Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

jarekw    2

Przepraszam, że nie w temacie, ale jak ktoś kupuje prosiaki po 380 zł za parę i liczy na to, że na nich zarobi, to jest niepoprawnym optymistą. Nie wiem czy minie pół roku i ceny wrócą do poziomu 3,0-3,5 zł/kg żywej. Pytanie, ile jeszcze musi czasu upłynąc, żeby ludzie się wreszcie tego nauczyli?

A w temacie, pszenżyto po 450 zł/t, jęczmień po 480 zł/t, pszenica paszowa - podobnie jak pszenżyto, żyto - 360 zł/t (taką cenę za żyto dają okoliczne młyny).


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

jak myślicie zdrożeje zboże i pszenica do końca roku będzie po 550zł? tak jak zapowiadają w agrobiznesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Tyger podzielę się swoją wiedzą, mam koleżankę w firmie handlującą zbożem, ona twierdzi że może w szczytowym momęcie dolecieć na 550 ale na krótko (styczeń, luty) potem cena wróci w okolice 48-500, ponieważ najwięksi producenci trzymają pszenicę, tak jest u mnie, że jeszcze więksi ode mnie trzymają w magazynach czekają na cenę, mowa cały czas o pszenicy jakościowej, paszówka nie zdrożeje, jest multum, jeśli chodzi o jęczmień zaintersowanie będzie i cena będzie rosła, podobnie pszenżyto, wiem że wysyłają kupione zboże do Niemiec , brakuje im jakościówki.

Twierdzi że powrót do przyzwoitych cen możliwy jest po zbiorach 2009, do tego czsu rewelacji nie będzie. Zaznaczam że są to jej przwidywania, zna się na temacie bo już ładnych parę lat jest w branży. Moje obserwacje są podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Widać że Twoja koleżanka bardzo zdrowo myśli. Ja z Ojcem podobnie twierdzę że max cenowy będzie w przedziale 500- (max za idealne parametry)600 Jednak będzie to cena którą pewnie zobaczymy przez 2-3 dni może tydzień. U Mnie w okolicy (okolice Wrocławia) nikt nic nie sprzedaje. Więc jak będą musieli kupić to cena pójdzie do góry tylko po to aby stymulować podaż i sytuacja wróci do tej jaka jest. Pracuję w dość dużej firmie przerabiającej pszenicę i to co przyjeżdża w tym roku nie jest najlepszej jakości i mimo ceny jaka jest koszt gotowego produktu jest ten sam bo większe są koszty przetworzenia materiału gorszej jakości. Jeśli idzie o pszenicę paszową to na 99% nic się nie zmieni bo u nas niestety bardzo spadło pogłowie świń a co za tym idzie zapotrzebowanie na paszę, a na dodatek nasi południowi sąsiedzi produkują głównie pszenice paszowe i to dużo taniej niż My więc sytuacja jaka jest na rynku domniemam że skończy się dopiero jak na rynkach wystąpi nieurodzaj i wcale nie musi być to przyszły rok

 

Ceny zbóż z 4-12-2008 KOMEX Kąty Wr

(wszystkie ceny brutto)

pszenica paszowa 435 zł/t

pszenica konsumpcyjna 472 zł/t

jęczmień 429 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Z tego co wiem, to Osadkowski Świdnica za paszową płaci 470 zł. Konkretniej może jutro będę coś wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

W Radomsku dostałem za pszenicę paszową 420 zł/t netto... a dlaczego pasze pełnoporcjowe np. FINISHER dla tuczników nie kosztuje 600 zł ??? Dlaczego? wyjaśni mi ktoś ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo firmy paszowe podpisywały kontrakty na zakup zbóż przed żniwami po cenach jakie były wtedy, czyli dużo, dużo wyższych niż obecne i teraz są w kropce.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

U nas firmy paszowe pokupowały pszenicę z Ukrainy i są pierwsze skutki, niedaleko mnie padło w nocy 5 tyś brojlerów w jedną noc, wstępne badania mówią o skażonej pszenicy, nauczą się kupować byle co, hodowca mówi że sprawa skończy się w sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

i bardzo dobrze taka firma paszowa powinna iść z torbami przecież powinni badać towar przed sprzedażą a nie rolnikowi zdechło a oni zwalą na dostawę surowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

krajowa pszenica konsumpcyjna kosztuje 430zł

a oni importują z zagranicy i płacą po 460zł


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Osadkowski Świdnica

Pszenica konsumpcyjna 480 zł netto (barter).

Moja jarka złapała się w 33 % glutenu, gęstości 78 kg/hl, opadanie 467.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Bartek gratuluję wyników pszenicy mój rekord w opadaniu 350 ale zimówki ( odmiana sukces, nigdy nie spadła poniżej 300). Napisz jaki ten barter co za pszenicę i jaki towar na wymianę i czy to się opłaca.

 

U nas ceny

pszenica jakościowa 460-500 zł/t- jest zainteresowaniez tendencją zwyżkową (mało dobrego towaruu)

pszenica paszowa 430 zł/t - małe zainteresowanie

jęczmień i pszenżyto 450-470 za tonę- jest zainteresowanie ale towaru nie za dużo (więksi prod. trzymają)

mieszanka jęcz + owies 370-400 zł/t -są kupcy

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
opadanie 467.

pozycz troche ;) nie slyszalem nigdy o takim nawet, u mnie ciezko zdjac z pola wszystko by 220 miala, ale taki to juz nadmorski klimat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Tak, tak, to analiza przy sprzedaży, z palca sobie nie wyssałem. Pszenica stała dokładnie 4 miesiące na przyczepach w stodole, od żniw. Jak już wspominałem, jest to pszenica jara, odmiana Raweta gr. A, siana u mnie po raz drugi (w tamtym roku kupiona jako kwalifikat), stanowisko było po burakach cukrowych. Opadania odmiany Tybalt (siana po raz pierwszy) nie znam.

 

Parametrów zimówki w tym roku jeszcze nie mierzyłem, bo nic nie sprzedawałem.

 

Czy się opłaca? Zależy jak na to patrzeć, cena, którą podałem to netto, czyli brutto dostałem 508,8 zł (a mogła pójść w sierpniu po 600 zł). Wziąłem za to 4,5 t saletry puławskiej i 1 t mocznika na dokarmianie dolistne (ceny podałem w temacie o cenach nawozów). Główny zakup saletry zrobiłem w lipcu.

 

Pewien młyn w okolicy również płaci 480 zł netto (przy glutenie powyżej 28 %).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dla potwierdzenia że są realne takie parametry

58cb0952613ca7adm.jpg

tylko maksymalnie powiększcie te zdjęcie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

ceny z dzisiaj zboz na pasze:

 

Pszenica: 460zl/t

Kukurydza: 399zl/t

Jęczmień: 420zl/t

 

wszystko +6% vatu

 

Woj opolskie Kluczbork skup mix-pasz


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

9/1/2009 Komex Kąty Wrocławskie dla wygody podaję od razu ceny brutto

 

pszenica paszowa - 420 zł/t

pszenica konsumpcyjna 460 zł/t

żyto 318 zł/t

pszenżyto 371 zł/t

jęczmień 415 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

To musiało coś sie sknocić w tym laboratorium ,w literaturze piszą o opadaniu maks. 400 sekund ,zbyt wysoka liczba opadania też nie jest korzystna tzw , martwy gluten, a jaka to odmiana?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Głównie odmiana Anthus, gr. B, trochę tam było domieszanej Rapsodii, gr. C.

 

W innym laboratorium w jarej pszenicy Raweta miałem opadanie 467, o czym już wcześniej pisałem. Z tego, co słyszałem, to nikt w okolicy nie ma w tym roku problemu z opadaniem, z reguły powyżej 300 każdy ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868

u mnie paszówa poszła po 434, w cenie wliczone przyjęcie i skład od lipca do stycznia, ponieważ poszło prosto z pola a sprzedane wczoraj.

paszówa, kurcze pieczone, bo gluten był 0.5% za słaby w zniwa,

poszły 2 tiry na skład, reszta co została w domu ojciec zrobił analize w tym samym punkcie teraz i gluten 28%

dlatego od tego roku wszystko biore na magazyn, chodzby miało poleżeć tylko miesiąc


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Bartek tak wysoka liczba opadania jest niewiarygodnie wysoka, liczba 587 jest mało realna, ja też słyszałem o pszenicy jarej o liczbie opadania 420 co uważam że jest rekordem, ale wyciągnąć 587 z pszenicy klasy B taki wynik mało wiarygodny, z pszenicy klasy B wyciągnąć opadanie 300 to trzeba wysokiego nawożenia azotowego i suchego lata.

Pszenice klasy A i E mogą mieć gluten bardzo wysoki powyżej 400 ale nie aż tyle, być może przyrząd ten należy w instytucji państwowej skalibrować, wierzę że masz pszenicę o bardzo wysokim glutenie ale to co pokazał ten przyrząd jest nie realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Umnie cena pszenicy konsumpcyjna 480+vat ale min 12 białka.podlasie. Czy ktoś handlował zbożem z firmą DOSCHEN z sopotu?Prosiłbym o informacje czy firma jest wiarygodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Żyto paszowe-368zł/t

pszenica paszowa-479zł/t

jęczmień paszowy-399zł/t


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj