Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

grzepo    32

Uogólniać nie można. To że u jednych było w żniwa po 800 netto nie znaczy że było tak u innych. U mnie zboże prosto z kombajnu (z pod rury) było śmiesznie tanie, a wszytko przez niedużą konkurencję wśród skupujących. Dodam że nie mam takich ilości by załatwić sobie np transport całego tira gdzieś dalej (ci co mieli to tak robili). Przykładowo jęczmień z pod rury był w granicach 640-660 brutto a teraz jest 800 brutto. Na tych 20 tonach zawsze jakaś różnica jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Dzisiaj na Matifie 220 euro,co do cen raz jest drożej po żniwach ,a raz przed źniwami,w zeszłym roku sprzedałem w lutym ,a dwa lata temu na początku czerwca.Co do chwilowych spadków to po co mają podnośić cenę skoro trochę spadło i już ludzie wiozą,ale ja jestem spokojny,i czekam bo żniwa jeszcze trochę, a patrząc na to co zostało na polach Wielkopolski , Kujaw i na Ukrainie to na pewno przesytu nie będzie.Już dzisiaj Jęczmień jest rarytasem.Sąsiad ma po 100 ton rzepaku i pszenicy i też się nie gorączkuje, ale każdy musi sam decydować co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Wczoraj wywiozłem na paszę do kur po 820 brutto i tylko wozić bo silosy puste. Wywiozłem bo musiałem kupić jarą zimowa padła . Przewiduje że cena za miesiąc pójdzie do góry .Resztę trzymam zobaczymy :mellow:

 

U nas jęczmień też po 80 na paszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

nairda- cena brutto 791zł za paszówkę przy ilościach pow.15 ton cena od pary dni była taka sama,ale się wycwanili bo jak chcesz żeby zbadali czy nie załapie się pszenica na konsump. to tego nie zrobią i koniec.

 

po sąsiedzku w Chempeście po792zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

po krótce mówiąc czekamy na cenę 900 netto i wcale nie blefuję. Ostatnio znajomy jechał przez niemcy to mówił że tam czerwono, z poczatku nie wiedział co to jest, ale póżniej się przekonał że to padnięta pszenica, a jak tam padła przy mrozach rzedu 20, to ukrainę -30 wymroziło totalnie... pozdrawiam młynarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja swoją sprzedałem ale twierdzę że pszenica dojdzie do 1000 zł nie wiem mogę sie mylić ale patrząc co sie dzieje na polach nie tylko u nas to rynki w końcu nie wytrzymają i bańka pęknie na matifie juz skoki nerwowe bo kilka % do góry jak komuś kasa nie potrzebna to napewno wygra u nas szacunki że w POlsce poszło 30 % zbóż ozimych w Niemczech szczególnie wschodnich też sporo na ukrainie podobno około 50% więc niech mi ktos powie że to sie na rynku nie odbije niech tylko ruszy wegetacja

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Teraz ludzie zaczęli wieść bo pieniądze potrzebne na środki ochrony itp. wiec i pszenica potaniała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Zgadza się na MATIF-e jest nerwowo, szybko spada i szybko rośnie. Tego wcześniej nie było. Straty są i to na pewno. Ja jak narazie jeszcze nie panikowałem, czy dobrze to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie gadajcie głupot że 30% pszenicy poleci. Taka sama panika była na wiosnę z kukurydzą jak były przymrozki i kto przesiał jeszcze raz to żałował bo ta nieprzesiana była normalna. Taka sama sytuacja bedzie teraz. U mnie pole pszenicy wygląda jak spryskane roundapem ale środki są zielone więc zapewne przeżyje tak samo i u was.

Pszenżyto 740 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja tylko podałem 30% za Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.z możliwością wzrostu do góry ale zobaczymy

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Coś wisi w powietrzu, ponieważ miałem kilka telefonów od dużych skupów zbóż chcących zakupić pszenicę jarą. Proponowali mi 1000- 1100 zł/t (każdy chciał brać wszystko)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wszyscy widza co sie dzieje wiec cena musi iśc do góry swoje jak dołążą gracze giełdowi to bedzie wysoko


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

murtek3

 

a dokladnie jakie firmy ci proponowaly taka cene?Cena brutto tak?i powiedz za jakie parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Podejrzewam, że parametry w tym przypadku są nie istotne, a przynajmniej nie najważniejsze. Tak czy siak pszenica ma jest konsumpcyjna, czyli wszystko naj naj naj. Cena brutto. Odnośnie firm nie będę im robił reklamy albo i antyreklamy (jedna z mojego regionu, a reszta ze środkowej Polski).

Z pewnością sprzedałbym już to zboże, lecz każda wędrówka po polach znięchęca mnie do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u mnie w regionie jeden z podmiotów skupujących obniżył paszówke do740 brutto, ponieważ skupił jednego dnia ponad 300t, nie trwało to długo, bo raptem dwa dni i podniósł do 770 brutto, myślę że tylko niech ogłoszą raport odnośnie stanu ozimin i wszystko się wyjaśni, a co do Ukrainy, to tam 2 miliony ha ze wstępnych szacunków do przesiania, jedynie dla uspokojenia rynku podają że Rosja chce zwiększyć eksport z 24 do 28 milionów ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

xemit podobno w 2020roku mają być dobre ceny to poczekaj-stary jesteś a tak głupio gadasz.

Pozdrawiam serdecznie znawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

u mnie w okolicy widać cenę 760 netto ... skreślona po paru dniach i teraz 770 netto .... a stan ozimin tragiczny .... pszenżyto pszenica jęczmień u mnie około 80% wymarzło a reszta ma jeszcze jakieś szanse ;/ niezłe wygląda tylko żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XNarni    0

Ta pszenica jara jest potrzebna do spakowania we worki i sprzedania po 2000-2500 jako materiał siewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Heh, Kolego każdy dobrze o tym wie... Pośrednik zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Ta pszenica jara jest potrzebna do spakowania we worki i sprzedania po 2000-2500 jako materiał siewny.

też tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja myśle że murtek jak tak przetrwało wszystko jak wygląda to bedziesz miał klientów opór i mozesz sprzedac drożej niż to co Ci zaproponowali pewnie u siebie też masz przesiewki sam może przyjade do Ciebie po towar jak nie załatwię jęczmienia bo szczerze mówiąc nie jestem przekonany do pszenicy jarej cięzko na niej zrobic jakiś przyzwoity plon z drugiej strony wszyscy sie przymierzają do jeczmienia i kk więc znowu jarka moze cena nadrobić hmmm niewiadamo co tu robic


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

cenę obnizają sztucznie, żeby zdezorganizowac myślenie chłopa, że jednak na polach nic się nie stało, a jednak stało się bo np Dolny śląsk to jeden z lepszych regionów do uprawy pszenicy, a u nas są kosmiczne straty........

a co do siania, sadzenia... to najlepiej to czego inni niechcą i będzie tego relatywnie mało....... może ziemniaki......?? albo żyto jare skoro jest jego mało i cena dochodzi do 900 tona 3 tony żyta jarego lepiej niż 4 jęczmienia i jęczmien bardziej wymagający.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

uuu ziemniaki to chyba nie podobno juz ostro zamówienia na sadzeniaka idą i z etgo co mówią na przesiewki po rzepaku np


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

thug

 

Jeśli starczy- zapraszam. Odnośnie klientów to jak wspomniałeś mam od groma. Począwszy od potrzebujących kilkaset kg, a skończywszy na całym samochodzie. Wstrzymam się ze sprzedażą jeszcze kilka dni, ponieważ nie wiem ile ja będę potrzebował na przesiewki, które niestety są nieuniknione.

W zeszłym roku z powodu wymarznięcia rzepaku posiałem parę ha pszenicy jarej grubo po opóźnionym terminie w naszym regionie i plon oscylował w granicach 3,8- 4,6 t. Gdyby nie susza z pewnością plon byłby większy.

Trudno doradzić więc czy lepszy jęczmień czy też pszenica jara. Z pewnością w jednym jak i drugim przypadku nie osiągnięmy teego co z upraw zimowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

pewien jasnowidz jesienią przewidział cenę pszenicy na ten rok 1500 za tonę i wszystko możliwe


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj