak jak ma120 kg to przez swoje życie zje około 300-340kg czyli tyle co 71 kurczaków i niech taki Poldanor, Duda, Mazur i Animex policzą ile mają setek tyś tyczników to wyjdzie kilka mln kurczaków a nie wspominamy o tych "mniejszych" po kilka tyś sztuk. Jak wy hodowcy drobiu nie potraficie robić sobie pasz to musicie je kupować :lol: a hodowca trzody skupi zboża z okolicy jak mu swoich zabraknie i przerobi to na paszę, przecież on nie zgłasza do GUS ile ton kupił ;) więc takie zboże zapewne nie jest brane pod uwagę w plonach krajowych. BO ARiMR policzy powierzchnię zasiewów razy średni plon i mamy ok 3 czy tak 3,5t z ha.
Kiedyś czytałem o Poldanorze to przerabiają zboża z 30 000ha połowa swoje i polowa kupione. Obrazowo to 300km2 :lol:
Co do Agrobiznesu to w jednym odcinku mówią jedno a w drugim potrafią całkowicie odwrotnie :P :lol: także nimi bym się nie zasłaniał.:lol:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1026 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • 7964877

Napisany 24 październik 2010 - 09:21

Dlaczego uważasz że nie hodowcy drobiu nie potrafią robic pasz? Żeby dziennie  robić 10 ton paszy to trzeba mieć infrastrukturę do tego żeby nie stać cały dzień przy jakimś młynku czy śrutowniku. A tak apropo Animexu to skoro chcesz liczyć ich świnki to policz też ich kurki których też maja niemało.  Sami w spółce w 7 osób "przerabiamy " rocznie prawie 2 mln sztuk kurczaków, a to tylko 7 hodowców odnośnie których wiem dokładnie jaka jest skala ich produkcji.
Sprzedam:
Pilmet 612, Pilmet 2018
rozsiewacz Sulky 1504,

#1027 ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 24 październik 2010 - 09:30

Lukasz1987 rozbawiles mnie ;) poczytaj o drobiarstwie w PL.... http://www.kipdip.org.pl/kat/id/7   dajmy na to ze pomnozysz ilosci ptakow z tych tabel  x zuzycie paszy ~3,8-4.0 kg/sztuke to naprawde zakolysze Twoja glowe i nie gadaj mi tu o tuczarniach bo mi sie smiac chce:)

pomoge Ci w  wyliczeniach:) wezmy tabele z sierpnia czyli ~62mln sztuk x ~3,8-4.0 kg na sztuke daje nam 235600 ton paszy gdzie ~75%  z tego to sama pszenica w dawce zywieniowej czyli jakies 176700 ton pszenicy :P i taak miesiac w miesiac a dochodza do tego jeszcze produkcja indyka i stad reprodukcyjnych.. w sumie dlugo by Cie uswiadamiac:)

#1028 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • 7964877

Napisany 24 październik 2010 - 09:38

@ksiaze 3,8 to  2kg kurczak.   Moim zdaniem to conajmniej  4kg na sztuke zeby uzyskać typową wagę w jakiej idzie na ubój.

W okresie styczeń-sierpien (a wiec 3/4 roku) 2010 w Polsce wylęgło sie 662 mln sztuk brojlerów co rocznie daje jakieś  +- 900 mln sztuk.
W całej Unii Europejskiej produkcja wieprzowiny w okresie styczeń-grudzień 2010 prognozuje się na poziomie  253 mln sztuk.

http://www.portalspo...zsza,38320.html

Nie biorę ilości indyka zeby Wam nie mieszać w głowach chłopaki...
Sprzedam:
Pilmet 612, Pilmet 2018
rozsiewacz Sulky 1504,

#1029 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • 7352729

Napisany 24 październik 2010 - 09:44

Co chcecie udowodnic, ze jak braknie drobiarzy to nie dosc ze pszenica stanieje to jeszcze poumieramy z glodu? Jak upadniecie, zlikwidujecie hodowle nic sie niezmieni...plakac nie bedziemy..

Pozatym to nie temat o wyzszosci drobiarzy nad reszta z branzy miesnej.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#1030 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • 7964877

Napisany 24 październik 2010 - 09:49

O jakij wyższości? Chcemy tylko uświadomić niektórych że produkcja drobiu pochłania potężne ilości zbóż paszowych.

A odnośnie tego płakania i upadnania czyżbym wyczuwał jakąś nienawiść do branży?
Sprzedam:
Pilmet 612, Pilmet 2018
rozsiewacz Sulky 1504,

#1031 Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 24 październik 2010 - 10:07

z doświadczenia wiem że pasza robiona w swoim gospodarstwie jest znacznie tańsza w produkcji i gdy mamy te same składniki co producent to jakość paszy będzie na bardzo niskim poziomie. CO do infrastruktury to zasypujesz silosy i pasza robi się "sama" a Ty wykonujesz inne prace. Może trochę przesadziłem żtym że napisałem że nie potraficie. Chodzi Mi o to że większość producentów trzody sama robi sobie pasze i tylko nielicznie kupują gotowe a w waszym przypadku jest zdaje się odwrotnie. Jak dla Mnie przy obecnej ceni € na poziomie 3,7-4 zł zboża paszowe mogą kosztować 600zł i nie mam nic przeciw temu bo zawsze można zamówić sobie coś na Słowacji czy Węgrzech albo w Rumunii i Czechach, różnice walutowe piękna rzecz ;).
@paktofonikas1987 takie pytanie do Ciebie czy skoro w 7 osób produkujecie 2 mln kurczaków rocznie to pasze kupujecie gotową? Nie lepiej zrobić wytwórnie pasz i mieć dla siebie a nadprodukcje sprzedawać?

Odnośnie ceny
ZZZ cena pszenicy w zł:
konsumpcyjna 880
konsumpcyjna z obniżonym parametrem 780
paszowa 680
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1032 Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • 6694876
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 24 październik 2010 - 10:10

Zobacz postpaktofonikas1987, o 24 październik 2010 - 09:38, powiedział:

@ksiaze 3,8 to  2kg kurczak.   Moim zdaniem to conajmniej  4kg na sztuke zeby uzyskać typową wagę w jakiej idzie na ubój.

W okresie styczeń-sierpien (a wiec 3/4 roku) 2010 w Polsce wylęgło sie 662 mln sztuk brojlerów co rocznie daje jakieś  +- 900 mln sztuk.
W całej Unii Europejskiej produkcja wieprzowiny w okresie styczeń-grudzień 2010 prognozuje się na poziomie  253 mln sztuk.

Nie biorę ilości indyka zeby Wam nie mieszać w głowach chłopaki...

Czytasz co piszesz? Wydaje ci się, że całe zboże zjadają kurczaki? zrobiłem wyliczenia na podstawie Twoich danych:
swinie: 253mln sztuk * 0,35 tony/sztuke =  88,55 mln ton  + maciory, których nie uwzględnia się w produkcji o one tez potrafią ładnie wszamać

kurczaki: 900 mln sztuk * 0.005 tony/sztuke = 4,5 mln ton  w Polsce
zakładając, że produkcja we wszystkich państawach jest na podobnym poziomie co w Polsce (załozenie nad wyrost bo na pewno niektóre produkują znacznie mniej) to:
4,5 mln ton x 27 krajów = 121 mln ton

wniosek: Produkcja trzody i drobiu potrzebuje zbliżone jak nie te same ilości zboża. Jeżeli masz jakiś problem w domu to nie wyżywaj się na forum

#1033 ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 24 październik 2010 - 10:28

Cihu zablysnoles...przeciez swinie karmisz jeczmieniem i pszenzytem...a nie pszenica...karmiac pszenica to dopiero bys na tucznikach zarabial...

#1034 JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 24 październik 2010 - 11:36

I po co te swary i kłótnie jak Wam pośrednik i tak pieniądze utnie!!!!! ;)

#1035 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 24 październik 2010 - 11:52

Cihu zablysnoles...przeciez swinie karmisz jeczmieniem i pszenzytem...a nie pszenica...karmiac pszenica to dopiero bys na tucznikach zarabial...
historia zna przypadki, że pszenica była w cenie jęczmienia, a może zdarzyć się tak że jedynym dostępnym na rynku zbożem jest pszenica to co w tedy świniom jeść nie dasz?  ;)
@książe widzę, że jesteś tak zapatrzony w siebie że nawet konkretne argumenty ciebie nie przekonają zapchałeś sobie głowę pierdołami o żabach i teraz próbujesz ten kit wcisnąć innym  :)
PS pisz po polsku alt i shift nie gryzą  :)
QLukasz1987
ZZZ odejmij po 20 zł z ceny   :(  wczoraj przejeżdżałem i było już mniej

#1036 maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • 3950968

Napisany 24 październik 2010 - 12:09

temat o cenie zboża, a nie o hodowli ,co jakiś czas słyszę że sytuacja w drobiarstwie jest "dramatyczna" ,kurczak w biedronce poszedł z 10-11zł na 13-14 ,pszenica paszowa z 470zł na 670zł ,jaki jest udział ceny zboża w końcowym produkcie tzn ile taki kurczak potrzebuje zjeść pszenicy na to żeby urosnąć do tych powiedzmy swoich 3kg,albo na kilogram swojej masy, ale nikt nie powie jaka jest sytuacja w uprawie zbóż, rolnik powinien sprzedawać pszenicę poniżej kosztów produkcji to wtedy jest dobrze:
pasza tania
kura tania
tanio napchany brzuszek mieszkańca "miasta"
ogólne szczęście narodu
ale jak rok (nieurodzaj) pozwoli zarobić rolnikowi 100-200zł na tonie to wtedy robi się ciepełko,a i jeszcze ci spekulanci na giełdach ,normalnie trzeba by pozamykać te giełdy.

#1037 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • 7964877

Napisany 24 październik 2010 - 15:05

Zobacz postCihu, o 24 październik 2010 - 10:10, powiedział:

wniosek: Produkcja trzody i drobiu potrzebuje zbliżone jak nie te same ilości zboża. Jeżeli masz jakiś problem w domu to nie wyżywaj się na forum

Zobacz postCihu, o 24 październik 2010 - 10:10, powiedział:

Czytasz co piszesz? Wydaje ci się, że całe zboże zjadają kurczaki?

Ja czytam . Za to Ty chyba niebardzo.
Nigdzie nie napisałem że drób zjada całe zboże w kraju. Pokaż mi taki post człowieku.  Bardziej o skali  zużywania zboża w tej branży.
Odnośnie moich  problemów w domu i  mojego wyżywania się na forum chylę czoła przed Twoją przenikliwością w dziedzinie psychologii i zachowań ludzkich niemniej polecam wizytę u jakiegoś psychoanalityka... Może ci wytłumaczy co to jest czytanie ze zrozumieniem.

@Lukasz1987 Mamy własna ubojnię, większość w mniejszej lub w większej części robi swoją paszę, część kupuje gotowa. W zależności od swojego widzimisię.  Własna mieszalnia to może temat na przyszłość. Narazie  skupiamy się na ubojni w myśl zasady żeby nie łapać za dużo srok za ogon. Pozdrawiam

Wracając do tematu po ile sprzedajecie pszenżyto.
Sprzedam:
Pilmet 612, Pilmet 2018
rozsiewacz Sulky 1504,

#1038 lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 październik 2010 - 15:59

Pszenżyto na pasze dla świń 620zł/t - tydzien temu poszło 20t
Trend is your friend

#1039 Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • 6694876
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 24 październik 2010 - 17:40

....ale twierdzisz, że to drobiarze kształtują ceny pszenicy w Polsce a tak nie jest.

ps: to mój ostatni post - spam, z góry przepraszam

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#1040 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • 7964877

Napisany 24 październik 2010 - 18:12

Ceny kształtuje rynek. Naprawdę nie rozumiesz co czytasz. Pokaż mi post w napisałem ze drobiarze kształtują ceny jakiegokolwiek zboża w Polsce.
Sprzedam:
Pilmet 612, Pilmet 2018
rozsiewacz Sulky 1504,

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk