Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

ChiquitaB    754

my ponad tydzień temu 10t jęczmienia na paszę po 860 gnaliśmy a na dzień dzisiejszy trzeba 1000/t liczyć, ale nie sprzedajemy bo nie wiadomo co będzie po tegorocznych żniwach. Pszenica bardzo ładnie wygląda u nas ale tylko na jednym kawałku 4h reszta była przesiewana różnie i druga odmiana niecałe 2h ocalało nie przesiane. Coś się zapowiadają ceny dosyć wygórowane zbóż do siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

mi zaproponowali(firma z opolskiego) cenę 810 netto i jutro ładuję auto odbiór kupującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

O proszę nasz prorok powrócił :lol: :lol:

Nie wypada się nie zapytać- co szanowny książę myśli o obecnej sytuacji? Czy mamy sprzedawać czy czekać? Prosimy o jakieś sugestie.

 

W mojej okolicy paszówka dochodzi już do 900 brutto. Pewna firma od której biorę co roku materiał siewny zasugerowała mi, abym zostawił sobie do siewu, gdyż może być ogromny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

wczoraj przyjechala nastepna patelka z czech 880 jeczmien,do wrzesnia wystarczy.jak dla mnie mozecie sobie jeszcze potrzymac B) pozdrowil


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

O proszę nasz prorok powrócił :lol: :lol:

Nie wypada się nie zapytać- co szanowny książę myśli o obecnej sytuacji? Czy mamy sprzedawać czy czekać? Prosimy o jakieś sugestie.

 

W mojej okolicy paszówka dochodzi już do 900 brutto. Pewna firma od której biorę co roku materiał siewny zasugerowała mi, abym zostawił sobie do siewu, gdyż może być ogromny problem.

no murtek masz racje ja mam podobną informację jeśli chodzi o mat siewny na jesieni to go będzie bardzo niewiele i będzie bardzo drogi

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Wow, ceny pną się w piorunującym tempie. Paszowa 900- 920, konsumpcja 960- 980 zł (brutto)- w małym skupie. W większych podobno lepsze ceny, lecz nie sprawdzałem- jeszcze jest czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

znajomy mówił że firma co kupowała wcześniej i taniej od niego pszenżyto zaoferowała mu 900+ vat odbiór z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

No to zaczyna się:) ciekawe do jakiego poziomu ceny się podniosą... ale narazie wygląda to optymistycznie:) do mnie też dzwonią o zboże ale narazie mówię im żeby odezwali się pod koniec maja początek czerwca...

Narazie sprzedałem mieszankę owies-jęczmień po 800zł (brutto) oraz jęczmień po 1000-1200zł (także brutto)-brali do siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

W tamtym roku pod koniec maja sprzedawałem pszenicę po 1013zł za tonę. W tym roku chyba będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ja rok temu pszenice sprzedałem w maju po 1100zł/t. Cena na dziś to 1050zł/t (netto) z tendencją do góry...

Edytowano przez elwis2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Całkiem przyzwoita cena, mam nadzieje ze w żniwa bedzie taka cena, bo musze czesc zboza sprzedac bo mi sie nie miesci w magazynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

jak ci sie od sierpnia miescilo to teraz co ci wolek sie rozmnaza? :lol:

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Ja juz nie mam ani kg zboza:p no poza łubinem, ale juz niedużo zostało.

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

u nas pszenica paszowa 920 brutto.a tak chciałem powiedzieć że trzeba trochę dużo zostawić pszenicy zimowej na siew jesienią bo może być kłopot a pozatym cena siewu może kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie nie orientujecie się gdzie w woj. lubelskim płacą najwięcej za pszenicę paszową?

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj