Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

grzegorz132    12

w mojich stronach nie ma rzepaku który by wyglądał na wiecej niz 1 ton/ha przykre ale prawidzie więc sadze ze tacena jest za mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Okolice włocławka pszenica paszowa 870zł cena brutto

Edytowano przez mich18

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

A jaka może być cena jęczmienia ozimego. Może ktoś sprzedawał,może kupował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z ta cena zbóz to jest porazka u nas :( duze firmy skup[uja pszenzyto za około 800netto ale u nas na targowiskach ludzie po pare worków juz oddaja po 60zł/q i okoliczni handlaze nie chca dac 700zł brutto za pszenzyto !!!!!!!!!!! Zostało mi z 10t i nie mam co z tym zrobic po 600 to ja tego nie sprzedam niech lezy tylko problem z miejscem bedzie i nie wiadomo jak to zostawic przysypac zle :( A po 10 t nik nie chce przyjechac z dalszych odległosci :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

No właśnie miałem ten sam problem bo też nie miałem gdzie sprzedać ale jakoś udało mi się złapać namiar i oddałem po 800netto... Ale na przyszłość już nie będę tak długo czekał...

najlepiej maj/czerwiec... później nie ma co... Za 600zł nie sprzedawaj! wygospodaruj troche miejsca i przetrzymaj! W tym roku pszenżyta będzie mało bo na zachodzie Polski bardzo dużo wymarzło... jeszcze będzie cena... Kupujący też cen nie podnoszą bo wiedzą ze za chwilę żniwa a rolnik i tak musi sprzedać żeby przygotować miejsce na nowe.. więc sytuacja trochę patowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

U nas na razie skupu nie ma - żadna firma nie skupuje, dopiero za 10-15 dni coś ruszy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak się ktoś chce rasowych wołków dochować to niech pomiesza stare ze świerzym. Jak ktoś troche zostawił to lepiej ześrutować, albo sprzedać nawet taniej. Zostawianiem można sobie ładnych strat na nowy sezon narobić. U nas w wlkp nadal dość drogo więc zebrać się w paru na cały transport i wtedy nie będziecie handlarzy dorabiać co patrzą po 600 wyrawć, przywieść do nas i po 900 kasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Ja w czerwcu sprzedałem pszenice ostatnie 84t po 930 zł netto. Odebrali sami pieniadze na miejscu.


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Patrząc co dzieje się na świecie i na giełdach ,można być spokojnym o ceny po źniwach,dzisiaj rozmawiałem z gościem co woźi pszenicę do portów i tam mają cenę 925 netto za PASZÓWKĘ.Dzisiaj odwiedziłem u nas taki prywatny skup i widzę cenę jęczmienia zimowego 700zł netto,aż parskłem śmiechem i pytam ile już kupili ,a oni że ani 1kg.Tak z innej beczki dzisiaj dostałem ofertę na materiał siewny jęczmienia ,cena 2450zł/brutto i to nasiona z zeszłego zapasu.Tak więc kto może niech nie sprzedaje prosto od kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas leci na dół bandyci szykują się do obłowienia jak zawsze kosztem rolników banda i tyle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

popieram słowa thug miało drożeć ja przetrzymałem pszenice i .............gówno .... sprzedałem na początku lipca po 870 netto pszenice jakościowa z bardzo dobrymi parametrami....

 

co z tego, że na giełdach rośnie jak każdy skup wie, że za 2-3 tygodnie żniwa i każdy przywiezie do sprzedania, tym bardziej u nas na zachodzie gdzie dużo ha wymarzło i każdy zmuszony był naruszyć swoje rezerwy domowe i obsiać jeszcze raz, a żyć przecież za coś trzeba...

 

materiał siewny już oferują, żeby zamawiać albo brać zeszło roczny z cenie w zależności gdzie od 200-250zł za 100 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z nowych zbiorów, ilości multisamochodowe, ceny netto z gospodarstwa na dzisiaj:

- pszenica konsumpcyjna 970zł/t,

- jęczmień paszowy 830zł/t,

- kukurydza (listopad) mokra 450zł/t (30%), sucha 830zł/t,

- pszenica paszowa 900zł/t,

 

bacząc na trend, susze w USA i w Rosji w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się kolejnych wzrostów, listopadowy kontrakt na pszenicę przebił dziś 260euro czyli dramatycznie blisko 1100zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

@kissmy... a masz może cenę za żyto konsumpcyjne z nowych zbiorów za multiautko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ciekawe czy kukurydza mokra będzie po te 450zł/t.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

może być tak że Ci co podpsiali kontrakty wezmą mniej za mokrą niż na wolnym rynku w stanach jest klęska żywiołowa susza już w 26 stanach na cebocie ceny kuku ostro w górę zboża to samo tylko u nas pośrednicy szczerzą kły bo będzie okazjaq sie obłowić http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-stan-kleski-zywiolowej-z-powodu-suszy-w-usa,nId,622258


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

No lepiej żeby te ceny kukurydzy sie sprawdziły :)


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

koncowka pszenzyta pojechala dzisiaj do Neorolu po 900netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to jest polityka u ciebie 900 netto a u nas na okolicznych targowiskach nie ma chętnego za 700 brutto !!!!!! Okoliczne mieszalnie podobnie albo nie skupuja. Chyba kupie patelnie i bede woził do was zboze :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

dzisiaj dostałem propozycję kontraktu na pszenicę kons 990 zł netto, paszową 915zł, jęczmień 820 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj