Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

wlkpmder    6

Wczoraj na targowisku worek (40kg) owsa 100 zł masakra :/ a to wszystko przez brak materiału siewnego na wiosne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie tez drozeja zboza,pszenica paszowa skoczyla z 790 na 810 a jeczmień z 730 na 770 ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

te podwyżki to takie biedne


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiesioW   
Gość WiesioW

Ach, co niektórych trafia jak jest podwyżka. Trzeba było nie sprzedawać... Rozumiem sytuację, iż każdy chciałby sprzedać po jak najwyższej cenie oraz aby reszta sprzedała po niższej. Całe szczęście tak nie jest. Zaczęli do mnie dzwonić po pszenicę, więc wiedz, że coś się dzieje :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

ja ze bożami będę czekać jakoś na maj... Panowie będzie bieda!!! Młyny będą się zabijać o zboże! Patrząc na to co się dzieje w Wielkopolsce i Kujawsko-Pomorskim to jak widzę że ktoś oferuje 790zł za pszenicę to śmiać mi się chce! Zobaczycie co będzie się działo później. u nas w regionie ludzie mieli piękne pszenice i pszenżyta... wszystko pod pług! A wiadomo że jare plonuje o wiele mniej... Tak więc bilans zbożowy (nie ważne co by to nie było) będzie o wiele mniejszy tego roku... Tak więc spokojnie spokojnie... najgorsze dopiero będzie nadchodzić... Skoro nawet w Strzelcach itp itd wymarzły pszenice to zastanawiam się skąd będą kwalifikaty zimowego do siania... Lepiej już teraz o tym pomyśleć żeby we wrześniu nie wylądować z ręką w nocniku... Tak więc spokoju życzę...

Ja teraz sprzedaję jęczmień do siewu okolicznym rolnikom po 1000zł za tonę...myślę że nie jest to wygórowana cena... A tych co chcą kupić po 800zł odsyłam do centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

panczo nie ciesz sie tak z czyjegos nieszczecia i uwazaj żeby ciebie kiedy nie odesłali do centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

nie ciesze sie bo mi też wszystko zimowe wymarzło i musiałem przesiewać... Dlatego też uważam że moja cena nie jest jakaś kosmiczna...

popatrz wyżej ktoś pisał o pszenicy za 3000zł tak więc raczej nie ma porównania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Kolega panczo masz rację , że cena 1000zł/tona to jest cena nie wysoka ale te wysokie ceny jarki po 200-300zł jęczmienia po 140-160 zł to napędzają tzw psełdo rolnicy którzy bogacą się na masowym nieszczęściu ludzi Sam sprzedałem jarkę niby rolnikowi za 1100 zł wyczyszczoną i jeszcze płakał żeby mu opuścić 50zł na worki bo ostatnie pieniądze a za 2godz jest ogłoszenie w internecie na naszej lokalnej stronie , że sprzeda jarkę po 2300zł , więc postanowiłem obcym nie sprzedawać tylko jak coś to swoim Właśnie przez takich ludzi są takie ceny kosmiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

lubelskie jak coś mam ładną jarą do sprzedania 1200 pln tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Ja przesiewam jara nasiona mam akurat na swoje potrzeby ale czy jest sens ,dziś 26 marca a tu już taka susza ceny na razie stoją 800 netto młyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

u mnie pola przesiane dzierżawy opłacone teraz tylko trzeba szukać roboty żeby na chleb zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dzisiaj kupiłem od pewnej firmy pszenicę jarą "Aranka" sprowadzona ze Słowacji w cenie 1900zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ogólnie pszenica na skupach stoi cena na giełdach leci dół


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

http://www.anonse.com po co przepłacacie, wybierzcie rzeszowski płody rolne lub materiał można kopić jarkę za 80-120zeta niech nasi zarobią

 

Ps tam u dołu są litery i aby wyświetliło pszenice trzeba kliknąć na "p" czasem jest dużo ogłoszeń na literę "p" i trzeba kliknąć u dołu na strzałkę w prawo pzdr

Edytowano przez dammat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na matifie i cbocie(tutaj cena juz zbliża sie do granicy 700zł/tona) cena codzienie trochę w dół u nas tylko jare zboże drogie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzisiaj giełdy oszalały w górę za oceanem pszenica prawie 20% w góre


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj