Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl

80 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kiko80

kiko80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 30 grudzień 2016 - 09:29

traktor kupiles bez sprawdzania w polu.pług i w pole dopiero  płać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl Dzisiaj, 21:02
  •  

#62 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 30 grudzień 2016 - 09:41

Przy umowie płaci w skarbówce wzbogacenie,a jak ma fakturę idzie prosto zarejestrować-nie wiem jak twój znajomy zrobił,radzisz mu żeby narobił sobie kłopotów.

Na umowę nic nie placisz skarbowce ,bo ciągniki rolnicze i pojazdy rolnicze są z takowej opłaty zwolnione .

Edytowany przez robert1226, 30 grudzień 2016 - 09:43.

#63 Share KrzysztofOrzeł

KrzysztofOrzeł

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 30 grudzień 2016 - 17:57

witam panowie mam taki problem kupiłem nie dawno valtre 6550 z 2001 r, na poczatku turbo ciagło w miare dobrze lecz ostatnio padło wiec dalem do regenerecji i po odbiorze i zamontowaniu traktor niema mocy,dodam ze filtry paliwa nowe i powietrza tez ,czy problem tkwi  gdzies w ukladzie paliwowym,bo niemam pomyslów juz...,czy w ukladzie paliwowum  w przewodach idacych od zbiornika sa jakies sitka prócz filtrów

#64 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 30 grudzień 2016 - 19:04

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl @up chyba się koledze troszkę pomylilo..

@kiko80
A najlepiej to go wziąć na testy, co nie? Pan nie mial do niego pluga, w zasadzie nie mial co do niego podpiąć, bo to u niego pomocniczy byl. Z mniejszych mial jeszcze mtz. A potem najmniejszy ciągnik to byl john 7710(jeśli się nie mylę). Na ile się dalo, na tyle ciągnik sprawdzony. I tak wszystko wyjdzie z czasem.

@ wszyscy pozostali :)
Z racji swojej pracy nie mogę mieć żadnych niejasności ze skarbówka, wiec takie troche kombinowanie nie wchodzi absolutnie w gre. Wolalbym poczekac, az sobie na spokojnie naprostuje sytuacje niz cos wymyslac, on zreszta tez, tym bardziej ze taka sytuacje mialby z kazdym z kupujacych, wiec w jego interesie przede wszystkim jest to naprostowac. Ale cale szczęście obeszlo się bez żadnych kombinacji. Rano pan zadzwonil, ze dostal ostateczna odpowiedz ze swojego biura rachunkowego i ze może sprzedać na zwykla umowę kupno-sprzedaz. I tak tez zrobilismy. Szybka akcja i ciagnik jest na podwórku już. Jutro pierwsze jazdy testowe :)

@robert
Normalnie placi się przy umowie. Pcc3 jak np przy samochodzie. Malo tego-pani powiedziala, ze nawet jak na fv jest kupiony, to i tak dobrze by bylo przejść się z ta faktura do skarbówki, bo jak to ujela roznie wystawiają te faktury i dobrze żeby ja zobaczyla, żeby nie bylo potem jakichś problemów.

#65 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 30 grudzień 2016 - 20:32

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl Tak przy kupnie samochodu tak trzeba characz do skarbowki oddać 2% ceny z umowy, ale jak kupujesz np;od chandlaza i on wystawi fakturę VAT to juz skarbowka cie nie obchodzi .
Niedawna rejestrowalem przyczepę rolnicza iz umowa poszedłem do skarbowki i powiedzieli mi to co wyżej napisałem,nie pisze rzecz wyssanych z palca.

#66 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 31 grudzień 2016 - 08:11

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Przy umowie kupno-sprzedaż normalnie wypelniasz pcc3 i pani Ci nalicza należny podatek od czynności cywilno prawnej i żadne ciągniki i maszyny rolnicze nie sa od tego zwolnione. Jeśli masz kupione na fv to wtedy niby w ogóle możesz nie iść do skarbówki, z tym ze jak pisalem mi pani powiedziala, ze dobrze by bylo pokazać się z ta faktura żeby mogla ja zobaczyć czy wszystko jest ok. I tyle-jak jest ok to nic nie placisz. Umowa-placisz, faktura-nie placisz.

#67 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 grudzień 2016 - 10:54

@ wszyscy pozostali :)
Z racji swojej pracy nie mogę mieć żadnych niejasności ze skarbówka, wiec takie troche kombinowanie nie wchodzi absolutnie w gre. Wolalbym poczekac, az sobie na spokojnie naprostuje sytuacje niz cos wymyslac, on zreszta tez, tym bardziej ze taka sytuacje mialby z kazdym z kupujacych, wiec w jego interesie przede wszystkim jest to naprostowac. Ale cale szczęście obeszlo się bez żadnych kombinacji. Rano pan zadzwonil, ze dostal ostateczna odpowiedz ze swojego biura rachunkowego i ze może sprzedać na zwykla umowę kupno-sprzedaz. I tak tez zrobilismy. Szybka akcja i ciagnik jest na podwórku już. Jutro pierwsze jazdy testowe :)

Gdzie pracujesz kolego ;)

A co do kupna, ciekaw jestem czy nie napisał z tobą umowy kupna-sprzedaży a sam sobie wystawił fakturę. Ty zarejestrujesz go bez problemu, on bez problemu zdejmie z Ewidencji Środków Trwałych ot co. Sprzedający odprowadzi VAT a Ty zapłacisz pcc od umowy kupna-sprzedaży. Teoretycznie pełen legal i to jest to o czym wcześniej pisałem. Przechodzi w US (bo dostają kasę), przechodzi w WK bo mają to co chcieli.

Póki państwo dostaje kasę jest OK ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#68 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 01 styczeń 2017 - 10:18

Co on zrobi to juz jego sprawa-ja faktury nie dostalem. Mam umowe i nia sie posluguje. Z mojej perspektywy jest wszystko ok. Czy on wystawi fakture potem to nie wiem. Ale czy to tak ok, to tez pewnosci nie mam skoro w odniesieniu do jednej tranzakcji poslugujemy sie roznymi dowodami sprzedazy/zakupu. Ale to juz raczej jego problem. Tylko znajac zycie bedzie tak jak mowisz - nawet jesli potem sobie wystawi fakture, to urzad bedzie zadowolony ze dostal kase. A co do pracy, to mundurowka.

#69 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów

Napisany 02 styczeń 2017 - 13:07

wystawił fakturę+umowę kupna bo do faktury można wystawić umowę która precyzuje pewne rzeczy ;)

Kumpel tak kupił przyczepę, fakturą VAT wniósł przyczepę do ewidencji środków trwałych a umową przerejestrował w Wydziale Komunikacji. Druga opcja to było oświadczenie do faktury że działalność miał najpierw zarejestrowaną w domu a potem przeniósł firmę poza miejsce zamieszkania i stąd rozbieżność w danych adresowych na fakturze i w dowodzie rejestracyjnym.

Mundurówka i NBR??  ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#70 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 02 styczeń 2017 - 13:57

a ile czasu trzeba posiadać ciągnik po przerejestrowaniu do czasu sprzedaży żeby nie mieć do czynienia ze skarbówką-przerejestrowałem w grudniu,a na fakturze miałem niską cenę zakupu i jak sprzedam na umowę to będzie różnica

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 02 styczeń 2017 - 17:05

@nikita

Nie chodzi o sam fakt wystawienia faktury do umowy, tylko o to, ze w odniesieniu do jednej tranzakcji ja poslugiwalbym sie umowa kupno-sprzedaz, a on fv. Mysle, ze o to us moglby miec jakies ale. A moze inaczej - nie chcialbym sprawdzac, czy skarbowka mialaby cos przeciw :) A c do pracy to pisalem, ze pare miechow siedzialem w Ketrzynie, wiec nie trudno sie domyslec o co chodzi :)

@benio

Kiedys bylo chyba pol roku. Biegly w tym nie jestem, ale cos mi sie te 6msc kolacze po glowie. Zawsze na umowie mozesz dac cene taka sama/nizsza. 

#72 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów

Napisany 02 styczeń 2017 - 17:44

załapałem od razu ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#73 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 09:38

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl https://www.olx.pl/o...57-IDfLULn.html

Co powiecie o tym konkretnie plugu? Wczoraj jezdzilem po kiwitach, to albo szrot, albo ceny zaporowe. Za kv 14" 4skibowy na kwadratowej ramie i okrąglej belce chcą po 9tys ponad.

#74 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 10:09

cena zaporowa jak za pług 3 skibowy ,w tej cenie to znajdziesz ładną 3 obrotową,

#75 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 10:23

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl Za 6tys zl ladna 3obrotowa z zabezpieczeniami non stop? Zarzuć jakimś ogloszeniem, bo chyba innego olx mamy :)
Patrzę na jakieś 3 większe, albo 4z możliwością odjęcia korpusu. U mnie 914 z kv 4 14" mial ciężko.

#76 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 12:49

Ruciany-pług overum 4 skibowy za 4200-pługi na olx-mazowieckie

#77 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 12:58

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl Znasz ten plug, czy tylko takie przykladowe?

#78 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 13:48

przykładowe;ja jak szukałem to znalazłem pług 4 skibowy,zrywalny z regulacją szerokości orki od 10 do 55 cm na skibę

Edytowany przez benio1967, 03 styczeń 2017 - 18:23.

#79 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 11:55

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl Zrywalny mnie nie urzadza. Potrzebuje z jakimiś non stop. W okolicy oczywiście slabo z ogloszeniami.

Abstrahując od tematu - opony na tyle mam radialki. Pisalem, ze ok 50%, no ale zmierzylem mniej więcej dokladnie i jest ok 2cm na środku opony, a na przodzie min 1 cm. Jest sens inwestowania już w tylnie? Na radialki mam teraz za malo kasy. Na jakieś diagonalne powinno starczyć. Ale może lepiej się wstrzymać i przyinwestowac te kasę w agregat? Na takich oponach jeszcze w polu da rade robić bez meczenia się, czy już slabo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 12:30

Z którego roku jest ten ciągnik-,ja bym szukał dobrych opon najpierw na przód-taniej a dużo pomogą w uciągu.