Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

super    1

zboże w tym roku ma być po 200zł tak mówili kiedyś w telewizji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

no bo wy wiecie po ile zboże będzie i tak jest wielkie gł.....z tych gospodarek na 200litrów ropy trzeba tonę przenicy sprzedać ale mi biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jak jest wielkie g... to po co uprawiasz?po co się tym zajmujesz? Pewnie, lepiej iść do Pracy i za***rdalać u kogoś jak murzyn za 5zł/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ej ej ej... kolego... za 5zł/h mój znajomy dorabia na studiach jako ochroniarz w drogerii więc specjalnie się nie napracuje. Co do opłacalności to dużo na świniach zostaje? albo na zbożu jak tanie? Czasami sam jak murzyn tyrasz tyle że u siebie. Nie jeden dobrze żyje pracując u kogoś. Żadna praca nie hańbi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

tak a wy się dorabiacie z pola nie wiem co chyba kredytów co bierzecie na te zasrane traktory których nigdy nie spłacicie.niech tylko zboże stanieje na 200zł i zobaczymy co będzie mówić jak to bedziecie spłacać kredyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@super widać ze masz pie*dolca na punkcie kredytów :lol: Pewnie Cię biedaku zlicytowali :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

@super ma jakąś obsesje na punkcie tych kredytów. Jeśli ktoś ma gospodarkę i lubi ziemie i umie tak gospodarować że wystarczy na chleb i coś zostaje np. na lepszy sprzęt to co komu do tego?? A nawet jeśli ktoś już weźmie kredyt to @super to nie jest twój zasrany interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tak a wy się dorabiacie z pola nie wiem co chyba kredytów co bierzecie na te zasrane traktory których nigdy nie spłacicie.niech tylko zboże stanieje na 200zł i zobaczymy co będzie mówić jak to bedziecie spłacać kredyty.

Ktoś chyba zawiedziony, w banku pokazali figę? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

tak a wy się dorabiacie z pola nie wiem co chyba kredytów co bierzecie na te zasrane traktory których nigdy nie spłacicie.niech tylko zboże stanieje na 200zł i zobaczymy co będzie mówić jak to bedziecie spłacać kredyty.

 

Nie no znowu Ty. Jak masz problem z samym sobą to nie pisz takich pierdół na tym forum bo to na prawdę nikogo nie obchodzi. To nie jest Niebieska Linia! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

super@ , czemu ty sie martwisz ze zboze spadnie na 200 zł ? :D jezeli na tyle spadnie to bedzie mega urodzaj , ludzie wiecej ton przerzucą a efekt bedzie podobny ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ej ej ej... kolego... za 5zł/h mój znajomy dorabia na studiach jako ochroniarz w drogerii więc specjalnie się nie napracuje. Co do opłacalności to dużo na świniach zostaje? albo na zbożu jak tanie? Czasami sam jak murzyn tyrasz tyle że u siebie. Nie jeden dobrze żyje pracując u kogoś. Żadna praca nie hańbi.

 

 

U siebie to u siebie nikt Cie nie pogania i po d*pie nie kopie.Jak Ktoś nie ma swojego to nie ma wyjścia i pracuje u kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

chyba ze ktos nie lubi pracowac na roli. ja np lubie swoja prace w rolnictwie , uprawe roslin itp ale zwierzat nie hoduje bo poprostu nie interesuje mnie hodowla... plony mam na tyle odpowiednie ze mozna smiało co roku w cos zainwestowac wiec nie narzekam. nie sa to jakies kolosalne pieniadze ale i tak jest sporo, zeby mi sie opłacało isc do pracy u kogos musiałbym zarabiac minimum 6 tys miesiecznie wiec nie jest to takie proste;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Witam

 

Przeglądam sporo ogłoszeń kupna zboża i widzę że dominuje wielkość - 25 ton ilość samochodowa. Nigdy nie sprzedawałem takiej partii zboża a powiększyło mi się gospodarstwo i moje pytanie techniczno - logistyczne: jak to wygląda? Nie mam silosów. 25 ton w workach? To sporo pracy

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

nie żartuj... jak masz plaski magazyn to żmijka 8 metrów, trzech do nagartania... ot i cała logistyka.

ja właśnie opróżniłem magazyny po 1090 brutto, opad 150-200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Faktycznie, wiesz jak się tylko workuje to potem nie myśli ;) o 25 tonach

 

dzięki

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

feliks135 -opcja awaryjna-jeżeli masz ziarno luzem na przyczepie to z przyczepy na samochod ładowaczem z łyżką,tylko trzeba rozłożyć plandekę na ziemi miedzy przyczepą a samochodem.U mnie tak nieraz było -BIN-żmijka-przyczepa-dojazd 40m przyczepy do samochody i dalej ten wariant z ładowaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

W jakich granicach cenowych oscyluje pszenica konsumpcyjna w skupach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

od 950 do 1100 netto

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj