Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

jarekzxc    0

fajsławice woj lubelskie cena pszenicy na dziś to 600zł/t. w elewatorze w trawnikach mało komu wychodzi po 700zł.

coś czuje że w ciągu tygodnia cena spadnie do 500zł...

jeszcze półtora tygodnia temu sprzedawałem pszenice po 800zł

 

Super nie rozumię twojego postu......jak po 200 zł?

 

20 zł /1q

200zł /1t

Edytowano przez jarekzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

No i skończyła się przerwa. Ksęciunio i super znowu w natarciu :lol: Nie będę się rozpisywał, ponieważ żal mi ludzi tego pokroju...

 

Pszenica paszowa 750 zł, konsumpcyjna 820 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

WLKP SANO Sękowo ceny bez zmian od miesiąca,

jęczmień 720zł netto

pszenica paszowa 750zł netto

 

Cehave Szamotuły

owies 500zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja pszenzyto po 750zł ale do prywatnej osoby , niewiele sprzedaje poki co bo tylko 4 t . to co musze sprzedaje reszta zboza bedzie czekac na lepsze czasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Trzeba ze spokojem - według analityków prognozy cenowe są dobre (bo w skali globalnej zbiory wcale nie są porywające), tylko pożniwne obniżki mogą drgnąć dopiero jesienią.

 

Myślę, że jeszcze tydzień, dwa, i magiczna bariera 220 s dla pszenicy konsumpcyjnej zostanie obniżona (dotychczas żaden z moich znajomych nie sprzedał pszenicy jako konsumpcyjnej...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

W kujawsko-pomorskim sypią słabiej niż w zeszłe żniwa. Za to ceny trochę wyższe. Ja sprzedałem prosto z pola pszenżyto po 700 zł/t brutto a drugą partię po 750 zł/brutto bo nawinął się chętny i nie maił co dawać świnkom, kupił bez żadnego gadania..


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Ceny zbóż paszowych zaczynają pikować ostro w dół przykład:

pszenżyto w poniedziałek 700zł/t netto ,a dzisiaj 600zł/t netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Lubelskie: Agropol Motycz cena pszenicy od 660-680zł/t+ Vat. Cena zależna od długości płatności.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

kolego nie martw sie. u nas za jeczmien w zniwa mieszalnia pasz płaciła po 300 zł/t a w grudniu juz po 750 takze teraz ceny beda zbijac max na dol bo chca kupic ziarno od tych co sa zmuszeni sprzedac.prosta zasada rynku jak sa zniwa zboza sie w brud ciekawe co bedzie dalej jak minie ktorys miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

ksiąze

co do plonów kukurydzy - 27 kwietnia żepak był jeszcze w miarę ale już 5 maja nie za bardzo.

Jak to ma sie do kuku - jeden fajny przymrozek na początku września i po plonach (czego oczywiście nikomu nie życzę)

A co do cen zbóż - najwięszy wpływ na nią ma tzw przezemnie "nagonka"(ludzie inwestują ,w ropę ,złoto,fosforyty ostatnio we franka a za niedługo może w zboże? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Panowie nie dajcie się wciągnąć w jałowe dyskusje z Księciem Ten facet ma nierówno pod sufitem i od czasu do czasu wpada na forum i sieje zamęt aby dac upust nagromadzonej w sobie negatywnej energii.Książę weż się do uczciwej roboty a nie będziesz miał czasu na głupoty.Porządna praca leczy wszelkie psychiczne przypadłosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Panowie nie dajcie się wciągnąć w jałowe dyskusje z Księciem Ten facet ma nierówno pod sufitem i od czasu do czasu wpada na forum i sieje zamęt aby dac upust nagromadzonej w sobie negatywnej energii.Książę weż się do uczciwej roboty a nie będziesz miał czasu na głupoty.Porządna praca leczy wszelkie psychiczne przypadłosci.

 

 

czlowieku sam jestem rolnikiem...ale obserwuje co sie dzieje i dziele sie z wami...jak teraz pszenica leci na dol a malo kto sprzedaje to co bedzie w grudniu-sryczniu?? po 600 jak zaczniemy wszyscy sprzedawac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak w inyych regionach ale u nas przez 2 dni byly kolejki ze zbożem a dziś informacja że nie skupują bo mają pelne zbiorniki.Konsumpcje sprzedałem w zwszłym tygodniu po 819 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie pszenica paszowa ostro w dol 550zl/tona masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

czlowieku sam jestem rolnikiem...ale obserwuje co sie dzieje i dziele sie z wami...jak teraz pszenica leci na dol a malo kto sprzedaje to co bedzie w grudniu-sryczniu?? po 600 jak zaczniemy wszyscy sprzedawac...

Paszowa? Być może choć wątpie, konsumpcja to jedynka z przodu. Za pół roku wrócimy do tego postu i zobaczymy kto miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

w moim rejonie właściwie juz po żniwach... ja już od ponad tygodnia (150ha)... rejon Wielkopolska -Północ

 

i co wam powiem, to że plony 50% tego co zeszłego roku, jaka będzie cena ?? zobaczymy zimą, to że teraz cena idzie w dół to normalne, są rolnicy którzy muszą sprzedać zboże bo wiadomo, są wydatki typu paliwo.. nawozy... a to wykorzystują handlarze i najbardziej zainteresowani :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

wczoraj był u znajomego gościu z pod krakowa i oferował za pszenice konsumpcyjną z opadaniem 220 cenę 900zł + VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

mam możliwość sprzedania pszenicy po 1200zł. Gość się napalił bo ładna i przed deszczami skoszona. Parametrów nie znam bo nigdzie jeszcze nie woziłem i on bierze taka jaka jest. Zastanawiam się czy sprzedac czy poczekać może cena na rynku będzie wkrótce wyższa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

A nie chciałbyś po 2tyś. żeby była? :blink: ja tam bym chciał :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Ja bym sie nie zastanawiała,cena 1200zł wg mnie dobra.Daj namiary a swoją sprzedaje za te cenę od ręki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

Kupię, pszenice, pszenzyto ,jęczmiń. 501 233707,Płatne gotówką. Cena zalezna od rejonu, Prosze dzwonić.

Edytowano przez tomgli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj