Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Gość murtek   
Gość murtek

Brutto. Dobrze się domyślasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Jestem w kuj-pom zostało mi do sprzedania ok 20ton może 22 nie wiem dokładnie... pszenicy paszówki nie wiem gdzie by dobrze sprzedać nie wiem czy by chcieli przyjechać tirem po 20t powiedzmy? Czekać, ze sprzedażą zbytnio nie możemy bo trzeba kupić nawóz bo dopłaty jeszcze nie przyszły a skoro mają czas do końca czerwca to pozdrowienia... czekam na odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie moj szfagier pracuje w paszarni i mi dziś powiedział teraz nagle sie znalazło tyle zboża ze nie wiadomo co z nim robić i to takie zboże jak malinka wiec zboże było tylko każdy trzymał bo cena jest kosmos wiec sprzedawać bo jeszcze cena jest wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Bez przesady, twoj szwagier to nie IERiGŻ ani zaden GUS wiec nie uogólniaj ze mamy w brud zboża. Kto ma ten sprzedaje bo cena jest dobra, a dalej wiadomo ze będzie go mało, a nie wiadomo co bedzie z ceną. Słyszałem o możliwości kontraktu pszenicy po 900 zł ze zbiorów 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

gdzie można zakontrakować za taka cene? długo bym sie nie zastanawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

I po zawodach.

Podpisany kontrakt na równiutkie 900zł netto za kukurydzę i 1000zł za pszenicę.

Cenna po znajomości bo cenniki poleciały w dół (obecnie qq po 86zł i skup całkowicie wstrzymany bo mają zakontraktowane masę towaru i nie mają gdzie tego sprzedać). Do jakiej firmy to co najwyżej na PW i to tylko dla niektórych bo dostałem dobrą cenę i towar wcięnięty na siłę.

Mam info że przypływają statki z super pszenicą i przewoźnicy wożą to do jakiś młynów pod warszawą.

 

Ja już wypadłem z interesu, ale wam życzę szczęścia mocnych nerwów i dalszego wzrostu cen.

Pozdrawiam też wszystkich którzy nie dali się zwieść @HubertowiOjdana.

 

EDIT : BlackMamba --> ja też sądzę że cenna wzrośnie bo zboża nie przybywa tylko co najwyżej ubywa. Do żniw jeszcze poł roku a do kukurydzy jeszcze dalej.

Ja nigdy tak wcześnie nie sprzedawałem bo zawsze do maja-czarwca, ale po prostu nerwy mi puściły i mój wniosek w MGR raczej niema szans, a kupił bym w marcu jakiś ciągnik za gotówkę.

Edytowano przez marekgizio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walet    0

kukurydza w całej Polsce min 900 pln netto + transport na teraz.

nowe żniwa 2011 - konsumpcja 12% białka ok 860 pln w portach. dla dużych sprzedających do potargowania..... jęczmień ok 750 pln w portach nowe żniwa. pszenżyto podobnie. pszenica paszowa w porcie ok 780-800 pln - nowe żniwa. i rośnie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

gdzie można zakontrakować za taka cene? długo bym sie nie zastanawiał

Takie informacje uzyskałem z kilku źródeł, ale nie jestem zainteresowany więc nie wnikałem co, gdzie i jak. Jak ceny naturalnie będą wysokie to i tak się sprzeda za dobre pieniądze, a jak będzie na poziomie 500 to każdy odbiorca wymiga się z kontraktu parametrami. @marekgizio trzeba było dusić trochę więcej za tą pszenicę...

Edytowano przez BlackMamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Jak myślicie mój post wyżej... warto pytać czy przyjadą po ok 20ton??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
point    1

Zapytać zawsze warto. Jeśli komuś będzie naprawdę brakowało to przyjedzie bez gadania i jeszcze się ucieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

To sie pewnie pospieszyłem wczoraj ostatni tir poszedł na młyn w magazynie została resztka (5ton psz konsumpcyjnej)zobacze jak rozliczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
point    1

@wlkpmder

Pozwolisz, ze zapytam: ile i po ile sprzedales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

BlackMamba --> Na konsumpcję biorą od 29glutenu i 14białka moja miała 25 i 12, więc taka cena to z pocałowaniem ręki. Powinna pójść w zasadzie na paszówkę.

Taka z 16białka to nawet po 1040zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

I po zawodach.

Podpisany kontrakt na równiutkie 900zł netto za kukurydzę i 1000zł za pszenicę.

Cenna po znajomości bo cenniki poleciały w dół (obecnie qq po 86zł i skup całkowicie wstrzymany bo mają zakontraktowane masę towaru i nie mają gdzie tego sprzedać). Do jakiej firmy to co najwyżej na PW i to tylko dla niektórych bo dostałem dobrą cenę i towar wcięnięty na siłę.

Mam info że przypływają statki z super pszenicą i przewoźnicy wożą to do jakiś młynów pod warszawą.

 

Ja już wypadłem z interesu, ale wam życzę szczęścia mocnych nerwów i dalszego wzrostu cen.

Pozdrawiam też wszystkich którzy nie dali się zwieść @HubertowiOjdana.

 

EDIT : BlackMamba --> ja też sądzę że cenna wzrośnie bo zboża nie przybywa tylko co najwyżej ubywa. Do żniw jeszcze poł roku a do kukurydzy jeszcze dalej.

Ja nigdy tak wcześnie nie sprzedawałem bo zawsze do maja-czarwca, ale po prostu nerwy mi puściły i mój wniosek w MGR raczej niema szans, a kupił bym w marcu jakiś ciągnik za gotówkę.

O tych statkach pisałem parę dni temu.Sam też sprzedałem pszenicę po 1000pln.Moim skromnym zdaniem to i tak super cena.Życzę wszystkim takiej w przyszłym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Z tego co słyszałem to na konsumpcyjną w tym roku najważniejsze opadanie 220 by było. No i właśnie u nas tylko to nie wytrzymało. A pszenica już prawie sprzedana. Juz tylko resztki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam chciałbym się dowiedzieć czy handlował ktoś z firma WS TRADE jak wyglądała płatność i czy nie było z nimi problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Bajki? Że niby nie wierzysz w takie opadanie czy, ze niemożliwym jest fakt ze komuś sie nie podoba wielkość takiego parametru? Prawdę mówi, sam w tym tygodniu sprzedawałem do młyna pszeniczkę z opadaniem > 400 i nosem kręcili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

przecież do tej z op 400 mogą dosypać taką z 200 i srednia wyjdzie dobra ;), ale to juz ich brocha

konsumpcja 930+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja dziś wywiozlem ostatnie 20 ton pszenicy.Gestośc 73,bialko 13,1 gluten powyzej 30 Cena 1016 brutto,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

przecież do tej z op 400 mogą dosypać taką z 200 i srednia wyjdzie dobra ;), ale to juz ich brocha

konsumpcja 930+vat

 

Właśnie że tak się nie da. W przypadku np. gęstości owszem przy mieszaniu wynik to średnia arytmetyczna, niestety przy opadaniu już nie. Dlatego też z paszówki o opadaniu 170 nie zrobisz jakościówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj