Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Zombi330    49

ale ta kalulacja to o kant tyłka jest, bo napisał wysianie kwalifikatu kosztuje 400zł i co nic wiecej. Chróbka to pięknie brzmi bo pewnie jak chłop sieje kwalifikat to roboty nie ma, jasne sam przyjedzie do gospodarza, sam się wsypie do siewnika i wysieje tak, który chłop tak liczy, ja licze tylko zboże bo to moge sprzedać a co moja robota warta to nie licze bo po co tego i tak nikt nie zwróci i basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolega chyba nie wie,ze material z centrali da wieksze plony niz to ziarno, ktore sieje 5, 7 czy 10 raz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

a dobra kalkuluja se jak chceta i kupujta nawet co roku kwalifikat co mnie do tego, ja i tak wolę co już mam sprawdzone wysiać niż kupować od obcego kota w worku i to jeszcze po łasce wielkiej- w ubiegłym roku miałem tego próbkę nigdzie już nie było ziarna do siewu a ubzurałem sobie ze wymienie. W końcu pojechałem do takiego co ma niby kwalifikat - oczywiście ma bo ma papier ale jak to zboże zobaczyłem to wybuchnałem śmiechem to był jakiś połamany poślad przy moim i do tego najwyraźniej nie miał czasu albo chęci osługiwać małorolnego- pewnie jakbym tira brał a nie 400kg to by miał chęć- tak to wyglada w praktyce. Jak wy kupujecie taki kwalifikat jak to co ja widziałem to tylko wspóczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

nasze rozważania schodzą zupełnie z tematu ale powiem ci @Zombi330 żal czytać to co piszesz. Gdzie ty kupujesz kwalifikat?? u sąsiada w stodole??

Jak byś kupił z zboże w Strzelcach, KWS, czy innych firmach nasiennych to byś zobaczył jak wygląda i jak zapakowany jest oryginalny materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

A może ktoś się orientuje czy można kupić materiał siewny pszenicy w kategorii elitarnej w stopniu bazowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

lukaczmarek jakem chłop z dziada pradziada niech ci nie będzie tak żal bo cie ścisnie i co będzie. A chciałem kupić u takiego jak ty obszarnika co leje na małorolnych- tp co się na wsi porobiło to jest dopiero żal- grupka cwaniaków wycyckała wszelkie dotacje, subwencje i kupujła sobie wsio łacznie z ziemią prawie zadarmo i ma gdzieś resztę biedoty nawet kombajn wypożyczyć od takiego to wielka łaska normalnie porobili się lepsi tzw. elita rolnictwa ( ja mówię elita cwaniactwa) i zwykli co orzą jak mogą na swoim bez cwaniczenia i bez łaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ok Panowie , zapraszam do dyskusji o cenach skupu zbóż , wypowiedzi nie na temat nagradzane będą %


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U nas pszenice nie wiana prosto spod kombajna po 850 płacą , ciekaw jestem gdzie oni wożą i za ile ją sprzedają że tak zarabiają ???????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ale gdzie Ci posrednicy tą pszenice sprzedają?że zarabiają 140 zł na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ile wziasc za pszenice zimowa, odmiana bardzo dobra w zeszlym roku bralem z centrali. sam zaprawialem i zaprawa wyszla 100zł na tone + moja robota???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Joachim skąd dokładniej jestes, bo tez jestem z okolic nysy

 

pszenica paszowa wożona dziś do Chempestu 950brutto/t

 

z okolic otmuchowa

 

ale ta kalulacja to o kant tyłka jest, bo napisał wysianie kwalifikatu kosztuje 400zł i co nic wiecej. Chróbka to pięknie brzmi bo pewnie jak chłop sieje kwalifikat to roboty nie ma, jasne sam przyjedzie do gospodarza, sam się wsypie do siewnika i wysieje tak, który chłop tak liczy, ja licze tylko zboże bo to moge sprzedać a co moja robota warta to nie licze bo po co tego i tak nikt nie zwróci i basta.

 

Akurat materiał siewny sam przyjeżdża (wystarczy zamowic 1-2 tony i przywiozą z pocałowaniem reki). a reszta kosztów siewu jest taka sama niezależnie czy siejesz kwalifikat czy własne zboże, w końcu swoje zboże tez musisz wsypać do siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Młyn Kijowiec okolice Białej Podlaskiej dziś za żyto dostałem 706,20 brutto a pszenica 960,00 brutto i dużo wioza z okolic Chełma,Zamościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Młyn Proboszczowice - pszenica 950 z VAT

Edytowano przez elku87

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@elku87 pszenica jakie musi miec parametry?

żyto tez kupujecie?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj