Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

endrius    9

dolnośląskie, psz. paszowa

najwyższa oferta 880 netto bez transportu.

 

gdzieś jest wyżej?

 

 

@Gorzupiak dzwoń i pytaj. :)

A gdzie taka cena w Ujeździe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Dzis bylem na kurnikach w Kleczewie.Pszenica paszowa- 920+Vat i koles mowil ze ma isc jeszcze do gory.

Challenger w Kleczewie płacą 920 brutto , w Słupcy DarHen daje za paszówkę 930 a za jakościową 1000 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

I teraz jak tu wybrać właściwy moment do sprzedaży i wiekszość pewnie zacznie jak już cena w dół poleci bo człowiekowi stale mało kiedyś stwierdziłem ze 1tys brutto i sprzedaje ale jak jest to nadal sie zastanawiam a wy co myslicie ? macie jakies progi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

No moze zle uslyszalem :P Ja sie zalamalem jak sie dowiedzalem, ze zboze idzie do gory.Pszenice i pszenzyto sprzedalem wlasnie do Slupcy.Za pszenice dostalem po 650, a za pszenzyto po 560 :( Ale co zrobic jak kasa byla potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Większość z nas byłaby o wiele bogatsza gdyby szło przewidzieć ceny ...

leniwy27 myślę że jak paszówka dojdzie do 1tys to się złamie i sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

ja niby też mam taki zamiar bo mam tak pol na pol koms i pasze ale Challenger nie masz co żałowac bo jak kasa potrzebna to nic nie zrobisz a chociaż sie nie musisz zastanawiać ja jak bym miał jakąś inwestycje to tez bym pchał bez ogladania sie za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

xemit my jako rolnicy mam za cel nadrzędny wyprodukowąc żywność dla ludzi. Czasem jak czytam twoje poglądy to podejrzewam że w wariatkowie założyli neostrade i macie swobodny dostęp do internetu

Wnioskuję z postu że jesteś mocno zorientowany w temacie Domów Pomocy Społecznej, nazywanych potocznie przez pensjonariuszy i stałych bywalców-wariatkowem.Wypada mi tylko współczuć, że wypuścili cię przed instalacją swobodnego dostępu do sieci.Ale jak czytam twoje posty, mam głębokie obawy że terapia w twoim wypadku okazała się mało skuteczna i będziesz mógł w niedługim czasie przetestować szybkość zainstalowanego tam łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Mam nadzieje że będziemy miło spędzać czas w jednym pokoju. Pragnę Ciebie poinformować że nie chrapie i tego samego oczekuje od Ciebie. Mam nadzieje że szybkość zainstalowanego tam łącza wystarczy na nas dwóch. Z poważaniem już nie długo kolega pensionariusz


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

to chyba nie jest temat o pensjonacie dla wariatow i szybkosci lacza tam znajdujacego sie a pozatym to chyba w pokoju bez klamek nie ma kompa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Unijne normy teraz są więc łącze może też założyli :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

mnie zostalo 35 ton pszenicy ludwiga, ale mam kredyt 25 tys do lipca wiec mam czas z ta pszenica polezy sobie u mnie jak najdluzej. Obecnie cena brutto 960zl u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

mysle ze nie trzeba sie laszczyć na dodatkowe 20 zł z tony. Jak stanieje to w przeciągu kilku dni ze 200zł, niech tylko pójdzie fama ze tanieje i wszyscy rusza do skupów. A kazdy z was patrzy na pszenice, a czy ktoś z was popatrzył na cene azotowych????

Ja sprzedałem po zniwach czesc pszenicy paszowej, za to kupiłem saletre, Dziś ta saletra jest warta duzo wiecej niz najlepsza konsumpcja,(-chcecie kupić po 1200 :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

tomgi a po ile w zniwa sprzedales pszenice i ile dales za saletre ?

bo ja kupilem teraz saletre netto wyszlo mnie 940 zł tona a pszenica 980 zł tona wiec chyba dobrze wyszedlem na tym i mam jeszcze 60 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Młyny mixt w Poniecu za pszenice płaci od 920-980zł za t. netto, narazie jeszcze czekam ze sprzedażą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

tomgli

Co do spadków nie byłbym taki pewny... Możliwe są bardzo niskie korekty w dół w momencie sprzedaży przez większość rolników, aby wymusić presję na reszcie. Każdy wie jaka sytuacja jest na świecie i według mnie jest to okazja do zarobienia (w końcu) pieniążków...

Kto pomyślał oraz co najważniejsze dysponował odpowiednią gotówką kupił sobie cały zapas nawozów już w zeszłym roku. Ponadto znaczną część rolników "uratowały" dopłaty, aczkolwiek myślę, że były celowo opóźniane aby zmusić rolników do sprzedaży ziarna (początkowo wypłata dopłat odbywała się w błyskawicznym tempie).

Ja przynajmniej czekammm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

murtek ja ranow listopadzie podpisałęm kontrakt 100 ton pszenicy po 780 bo musiałem zapłacić za nawozy a po południu dostałem decyzje o dopłatach. Jak bym wiedział że dostane dopłaty to bym nic nie sprzedał. Jutro biore się za wywożenie reszty pszenicy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A u nas dopłat jak nie było tak nie ma ;/ Ale w końcu decyzj przyszła więc może niedługo przyjdą. A nawozy jeszcze w tamtym roku kupione :) No ale część zboża sprzedana średnio po 85 więc jeszcze wielkiej rozpaczy nie ma Bo połowa jeszcze została.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Zauważyłem, że sporo rolników którzy mają większe zapasy ruszyło do skupów; koniec podwyżek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj