Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

przemol87    186

@bialy2005 u mnie w okolicy cena wacha sie od 700-750netto... chcac uzyskac lepsza cene musialem zawiesc 150km ale bylo warto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@FarmerB skąd taka oferta? aprecjacja złotego nie jest teraz zbyt sprzyjająca, bo troszeczkę niweluje wzrosty cen surowców rolnych wyrażone w naszej walucie, ale miejmy nadzieję, iż 1tys zł na konsumpcji przebijemy jeszcze w tym tygodniu

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetal4    0

farmerB skąd jesteś u nas w skupach pszenica po80 na konto a 73 za gotówkę jestem z powiatu chełmskiego

 

nie zauwazyłam ostatniego wpisu widzę że firma która ci zaproponowała skup jest bardzo daleko ty zachód ja wschód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Kruszwica płaci po 800zł/netto ,ale miły pan kazał jeszcze poczekać bo będzie warto,jednak coś musi być z tym wrześniem o którym już pisałem wszcześniej.60 ton ozimej czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Wczoraj nam zaproponowali 1000brutto, to jest jakoś 935netto.. i cholera wie co robić. Już się nastawiliśmy że zostawiamy do jesieni bo za 880netto sprzedać nie chcieliśmy..

a w magazynie jest grubo ponad 100ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli łapie parametry to już tańsza nie powinna być, chociaż z drugiej strony dla kilkuset złotych nie warto blokować magazynu, każdy miesiąc magazynowania to koszt ok 5-10zł/t, nie ulega jednak wątpliwości, że pszenicy konsumpcyjnej ze zbóż jarych na zachodzie nie będzie, a przy takim przebiegu warunków atmosferycznych nie wiadomo również co z ozimymi, więc w tym przypadku każda decyzja będzie uzasadniona, dzisiaj mamy już zauważalną korektę nie wiadomo jak głęboką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

dziś miałem propozycję kontraktacji jęczmienia jarego na 850zł netto z odbiorem własnym, kurcze zastanawiam się

 

cena rzepaku Kalinowski Kaźmierz WLKP 2120zł netto na dziś dzień, co do rzepaku to w naszych okolicach zaczyna porastać, na razie delikatnie na przejazdach tam gdzie łuszczyny były uszkodzone i pootwierane, ale jak pogoda się nie zmieni to będzie nieciekawie, dopuszczalne jest 5% porostu, powyżej sa odciągnięcia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Dzisiaj padało, więc trochę podzwoniłem i tak:Chemirol płaci 940zł,Grobla Słupca 950zł,a Ampol-Merol płaci 980zł ,wszystkie ceny netto za pszenicę kons,ceny na ten tydzień po niedzieli ma być trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Witam ;) a niewie może ktoś jak tam ceny wyglądają w woj, Opolskim?;P i jak myślicie jaka bedzie cena na mokra kukurydze?:P czy opłaca się kontraktować teraz czy lepiej poczekac?:> teraz niby jest w granicach 440zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

dzwoniłem wczoraj do BM kobylin o kontraktację QQrydzy mokrej, i proponują po 450zł netto przy 30% wilgotności co o tym myślicie, bo coś mi się wydaję że będzie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Hmm ;) to nie najgorsza cena. ale moim zdaniem tez bedzie dorzsza z powodu suszy w ameryce, a takze w rosji i ukrainie nie jest za ciekwie z pogoda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

ja dziś podpisałem na żniwa 150t po 1000 netto za kons alternatywnie 900 paszowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

gdyby nie ta nieszczęśliwa aprecjacja złotego byłoby lepiej, a kto już płaci 1000zł/t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ciekawe jak ceny z zachodu przeniosą sie w żniwa na nasz rynek bo obawiam sie że nienażarte pasibrzuchy bedą chciały sie nażreć kosztem rolnika


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

w tamtym roku, też pszenica w żniwa miała być po 100 a jak przyszło co do czego to była na początku żniwa po 700 netto później podnieśli chyba na 780

 

wypowiadacie się, że na zachodzie nie będzie pszenicy jak Dolny śląsk i opolskie to jedne z najlepszych pod względem glebowym woj. do uprawy rolniczej.....

 

pszenice jare są u nas bardzo ładne...... kłosy są wypełnione i dodam że w miejsce wymarzniętych rzepaków a są takie gminy, że wymarzło 90% rzepaku jest posiana pszenica i kukurydza, dodam dla przykładu u mnie na wiosce połowa pół to pszenica jara a z kukurydza po będzie z 80% zasiewów a takich wiosek jest setki jak nie tysiące

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dla takich rozważań należy przede wszystkim zauważyć, że "dawcą" cen w Polsce nie jest ani dolnośląskie, ani nawet cała Europa, tylko globalny rynek, proponuję zapoznać się z kontraktami terminowymi na zboża i rzepak na przykład tu: http://www.hgca.com/content.template/16/0/Markets/Markets/Markets%20Home%20Page.mspx , natomiast w kontekście cen lokalnych przy wzmożonej podaży (żniwa) cena może odchylać się od rynkowej o 100zł, ale szczególnie w Polsce zachodniej będzie brakowało pszenicy zarówno jakościowej (jara nie trzyma liczby opadania) oraz paszowej (nie było nasion, więc siało się jęczmień i kukurydzę) z tego względu będą nie tylko wysokie ceny (jeśli nie cofną się skutki wszystkich anomalii pogodowych, które miały miejsce na świecie) ale i duży popyt na pszenicę i kukurydzę, gdyż paszę trzeba z czegoś zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i tak wam dobrze płaca ja odstawiałem j,j za 70 na konto na skupie tną jeb... jak chcą człowieka....jutro kosze resztę pojadę to pewnie jeszcze taniej bedzie..;/ i tak sprzedaje jako po cenie starego jak sie żniwa zaczną na dobre to zrobią po 50 a sprzeda za 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

No i wychodzi że odłożony grosz zamiast inwestować w maszyny to trzeba zostawiać na bieżące sprawy by móc być cwanym i nie sprzedawać zboża w czasie żniw bo każdy goli nas jak chce.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

już zaczeło sie cięcie i gięcie rolnika ceny wszystkich płodów u nas o kolejne złotówki w dół


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj