Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4191 odpowiedzi na ten temat

#3301 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Widzę że spekulanci biją kasę na nieszczęściu. Nasiona kupiłem na początku marca, pusto było zero ludzi cena 1990 zł/t jęczmienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj, 12:06
  •  

#3302 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2663 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:28

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) dokładnie. za jęczmien jary prawie miesiąc temu płaciłem 1900 zł i do wybory było sporo odmian. dzisiaj znajomy był to ledwie wyrwał jakiś browarny i to nie tyle co chciał i nawet nie wiem po ile.

#3303 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7906 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Ja dzisiaj larkę kupiłem po 1000. I koledze dałem znać to kupił 6 ton. Też u nas wariacja. Spytałem się o jęczmień to powiedział że nic nie sprzeda bo z pod Poznania jedzie rolnik ciągnikiem po jęczmień do niego, 160km.
I tak stanąłem z tym kolegą i mówię że piszecie że jarka po 1700, a on mówi że rolnicy niektórzy to świnie, I niestety to prawda jak teraz czytam że po 3 tyś.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3304 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 988 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Witam
Jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedanie ok 8 ton jęczmienia Stratus i Skarb. Przemłynkowany, Cena 110 zł. Odbiór w okolicach Płocka. tel 793555407

Edytowany przez tompil, 20 marzec 2012 - 22:49.

#3305 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 23:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Tylko teraz nie wiadomo po ile będzie pszenica.

Edytowany przez silva, 17 lipiec 2012 - 22:09.

#3306 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 04:38

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) szukają na siew murtek dla swoich gospodarstw. Dzięsiątki tysięcy ton pszenic jęczmieni zamiast do skupu trafi z powrotem w ziemie. a tak wogóle to jest masakra to co zostało to usycha udało mi sie kupic 8 ton jarki i 4 tony jęczmienia jarego . Czyli na 50 ha mam.

Edytowany przez garek, 21 marzec 2012 - 04:44.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#3307 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 21 marzec 2012 - 06:53

Kolego ja nie mówiłem u sytuacji u ciebie na polu tylko w całej Polsce myślałem że to tak oczywiste że nie muszę tego pisać.
U mnie poleciał tylko jęczmień, rzepak normalny, z pszenicą narazie nie wiem co póki co rośnie.

a co w ogólnie Polsce to jest dobrze ? to że na wschodzie i gdzieniegdzie na zachodzie ale tu już dużo mniej coś żyje nie znaczy że w skali kraju jest ok .Czeęśc dolnośląskiego opolskie kuj-pom wielkopolskie lubuskie część zach -pom część mazowieckiego można tak pisać i pisać wszystko wymrożone moge Ci kolego podać co jest u nas przetrwało trochę żyta i trochę pszenicy zimotrwałej wiekszość rzepaku zgon tam gdzie sie zieleni brak obsady tak samo z pszenicą wiec nie pisz bzdur o 30% bo poleciało w najbardziej towarowych gosp. w Polsce. pszenica jara do siwewu jak jeszcze ktoś gdzieś złapie 300zł tragedia dosłownie.

Edytowany przez thug, 21 marzec 2012 - 06:55.

Thug

#3308 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 07:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ojciec wczoraj kupił 500kg pszenicy jarej prosto z kombajnu za 1000zł (1000zł za 500kg) , 100% nam wymroziło pszenice, że nawet do gołąbków (a troche tego jest) by nie było w przyszłym roku, ale więcej nie kupimy bo nie kwalifikat i nie za taką kase !!
resztę posiejemy 30ha jęczmieniem jarym (na szczęscie mamy swój) i 22ha kukurydzy bo nie ma szans na nasiona, a jak są to w odległych województwach i za chore pieniądze ! Ktoś kto kupuje nasiona pszenicy prosto z kombajnu za 3000zł sam sobie strzela w stopę. Gdzie tu logika ?

teraz pytanie, jest 100ton pszenicy zimowej ? może tez ktoś mi zapłaci 2000zł /t ?? :ph34r:

Edytowany przez BARABUS, 21 marzec 2012 - 07:04.

#3309 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 07:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Część mazowieckiego na zachód od Wisły przemarznięte ludzie gdzie mogą wejść już przesiewają ,jak na razie ceny w normie 100 ,110 za metr na rynku co będzie dalej ?
Ceny jak na razie na młynie 800 netto za miesiąc może się to zmienić
Z materialem siewnym na przyszly rok bedzie problem strzelce przemarzniete

Edytowany przez ogrodnikm, 21 marzec 2012 - 07:08.

#3310 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 21 marzec 2012 - 07:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, wpływie anomalii El Niño i La Niña na ziemski klimat, tendencji rozwoju sytuacji atmosferycznej względem miesięcy minionych, charakterystyki oraz porównań stanu pogody względem południowej półkuli naszej planety, a także anomalii pogodowych mających miejsce na całej Ziemi. Pamiętajmy jednak, że prognozy sezonowe mają charakter orientacyjny, dlatego też nie są szczegółowe.
Marzec dzień po dniu
Wiosna niewątpliwie rozpocznie się znacznie wcześniej niż w ostatnich latach. Przejście z zimnych do bardzo ciepłych dni będzie nagłe. Już na początku miesiąca poczujemy iście wiosenne temperatury, a sprzyjać temu będzie pogodne niebo. Marzec będzie miesiącem suchym i słonecznym.
Prezentujemy szczegółową prognozę na marzec dla każdego polskiego miasta powiatowego. Wystarczy wpisać nazwę swojej miejscowości w wyszukiwarkę na tej stronie... zobacz
Kwiecień gorący i suchy
To będzie bardzo ciepły miesiąc, ponieważ temperatury będą wyższe od średniej wieloletniej. Poczujemy pełnię wiosny. Zachmurzenie powinno być niewielkie, nadal utrzymywać się będzie susza.
Maj bardzo gorący i suchy
Niewykluczone, że już w maju nadejdą pierwsze upały. Największe ich prawdopodobieństwo mieć będzie miejsce w województwach wschodnich i południowych naszego kraju. Występuje duże prawdopodobieństwo ekstremalnie ciepłego maja, jednego z najcieplejszych w historii. Podobnie jak poprzednie miesiące, w maju nadal będzie sucho i słonecznie. Powrót suszy, tym razem znacznie dotkliwiej da się we znaki wegetacji roślin.
Czerwiec upalny i suchy
Czerwiec będzie bardzo gorący i upalny. Będziemy mieć mnóstwo słonecznych i suchych dni. Jednym słowem prawdziwe lato, które rozpocznie się pod względem termicznych wcześniej niż według normy wieloletniej.
Lipiec i sierpień upalne i suche
To będzie upalne, suche i słoneczne lato. Posucha może się okazać niekorzystna dla rolników, sadowników i działkowców. Ostatnio suszę przed znaczną część lata mieliśmy w 2006 roku, zaś całoletnią w 1992 roku. W obu przypadkach jeden z miesięcy był rekordowo ciepły. W tym roku może być podobnie. www.twojapogoda.pl
teraz jeszcze zaktualizowana prognoza już nie podają gorąco tylko upanlnie oby to sie nie spprawdziło
źródło Twoja Pogoda

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3311 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 07:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ta prognoza jakaś monotonna, rozumiem ze może nie padać przez 2 miesiące... ale nie przez pół roku :) ten co to pisał ewidentnie nie lubi deszczu bo nic o nim nie wspomniał :lol:

#3312 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 07:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) u mnie jedna firma robi zapisy na pszenicę jarą która przychodzi luzem lub w tonowych workach, bez zaprawiania i potrzebnych świadectw, ponoć z firmy nasiennej, ale firma zrezygnowała z zaprawiania i robienia wszelkich badan, i workowania, bo sprzedaje się to co jest po 220 netto ;[
a kupiłem 200 kg jarki w dodatku zeszłorocznej ale kwalifikowanej po 255 brutto ;[ a po za tym nawet na ta luzem pszenicę trzeba czekać i nie wiadomo czy będzie bo się zapisałem i już 3 dzień cisza.....
pewnie skończy się na tym, że ludzie osieją prawie wszystko kukurydzą, i ziemniakami ;[

#3313 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 08:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Nie róbmy armagedonu. Nie takie klęski na świecie występują, a u nas żale że mrozu za dużo i przesiać trzeba. W afryce ludzie z głodu umierają szczególnie maleńkie dzieci, a my tu biadolimy że będzie problem ze spłatami zaciągniętych kredytów na inwestycje. Jakoś sobie poradzimy, sezon jeszcze nie stracony, obsiejemy jarymi, kukurydzą. Z głodu nikt cierpiał nie będzie. Będzie napewno ciężki rok ale nie lamentujmy aż tak bardzo to nam w niczym nie pomoże, jedynie nastrój psuje i jeszcze się kłócić bez powodu zaczniemy. Sam mam inwestycje rozpoczęte i się zastanawiam jak je przeprowadzić a szkoda by było nie wykorzystać jak unia się dokłada. Takie życie, mrozy upały. Susze, powodzie. Może troche bardziej nas docenią, bo wszystkim nie związanym z naszą branżą się wydaje że rolnicy to tylko na dotacje czekają i za darmo mają ubezpieczenie. A ceny zbóż jak ostatnio na każdy towar nie będą większe niż w innych częściach europy. Także głowa do góry, nie jedną klęske trzeba będzie jeszcze przeżyć. Jakaś nauka z tego niech do nas płynie która nas w przyszłości ochroni przed takimi co patrzą teraz na poszkodowanych kasę robić. Za pare dni dotrze materiał siewny z niemiec i słowacji, sytuacja się uspokoi wtedy troche. .

#3314 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6376 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 marzec 2012 - 08:30

Pszenica j. u mnie (woj.warm.-mazur.) po 900-1000 zł . ( rolnik-rolnik).

dokładnie - takie ceny są w warm-maz. U mnie chyba jeszcze z tona zadry została do sprzedania (w zeszłym roku brany kwalifikat) i też pójdzie po 1000 bo więcej nikt nie da. Oczywiście rolnik-rolnik.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3315 Share agrouki

agrouki

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:wódka i sex

Napisany 21 marzec 2012 - 16:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ja już pszenice przesiałem jeczmieniem bo tylko to mi sie udało załatwic od rolnika i jeszcze jedno agrobiznes robi swoje ani słowa w tym programie o wymarznietych oziminach tylko że bydło spada z ceny no spada ale to z ich winy

Edytowany przez agrouki, 21 marzec 2012 - 16:52.

#3316 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 21 marzec 2012 - 19:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) Dzisiaj sprzedałem 25t pszenicy paszowej cena 805 netto gospodarstwo . Pierwsza poważna sprzedaż zboża u mnie ze zbiorów 2011 . Z resztą trochę poczekam . Jarej mam ok.50 t. W mieszalniach są 2 ceny np. 780 netto ,a kolega przy 100 tonach wynegocjował po 830 netto . :huh:

#3317 Share Mega204

Mega204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 19:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) My jęczmień sprzedajemy po 900 brutto.

#3318 Share mysza103

mysza103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) ja jarą tybalt sprzedaje po 120 zł, a zimowa to chodzi po 780-820 brutto

#3319 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:24

Ja dzisiaj larkę kupiłem po 1000. I koledze dałem znać to kupił 6 ton. Też u nas wariacja. Spytałem się o jęczmień to powiedział że nic nie sprzeda bo z pod Poznania jedzie rolnik ciągnikiem po jęczmień do niego, 160km.
I tak stanąłem z tym kolegą i mówię że piszecie że jarka po 1700, a on mówi że rolnicy niektórzy to świnie, I niestety to prawda jak teraz czytam że po 3 tyś.

daj jakis namiar . potzrebuję 10 ton jarki, wszystko mi padło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3320 Share andrzej224

andrzej224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.) nam zostało 1.7 tony Tybalta do handlu. w mojej okolicy wszystkie oziminy przetrwały. a pszenica w skupie po 750 zł...