Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

miszka31    31

DZIś woziłem pszenice po 45zł brutto a parametry to; gluten 28, wyrównanie 71, gęstość 75 wilgotność 14

iliczba opadania 280,termin 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Trevofarm i paszarnie u was puszczą farbę, tanio kupili zboże a chcą drogo sprzedać paszę, w moich stronach pospuszczali z tonu i dopiero pasza zeszła i wasi do tego dojdą myślą że prowadzą grę na przetrzymanie, bez przerwy odbieram telefony o obniżkach cen nawozów, o promocji zetora z 2009 r i innych maszyn, mówie że tylko pytałem o ceny a on cienko się tłumaczy że szef każe dzownić codziennie do 20 ludzi czy coś by nie kupili, tak że branża cieniutko przedzie( kurde chyba coś kupię, opryskiwacz "chodzi za mną") ale jeszcze poczekam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Kupiłem owies po 260zł/t brutto z transportem


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

z tymi cenami w tym roku to jest dziadostwo :):):):):)

 

 

dwa lata temu żyto po 810 za tonę z podwórka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

w nadchodzącym sezonie musi być wyższa cena za zborza bo można będzie zbankrutować


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Pszenica 450pln/t,pszenzyto 350pln/t wiec nie tak zle ale zawsze mogłoby byc lepiej. O cenach rzedu 600-800zl mozemy raczej zapomniec bo wszyscy dazymy do uzyskiwania wiekszych wydajnosci z ha co przeklada sie na wzrost ilosci zboza na rynku i automatycznie obniza cene.

Ja w tym roku stawiam na jeczmien wiosenny.Zadnych parametrow nie wymyslaja tylko ma byc suchy wiec spore prawdopodobienstwo ze sie uda dobrze skosic i sprzedac prosto z pola. W poprzednie zniwa wyciagłem 7t/ha i lepiej zarobilem jak na pszenicy ktora do tej pory lezy w magazynie bo ma 25 glutenu i nikt nie chce kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

Pszenica w okolicznym młynie w skupie po 46 + Vat. Ja sprzedałem w sierpniu po 50 + Vat. rolnicza spóldzielnia produkcyjna sprzedaje owies po 300 zł - ludzie kupują i palą w piecach CO ( mieszają poł na poł z miałem lub z eko groszkiem). A spóldzielnia u siebie w bloku pali samym owsem,wiec kazdy orze jak moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

Z paleniem zboża wszystko jest dobrze, tylko strasznie dużo dymu z komina , aż strach że sąsiedzi zaczną się skarżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Do czego to doszło??? Pali się zbożem! Kiedy słysze o czymś takim zawsze przychodzi mi jedna myśl a mianowicie czy ta sytuacja kiedyś nie odwróci się o 180*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

A na czym miałoby polegać to odwrócenie?

Nie rozumiem dlaczego się dziwisz, że pali się zbożem, przynajmniej jest większy pożytek niż wtedy gdy to zboże przerabia się na alkohol i się go pije do oporu szczególnie w rodzinach patologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

patrzac w przeszlosc mozna powiedziec ze niedlugo sytuajca powinna sie calkowicie zmienic....powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drViohman    0
Nie rozumiem dlaczego się dziwisz, że pali się zbożem, przynajmniej jest większy pożytek niż wtedy gdy to zboże przerabia się na alkohol

Lepiej jednak przerobić na spirytus i użyć go na paliwo, przez co kraj zaoszczędziłby dewiz które musi wydać na ropę. Komuś to jednak nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Żeby przerobić na spirytus, to trzeba zużyć jakieś paliwo. A tak zamiast pieca na OO, piec na owies, a mniejsze zużycie OO może skutkować większą produkcją ON(ta sama frakcja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Unas ceny netto:

z podwórka pszenżyto od 320-340

jęczmień konsumpcja 380

pszenica konsumpcja 470

extra parametry z księżyca 475

zero ruchu z interesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Juz w Gazecie czytałem ze duzo mniej węgla i miału sie sprzedaje... Na wiosne całe hałdy będą leżec na składach, gdzie by nie spojrzał to biały dymek z komina idzie i zapach kawy czuć...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

sprzedawał ktoś zboże do firmy o nazwie SYN-POL ? firma działa na północy kraju. jeżeli tak to proszę o opinie. czy są wypłacalni


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A jak myślicie jak to że opalanie owsem jest coraz popularniejsze wpłynie na cenę owsa?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

według mnie nie wpłynie wcale. sam mam około 400 ton owsa na magazynie i nie mam go gdzie sprzedać. obdzwoniłem wszystkie punkty skupu i nikt nie jest zainteresowany. a jak juz gdzieś jest światełko w tunelu to płaca 200 zł. REWELACJA


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj