Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Cihu zablysnoles...przeciez swinie karmisz jeczmieniem i pszenzytem...a nie pszenica...karmiac pszenica to dopiero bys na tucznikach zarabial...

historia zna przypadki, że pszenica była w cenie jęczmienia, a może zdarzyć się tak że jedynym dostępnym na rynku zbożem jest pszenica to co w tedy świniom jeść nie dasz? ;)

@książe widzę, że jesteś tak zapatrzony w siebie że nawet konkretne argumenty ciebie nie przekonają zapchałeś sobie głowę pierdołami o żabach i teraz próbujesz ten kit wcisnąć innym :)

PS pisz po polsku alt i shift nie gryzą :)

QLukasz1987

ZZZ odejmij po 20 zł z ceny :( wczoraj przejeżdżałem i było już mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

temat o cenie zboża, a nie o hodowli ,co jakiś czas słyszę że sytuacja w drobiarstwie jest "dramatyczna" ,kurczak w biedronce poszedł z 10-11zł na 13-14 ,pszenica paszowa z 470zł na 670zł ,jaki jest udział ceny zboża w końcowym produkcie tzn ile taki kurczak potrzebuje zjeść pszenicy na to żeby urosnąć do tych powiedzmy swoich 3kg,albo na kilogram swojej masy, ale nikt nie powie jaka jest sytuacja w uprawie zbóż, rolnik powinien sprzedawać pszenicę poniżej kosztów produkcji to wtedy jest dobrze:

pasza tania

kura tania

tanio napchany brzuszek mieszkańca "miasta"

ogólne szczęście narodu

ale jak rok (nieurodzaj) pozwoli zarobić rolnikowi 100-200zł na tonie to wtedy robi się ciepełko,a i jeszcze ci spekulanci na giełdach ,normalnie trzeba by pozamykać te giełdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

wniosek: Produkcja trzody i drobiu potrzebuje zbliżone jak nie te same ilości zboża. Jeżeli masz jakiś problem w domu to nie wyżywaj się na forum

Czytasz co piszesz? Wydaje ci się, że całe zboże zjadają kurczaki?

 

Ja czytam . Za to Ty chyba niebardzo.

Nigdzie nie napisałem że drób zjada całe zboże w kraju. Pokaż mi taki post człowieku. Bardziej o skali zużywania zboża w tej branży.

Odnośnie moich problemów w domu i mojego wyżywania się na forum chylę czoła przed Twoją przenikliwością w dziedzinie psychologii i zachowań ludzkich niemniej polecam wizytę u jakiegoś psychoanalityka... Może ci wytłumaczy co to jest czytanie ze zrozumieniem.

 

@Lukasz1987 Mamy własna ubojnię, większość w mniejszej lub w większej części robi swoją paszę, część kupuje gotowa. W zależności od swojego widzimisię. Własna mieszalnia to może temat na przyszłość. Narazie skupiamy się na ubojni w myśl zasady żeby nie łapać za dużo srok za ogon. Pozdrawiam

 

Wracając do tematu po ile sprzedajecie pszenżyto.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

....ale twierdzisz, że to drobiarze kształtują ceny pszenicy w Polsce a tak nie jest.

 

ps: to mój ostatni post - spam, z góry przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny kształtuje rynek. Naprawdę nie rozumiesz co czytasz. Pokaż mi post w napisałem ze drobiarze kształtują ceny jakiegokolwiek zboża w Polsce.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@paktofonikas1987

,,Każdy człowiek może się mylić, ale tylko głupiec trwa w błędzie.'' - masz coś takiego w swoim opisie a caigle ciagniesz ze kura zje wiecej niz swinia (chodzi o ogół)

Co do Ozoroswkiego z Wólki to moj jak i ojca kolega/przyjaciel, chyba jeden z wiekszych prywatnych chodowcow drobiu w regionie, moze i nawet na podlasiu i on akurat sam robi pasze, a drobiu ma co nie miara....

 

Dominującą pozycję w strukturze spożycia mięsa w Polsce (podobnie jak i w produkcji) zajmuje wieprzowina bo ok. 60%, mięso drobiowe stanowi ok. 25%, a wołowe – ok. 10% reszta to dziczyzna,baranina kroliki i inne wynalazki

Pogłówie trzody chlewnej w Polsce to 139,677,000 sztuk

Świnie zjadaja najwiecej paszy co za tym idzie zboza koniec kropka, Firmy paszowe moze sprzedaja sporo paszy dla drobiazy ale to tak jak Łukasz1987@ zauwazył, wiekszosc hodowcow trzody sama robi sobie pasze. I prosze...nie pier**lcie takich głupot że ceny zbóż zależa od hodowców drobiu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to stan na lipiec to jest 14865,4 tys. sztuk. :P

Wiesz takim ludziom to jak inaczej nie wytłumaczysz to nie zrozumieją. Nie rozumiem kogoś jak nie ma racji i wie o tym i obstaje przy swoim. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Są ludzie i parapety...

 

QQ 453,53 zł

31,5%

3% zanieczyszczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

@paktofonikas1987

,,Każdy człowiek może się mylić, ale tylko głupiec trwa w błędzie.'' - masz coś takiego w swoim opisie a caigle ciagniesz ze kura zje wiecej niz swinia (chodzi o ogół)

Co do Ozoroswkiego z Wólki to moj jak i ojca kolega/przyjaciel, chyba jeden z wiekszych prywatnych chodowcow drobiu w regionie, moze i nawet na podlasiu i on akurat sam robi pasze, a drobiu ma co nie miara....

 

Dominującą pozycję w strukturze spożycia mięsa w Polsce (podobnie jak i w produkcji) zajmuje wieprzowina bo ok. 60%, mięso drobiowe stanowi ok. 25%, a wołowe – ok. 10% reszta to dziczyzna,baranina kroliki i inne wynalazki

Pogłówie trzody chlewnej w Polsce to 139,677,000 sztuk

Świnie zjadaja najwiecej paszy co za tym idzie zboza koniec kropka, Firmy paszowe moze sprzedaja sporo paszy dla drobiazy ale to tak jak Łukasz1987@ zauwazył, wiekszosc hodowcow trzody sama robi sobie pasze. I prosze...nie pier**lcie takich głupot że ceny zbóż zależa od hodowców drobiu....

Według danych GUS, w listopadzie 2009 r. pogłowie trzody chlewnej w Polsce wyniosło 14,3 mln szt., tj. nieco (o 0,5%) więcej niż przed rokiem. Kolego zera Ci sie pomylily:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Ozoroswkiego z Wólki to moj jak i ojca kolega/przyjaciel, chyba jeden z wiekszych prywatnych chodowcow drobiu w regionie, moze i nawet na podlasiu i on akurat sam robi pasze, a drobiu ma co nie miara....

Hodowców a nie chodowców . Napewno jeden z większych na Podlasiu i z tym się zgodze.

Żeby jeszcze ilość przeszła w jakość.

 

I prosze...nie pier**lcie takich głupot że ceny zbóż zależa od hodowców drobiu....

Nigdzie tego nie napisałem


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert gdzie w kukurydzy patrzą na zanieczyszczenia?

 

@MarekGizio wszedzie patrza na zanieszyszczenia....no uprzedzę Ciebie-wiem że Ty jesteś wyjątkowy i Ciebie się to nie tyczy

 

Adler Agro - odejmują z ceny jezeli przekroczysz próg 3% zanieczyszczen

WS-Trade

Provimi Bialystok

 

@Książe masz racje. jedno 0 za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Dziwie się bo przez tyle lat jak wysyłałem kukurydzę i pszenicę na całą polskę i zagranicę to nigdy nikt nie pyskował o jakichś zanieczyszczeniach. W rzepaku to normalne ale jeśli chodzi o zboża to nikt o tym nawet nie wspomniał.

 

W kukurydzy patrzą tylko na wilgotność i jak by ktoś zaczą mi coś cmokać o zanieczyszczeniach to chyba by kopa w d*pę dostał.

 

To samo w pszenicy zawsze patrzyli tylko na wilgotność i gluten/białko, a teraz też wymyślaja 100 parametrów żeby mogli się do czegoś przyczpić i z ceną zjechać.

 

Chyba im już sie w d*pach przewraca.

 

EDIT: Do provimi w tamtym roku wysłałem 2 samochody i nic nie mówili o zaniczyszczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlatego napisałem że jestes ,,The Special One'' U Ciebie nie patrzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

gluten 26,8% bialko 13% LO 140-173 700brutto

przy LO ponad 400 ściągają za 900zl+transport z czech

 

@marekgizio jak w tym roku plon qq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niewiem czemu się coś mnie czepiasz, pisze jak jest.

nie czepiam się...

mi potracaja wszedzie gdzie woże za zanieszyszczenia wieksze niz 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

To jakie ty masz zanieczyszczenia? W kukurydzy może to być tylko plewy i pokruszone kawałki, ale te kawałki i plewy podczas suszenia są odwiewane, a połówki nie są traktowane jako zanieczyszczenia.

Więc trochę dziwne jest dla mnie że ktoś ci wogule coś mówi o zanieczyszczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla sprostowania...mowa cały czas o kukurydzy mokrej, jakie zanieczyszczenia? sam do konca nie wiem...po badaniach wychodzi ze jest ich ok 4% raz było nawet 5% a jakie ?? Tylko skupujacy wiedza.. niby połowki wlicza sie do zanieczyszczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale nie każdy sprzedaje qq wysuszoną. Ja jak kupowałem to czasem się trafiały kawałki kolby, ale na to nikt nie patrzył, bo była tania.

 

A u mnie o okolicy to się mówi, że są "ludzie i taborety" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Jak chodzi o mokra to zwracam honor. Ja mówię o suchej gdzie są tylko całe ziarna i co najwyżej połówki które wszędzie są uznawane za ziarno. Kiedyś sam sie pytałem w jakiejś mieszalni czy połówki moga być czy dokładniej odwiewać bo jakbym musiał to odwiać to pare kg bede miał mniej ale powiedzieli że i ćwiartki moga być to to i tak idzie na zmielenie i bedą mieli mniej roboty.

Nigdy nikt sam do mnie nic nie wspomniał że w suchej są jakieś zanieczyszczenia.

 

Co do osadek w kukurydzy to trzeba rozkręcic klepisko bo szczepie osadki i idą do zbiornika.

 

PS Provimi kupuje mokra kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak kupuje...dziś poszedł jeden TIR. Cene podam jak przyjedzie kierowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Co do paszy dla drobiu, to swojego czasu przez dwa lata robiliśmy własną, ale to był wielki błąd. Ciężko z odpowiednim składem, sprzętem, pracownikami, podażą ziarna i transportem.

 

Dla trzody wszyscy robią, dla drobiu jeszcze nie słyszałem. Mama nawet nie chce o tym słyszeć. :)

 

A zużycie w ilości 1600 ton rocznie.

 

 

 

a kukurydzę, to my sprzedajemy.

Polskie Młyny S.A.

57 ton,

3% zanieczyszczeń

wilgotność 30% (każde 1% to 10 złotych na skupie)

cena 495-505 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj