Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

DFkujawy    0

farmermf- Mogę wiedzieć gdzie sprzedałeś swoją pszenice i jakie parametry miała?

grzegorz132- Jeśli tak twierdzisz to ile płacą w Twoich stronach za paszową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

780 to śmieszne lepiej sąsiadowi sprzedać który kupuje otręby workowane po 800-850 przecież zboże ma lepszą wartość ;D

 

 

lol u nas otreby 560 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskazujcie proszę podmioty zamiast listy parametrów, proponuję również zauważyć różnice cen w zależności od warunków kontraktu (kto pokrywa koszty transportu)

 

dzisiaj w końcu ostro drgnęło na matifie, styczniowy kontrakt na pszenicę blisko 188euro/t, a złoty nadal słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

farmermf, mi za pszenice o bardzo podobnych parametrach daje 760 zł netto. mała cena wiec póki co nie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tomasz, u nas to biedne województwo to nam więcej płacą, od 810netto wzwyż. Sprzedałem po za województwo, zreszta jak co roku.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Dzisiaj sprawdzałem ceny w lokalnej kaszarni i tak :jęczmień 750zł,a jeśli kogoś zainteresuje groch to skupuje od 970 do 1000zł zależy od jakości,ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

u mnie w okolicy otręby ~800 a raczej ponad bo są workowane pszenne .... a pszenica 690-700 paszowa kons chyba 780 i to jest właśnie śmieszne ... .ciekawe bo sąsiad dokupuje otręby a plony u nas w okolicy były słabe 2-4t w dobrej uprawie, płodozmianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

farmermf, na podlasiu słaba jest raczej ziemia , mam kuzyna w okolicy Choroszczy. ma ponad 100 ha i ani ara 3 klasy wiec pewnie u Was jest mniej siane pszenicy niz w naszym regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wskazujcie proszę podmioty zamiast listy parametrów, proponuję również zauważyć różnice cen w zależności od warunków kontraktu (kto pokrywa koszty transportu)

 

dzisiaj w końcu ostro drgnęło na matifie, styczniowy kontrakt na pszenicę blisko 188euro/t, a złoty nadal słaby

złoty słaby to fakt ale nie wiem gdzie widziałeś 188 euro bo jest 183 euro/t styczen


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

farmermf. to ty chyba masz wszystko w 3 klasie? bo jak idzie rzepak , pszenica i pszenzyto to napewno nie na 5 klasie. no chyba ze siejesz na glebach mozaikowatych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmermf, na podlasiu słaba jest raczej ziemia , mam kuzyna w okolicy Choroszczy. ma ponad 100 ha i ani ara 3 klasy wiec pewnie u Was jest mniej siane pszenicy niz w naszym regionie.

 

Choroszcz słabe ziemie, ale Podlasie to kawałek ziemi jest ;) a jkiż to kuzyn? daj znac na prv;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

złoty słaby to fakt ale nie wiem gdzie widziałeś 188 euro bo jest 183 euro/t styczen

 

http://www.hgca.com/content.template/16/0/Markets/Markets/Markets%20Home%20Page.mspx nie pamiętam tylko, z której godziny był ten kurs, ale zamknięcie 188,5 (na EWGT jest wskazany kurs z poprzedniego dnia); dzisiaj złoty troszeczkę się umacnia 4,45zł/euro i styczniowy kontrakt na pszenicę 192euro/t (z godz. 12)

 

HAGE pszenica konsumpcyjna 750zł/t (z gospodarstwa - chyba obrócili monitory do góry nogami), AGROLOK 720zł/t pszenica paszowa również z gospodarstwa

 

nie podawajcie proszę cen brutto - zauważcie, że stosuje się różne stawki VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Tomasz, u nas to biedne województwo to nam więcej płacą, od 810netto wzwyż. Sprzedałem po za województwo, zreszta jak co roku.

a można jakiś kontakt? i do jakiego woj sprzedane? ;)

i jaki termin płatności, (żeby czasem pieniędzy u Pana Boga nie szukać? ;) )

Edytowano przez Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

obdzwoniłem dzisiaj okoliczne młyny i pośredników, okazało się, iż cennikowo najwyższe stawki oferują Koronowo, Gniewkowo i Gardeja 800zł, Lechpol podobna stawka na gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Ja to bym wstrzymywał się ze sprzedażą, od kilku dni matif na styczeń ostro w górę już prawie do poziomu 194 ojro za pszenicę.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

kissmy...- Kolego odradzam Gniewkowo, chyba, że chcesz czekać za kasą pół roku jak ja albo w nieskończoność jak moi znajomi, a poza tym młyn jest na sprzedaż i różnie to później może być z uregulowaniem należności... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

do nich akurat mam najdalej, a każdy tono kilometr kosztuje mnie ponad 30 groszy, więc odległość ma kluczowe znaczenie, poza tym myślę że polskie młyny zaproponują mi coś ciekawego po świętach, wg farmera lubella płaci za pszenicę konsumpcyjną 810-860zł/t, na dzisiaj odpowiadałaby mi cena 840zł/t (ale już od żniw mierze powyżej rynku;/)

 

odnośnie do kontraktów styczniowych to zbliżają się już do 195ruro/t, jednak problem polega na tym, iż wszystko wskazuje na to, że złoty będzie aprecjonował (na co też liczę), więc chciałbym opróżnić magazyn przed nadejściem zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak do końca roku na pewno złoty będzie zyskiwał na wartości bo będą przeliczać zadłużenie i nie mogą przekroczyć 55 % zadłużenia ale po nowym roku myślę że złoty będzie tracił teraz są interwencję BGK i dojdzie jeszcze NBP

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Dziś zawiozłem 7t pszenicy paszowej do pobliskich kurników bo nie było gdzie sprzętu wstawić zapłacił mi od ręki po 740zł, myślę że to dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj