szczupak

pługofrezarka

Polecane posty

szczupak    1

witam mam okazję kupić 2 skibową pługofrezarkę, jakie są wady i zalety tego urządzenia?, dlaczego nie jest stosowane powszechnie?


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
witam mam okazję kupić 2 skibową pługofrezarkę, jakie są wady i zalety tego urządzenia?, dlaczego nie jest stosowane powszechnie?

hahaha tak sie składa ze to jest maszyna tylko uzywana do uprawy gleby pod zalesienia :o


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Widziałem kiedys pługofrezarkę w pracy. Wygląda podobnie jak zwykły pług tylko że ma z boku takie 2 koła z przykręconymi płaskowikami i napedzana od WOM ciągnika. Facet pracował z nią LTZ 55 a pług ten miał 2 skiby.


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

pługorrezarki nie są stosowane ponieważ niszczą struktórę gruzrłkowatą która jest niezbędna do rozwoju roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

napisz jeszce z jakim ciągnikiem ma chodzic. Domyślam sie że z u-c360, jesli tak to stanowczo odradzam no chyba że masz za duzo pieniędzy albo lubisz robic częste remonty silnika i womu, bo to jednak dużo większe obciążenie niż zwykły pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

pługofrezarka to dobra sprawa teren jest prosty i ziemia bardziej rozdrobiona i zborze potem lepiej rośnie


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

na pewno chodzi o taką http://agroabc.pl/?k=ogloszenie&ns=&id=3425

pługofrezarka dobra jest bo nie ma bryły bo ją rozbije i spulchnia ale nie może być stosowana na polach niezamienionych i większy koszt tego zabiegu jest niż zwykłej orki

bo ma dwie skiby a jaki ciągnik musi być.


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

na pewno nic większego niż u c-360 bo bedzie to po prostu nie opłacalne. Sąsiad miał takie cos to po roku to sprzedał bo ciągnik dostał tak po du.ie że kwalifikował się do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

właśnie chodziło mi o tą wersję rolniczą, tak myślałem że ciągnik dostałby w kuper (miałaby chodzić z c360) dzięki za wypowiedzi :o


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7
na pewno nic większego niż u c-360 bo bedzie to po prostu nie opłacalne. Sąsiad miał takie cos to po roku to sprzedał bo ciągnik dostał tak po du.ie że kwalifikował się do remontu.

no to jak dostał po du.. no to musi być większy


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj