Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zombi330    49

a czy ktoś na zbożu dorobił się w Polsce kokosów? Znam za to kilku co poszli z torbami a nawet gorzej. Pewnie ze cena powyzej 1000zł jest względnie wysoka obecnie ale czy ja sie prosiłem o ropę po 6 zł - nie mówią mi rynek tak ustalił ( co jest zresztą bzdurą) to i cenę zboża niech prawdziwy rynek czyli sprzedający ustala- mogę też dopisać 23% VAT , akcyzę powiedzmy 500 zł do tony, opłaty przesyłowe, stałe, ekologiczne i na dziadka emeryta i wyjdzie mi 2000 zł jak nic za tonę- słowem jak naszemu państwu za ropkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Dla pełnej jasnośći- jeżeli ryczałtowiec sprzedaje swoje zboże podmiotowi skupujacemu to do ceny doliczają 7% vat, jeżeli kupujesz np. materiał kwalifikowany zbóż to do ceny doliczają 5% vat.

NO sam jestem ciekawy kupiłem w elewatorze pszenice z5 a kuku z 8 ciekawa sprawa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Ja jutro sprzedaję pszenżyto, bo w mojej okolicy jest dobra cena i wydaje mi się, że już droższe nie będzie. A nawet jeżeli lekko cena by podskoczyła, to na 20 tonach i tak jakichś wielkich różnic w zysku by nie było.

A pszenica niech sobie leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

witam wszystkich!!! wielkopolska powiat pleszewski pszenica paszowa 1000zł +vat pszenżyto, kukurydza i żyto 920 +vat wszystko teraz sprzedaje oprócz pszenicy myślę że jeszcze podrożeje a reszta zboża myślę że chyba już tak nie wzrośnie

 

hej endzit a skąd wiesz że w czechach bułgari jest taka cena????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Mam znajomego który jest handlowcem w dużej firmie w centrum PL i tydzień temu ciągneli ile wlezie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

henio2- na fakturze za kupione gg mam 5% w 2011r. w tym roku też mam gg ale nie mam jeszcze faktury ,sprawdz bo mozę się pomylili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak by ktos potrzebowal mam owies ladny jest czysty gestosc 55 wyszla ok 18-20 ton cena 730 do uzgodnienia

 

pszenica paszowa 3 dni temu 900 a konsumpcja 950 zł byla

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

henio2- na fakturze za kupione gg mam 5% w 2011r. w tym roku też mam gg ale nie mam jeszcze faktury ,sprawdz bo mozę się pomylili

No materiał siewny kuku 5 a paszowa 8 nie wiem o co biega ale tak wystawiają a to duża firma więc o pomyłce nie ma mowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

u nas pszenica paszowa 850 netto na razie cienko wporównaniu do tego co czytam na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

hej endzit a ja rozmawiałem z kierowcami co wywozą z młynów i elewatorów i własnie teraz do czech wywożą to nie wiem jak może być tańsze niż u nas jak u nas za paszówke pszenice płacą 1000zł + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Trzy tygodnie temu sprzedalilismy calość pszenicy po 1050 brutto :unsure: ,gdyby nie inwestycja dalej leżała by na magazynie .Ciekawie się robi ;) , teraz będą żale od hodowców B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

hej lukaczmarek ja mowie poważnie po tyle u nas płacą czemu bym miał ściemniać a dobrze że jest forum agrofoto bo zawsze każdy wie co się dzieje na rynku czytałem różne opinie że jedni nie wierzą że po tyle jest pszenica paszówka ja wcześniej też nie wierzyłem ale tu od razu podskoczyło że młyny płacą tyle a NEOROL Chrzan płaci 820zł netto za pszenice paszową

 

tu jest stronka http://www.wir.org.pl/notki/roslinne.htm o cenach z wielkopolski ale jakieś dla mnie dziwne te ceny jedni podawają dobrze jedni nie jak dzwoniłem do Neorol chrzana to płacą tyle ile tam podawają a reszta to tam różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

peewnie że fajnie że po 1000 zł /t ale wtedy gotowa pasza po 1500 zł, a ceny skupu żywca rusza czy nie, bo teraz może być tak że hodowcy wstrzymają zakupy a jak popytu nie będzie to znowu ceny spadną ale ropka, usługi czy nawozy już nie potanieją i się ugotujemy we własnym sosie. No ala ja jest em optymistą bo hodowcom już brakuje zbożą na futer ale jeszcze się łudzą, że pasza nie zdrożeje, naiwni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Gdańskie Młyny przestały kupować pszenicę. Sprowadzili statek.

Skąd ta informacja pochodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1275

Chemirol Orchowo,pszenica paszowa-900zł,pszenica kons-920zł,jęczmień paszowy-860zł/netto.Zapraszają każdą ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

marek a ten chemirol to oni tam po ORPASZ-u maja siedzibe?

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

jeszcze nie widziałem żeby ktoś u nas za paszówkę płacił 1000+vat

Nie martw się ,będziesz płacił i 1200 ,jeszcze wspomnisz moje słowo


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Żartowniś jesteś Binladen. Hoduje trochę świń i szybciej maciory z prosiakami wygonię w pole niż będę płacił 1200 zł za tonę paszówki. Chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę że jest pewna granica wytrzymałości. Jeśli ktoś weźmie pszenicę po 1200 zł to pewnie sprzedający nie zobaczy pieniędzy za towar.

Edytowano przez sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj