Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

tomaszpa1    0

pszenzyto zgodzone po 700 zł - 5t

mieszanka po 680zł -10 t

jeczmien po 720zł - 6 ton

wywozka do klienta po niedzieli. ceny wydaje mi sie ze calkiem niezle , w dodatku to gesiarz:) a w naszej okolicy to hodowcy z tej branzy najlepiej placa i co najwazniejsze gotówka:)

 

wysoki kurs euro daje sie juz we znaki w cenie zboza... w naszej okolicy wzrost zainteresowania zbozem kupujacych sporo a sprzedajacych niekoniecznie. jezeli kurs euro jeszcze podskoczy w gore czesc zboza pewnie pojdzie na eksport. dla sprzedajacych git:) dla kupujacych niebardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ksiaze, jazda bez trzymanki to moze dopiero byc jak padnie rynek walutowy euro. ostatnio w tv słyszalem ze Niemcy , Francja , Holandia , Austria i chyba luksemburg maja miec ,,inne euro'' niz to obecne. liderzy europy juz sami widza co sie dzieje. obecne zawirowania na giełdach swiatowych jest tak niepewne ze nie wiadomo co robic. czy kupowac zboze i uderzac w konkretna hodowle czy tez lepiej wziac kredyt preferencyjny i kupowac ziemie. z handlem jest tak samo ale jedno jest pewne jak euro bedzie wysoko to i cena bedzie w polsce dobra. juz od jakiegos czasu to obserwuje i widze ze kurs euro ma bardzo duzy wpływ na cene zboza. to tak samo jak wziac paliwo u nas niby jest drogie bo 5,60 diesel a w Niemczech w przeliczeniu na PLN kosztuje 6,50 wiec jest jeszcze prawie o złotówke drozsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

bylo mnie sluchac teraz to juz jest za pozno, zaczynaja dodatkowo wyhamowanie fermy drobiu bo drob leci nie samowicie na dol...oj bedzie jazda bez trzymanki

wyhamowanie ferm drobiu??? co ty pie..... w obrębie 30km gdzie mieszkam nie policzysz wszystkich ferm drobiu jakie są i w każdej (no może nie w każdej ale w większości) w tym roku widać gołym okiem że kolejne kurniki dobudowane są. jakby tak leciał jak piszesz to by nie powiekszali stad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ciekawe czy po nowym roku pszenica ruszy coś w górę bo jak narazie to lekkie spadki napewno przed nowym rokiem nic się nie zmieni a raczej jeszcze spadnie zobaczymy co będzie dalej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

przy tym kursie euro zboze raczej nie spadnie juz widze ze zboze paszowe coraz wyzsze ceny.sadze ze zanim przyjdzie wiosna to zadnego zboza taniej niz po 700 zł sie nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

po 770 woza kazda ilosc a chemirolu i ampol'u wiec cos na rzeczy ze chca sie wysprzedac ze zbozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

przy tym kursie euro zboze raczej nie spadnie juz widze ze zboze paszowe coraz wyzsze ceny.sadze ze zanim przyjdzie wiosna to zadnego zboza taniej niz po 700 zł sie nie kupi.

kolego cena około 700 to niestety mizerna cena za przetrzymane zboże w żniwa drożej sprzedawałem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

dokladnie a jak ktos kupil maszyne czy ine srodki do produkcji to sie smieje z tych co przetrzymuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

po pierwsze kolego wyżej ja tam się z nikogo nie śmieję ponieważ mimo że sprzedawałem po żniwach dalej mam zboże do sprzedania po drugie nie każdy może sobie pozwolić na przechowywanie i jest to każdego indywidualna decyzja


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

thug, tylko jakie zboze po 700 sprzedawales pewnie pszenice? a ja po 670 sprzedawalem mieszanke i jeczmien po 700 zł dwa tygodnie po zniwach czyli pod koniec sierpnia.. za pszenice dostalem 820 ale jeszcze z 45 - 50 ton mi zostało i czekam do wiosny.mieszanke po 700 zł dzis sprzedawalem. od nowego roku mozliwe ze czysty owies bedzie tyle kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

juz listopad pokaze ze pszenica zejdzie do poziomu 650 zl i bedzie jej dalszy spadek kto wie czy nie ponizej 600zl....obym sie mylil ale za dobrze sledze rynek by byc w bledzie...

 

juz na ukrainie duze firmy porobily zakupy wiec za 2-3 tyg wysyp zboza i kukurydzy u nas niestety...podobno ma spasc w kraju kukurydza do 500zl netto no to Ci co po tyle kupili i wysuszyli w tym roku doloza i wielkie inwestycje w suszarnie nie bedzie czym splacic... przewioza nas ze zbozem czuje to

 

zaklad o 10 tys ze mam racje?? dawaj nr konta i dane gdzi kasa polzezy do grudnia bo juz pod koniec listopada sie prognozy sprawdza....wchodzisz w to?

 

Pszenica paszówka 750zł, kukurydza 720zł

 

Ktoś tam przyjął zakład także chyba dyszka w plecy :(


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

thug, tylko jakie zboze po 700 sprzedawales pewnie pszenice? a ja po 670 sprzedawalem mieszanke i jeczmien po 700 zł dwa tygodnie po zniwach czyli pod koniec sierpnia.. za pszenice dostalem 820 ale jeszcze z 45 - 50 ton mi zostało i czekam do wiosny.mieszanke po 700 zł dzis sprzedawalem. od nowego roku mozliwe ze czysty owies bedzie tyle kosztował.

zakładam ze masz na imię Tomek a więc drogi Tomku pszenicę sprzedawałem po 800zł netto a jęczmień po 725zł netto teraz niestety ceny sporo niższe trzeba zapewne czekać aż do kwietnia maja


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@thug aktualnie ceny są lekko powyżej twoich.

@lukas21 i co żes dobrego zrobił, teraz książe się nie pojawi do następnych żniw.

Coś tam Ukraina przeliczyła się i o kilka baniek zmniejszyła prognozy exportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no powiem Ci kolego że na naszym terenie maksymalna cena za pszenice konsumpcyjną waha się między 740- 760 zł netto wiec nie są wyższe niż w żniwa może u Ciebie jest lepiej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tydzień temu wystawiałem faktury po 810-820 netto loco gospodarstwo. Jęczmień każda ilość po 740netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

thug, przeciez na rolpetrol jeczmien jest po 730 netto pszenica konsumpcyjna po 790 zł , u mnie w porównaniu do żniw lekki wzrost , moze akurat u Ciebie zboze spadło przykładowo o te 5 % . to nie sa duze spadki. u nas z kolei zboza były raczej słabe w porównaniu z rokiem ubiegłym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

Kupię

pszenica paszowa 740netto

QQ 680 netto

Powiat Gostyń, Wlkp.

Cena z transportem na moje podwórko.

tel 501-989-509

Edytowano przez lukas1982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

po 800 + vat sprzedam Ci qq ponizej 760 nie kupisz chyba ze jakas trefna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj