Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl

80 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mirek871

Mirek871

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 grudzień 2016 - 18:02

A może coś ze stajni DF np. dx 110. W takiej cenie to cacko znajdziesz. Masa, moc i jest czym ciągać nawet cięższe sprzęty. Ja bym sobie odpuścił zetory i inne ursusy. Jeżeli pracowałeś na ursusie/zetorze i np. DF to wiesz o czym mówię. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl Dzisiaj, 14:24
  •  

#22 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 grudzień 2016 - 11:49

Renowki straszliwie mi sie nie podobaja, nie wiem w zasadzie czemu, juz mi je wielokrotnie polecano, z tym ze nikt u mnie nie ma, wiec nie mailbym nawet kogo wziac ze soba :) Jutro jednak nie jade tego case,a zobaczyc. Postaram sie za tydzien skoczyc. Za te pieniadze watpie, zeby sie sprzedal do tego czasu. Najgorzej te warminsko mazurskie - nic tu nie ma, wszedzie daleko, dzien krotki. Latem by dluzsza trase zrobil, a teraz co to za ogladanie jak o 16 ciemno, a wszedzie pod 300km jechac trzeba.

A ja powiem Ci nie spiesz się, czas jest złym doradcą.

Ja mieszkam w powiecie kętrzyńskim a za kombajnem jeździłem pod Toruń, za Zambrów, za Białystok. 4 wypady i wyszło że wróciłem po ten który wypatrzyłem za 2gim wypadem.

Niestety taka wada naszego terenu, wszędzie daleko-poza ruskimi ;)

Przeglądaj na bieżąco ogłoszenia z pomorskiego, warm-maz. oraz podlaskiego i nie konkretne marki ale wszystkie ciągniki. Ja szukałem Sampo 2020 a kupiłem NH8050 ;)

I nie słuchaj że ursus jest zły bo ja dalej trzymam zetorka 10145 (prosty ciągnik) którym spokojnie te 30-40ha idzie obrobić (jak masz mniejszego pomocnika). Tylko że ceny tych w dobrym stanie są za wysokie a w tej cenie idzie znaleźć coś zachodniego..

Na licytacje pod Braniewem jest wystawiony pronar (MTZ w plastikach pronara), jak za ten rocznik cena ładna a widać że nie spracowany.

A może coś ze stajni DF np. dx 110. W takiej cenie to cacko znajdziesz. Masa, moc i jest czym ciągać nawet cięższe sprzęty. Ja bym sobie odpuścił zetory i inne ursusy. Jeżeli pracowałeś na ursusie/zetorze i np. DF to wiesz o czym mówię. Pozdrawiam

Ciągnik fajny, masz rację, ale ile regeneracja pompy paliwowej? ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#23 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 18 grudzień 2016 - 18:31

W ketrzynie pare miesiecy siedzialem w 2014/15 :)

Nie mam zamiaru na sile nic kupowac. Jak pisalem - w polu jest tak mokro, ze i tak nie ma szans wjechac ze sprzetem. Oscienne wojewodztwa ogladam - w warm maz w przedziale 25-45 tys zl chyba 2 strony na olx, a w pomorskim/podlaskim po 5-6 stron. Z ketrzyna masz zawsze troche blizej na podlasie chociaz. A moze chcesz sprzedac zetorka? :)

Ogladam wszystkie w przedziale cenowym w naszym wojewodztwie i pomorskim/podlaskim, no i kuj-pom i mazowieckie tez patrze, bo na polnoc tych wojewodztw moze byc blizej jak na kres podlaskiego/pomorskiego. Modele, to w sumie 7745/10145/ 1014 export/ 956/1056. Najgorzej z case'ami. 1014/10145 drogie, jakiegos 7745 moze by znalazl, ale w podlaskim. Inne marki to jesli beda gdzies blisko, bo jechac 300km, zeby ogladac df, o ktorym nic nie wiem i nie mam kogo ze soba wziac, to srednio mi sie widzi. Najprosciej byloby mi kupic 7745, bo jednak to pokrewny do 7011. Jak ciezka seria ursusa/zetora to tez mam kogo wziac, case,a to samo. Z innymi markami slabo, wiec je to bardziej orientacyjnie narazie. Z jednej strony jestem za casem, juz by sie chcialo czyms lepszym porobic, ale z drugiej podpieram sie kredytem no i areal za duzy nie jest bo 15ha ornego i 15 tuz, wiec w razie jakby cos grubszego poszlo moglby sie zrodzic problem(glownie finansowy jakby sie np z rata kredytu zbiegla awaria), bo mialby to byc glowny ciagnik, a tu raz ze czekac na czesci, dwa ze niewiadomo jaki koszt, a trzy ze ciezko u mnie z dobrymi mechanikami. Wiekszosc tych co jest to pgr-owskie sprzety zna, z innymi juz ciezko. Zobaczymy co czas przyniesie. Z poczatku mialem jechac dzis pod ten przasnysz, potem byla opcja na podlasie, a w koncu nigdzie nie pojechalem :) Ale do wiosny jeszcze daleko.

W ogole, ze ten zetor z nowego miasta sie sprzedal, to jestem w ciezkim szoku. Ciekawe za ile poszedl.

#24 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów

Napisany 18 grudzień 2016 - 21:49

Ja w swój za dużo kasy wsadziłem w mechanikę.

Co do ciągników i innych sprzętów - czasem trafi się okazja ale dość szybko znika i potem jest u handlarza albo w NNM albo pod Przasnyszem (stamtąd bym nic nie kupił - jakoś nie mam przekonania do tamtych rejonów).

PS: sporo sprzętów stoi w Kalinowie bo byłem tam jak oglądałem kombajny, przeciętnie to wyglądało ale troszkę tego miał.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#25 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 18 grudzień 2016 - 22:08

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl Ja też jestem w trakcie poszukiwań takiego Case i tak samo ciezko coś znaleźć ciekawego i również mieszkam na zadupiu - okolice Suwalk. W Kalinowie to najczęściej wyremontowane remple. Facet ma mechaników na etacie którzy non stop coś lepią i te i ceny trochę z kosmosu.

#26 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 07:20

No to mam konkurencje w rejonie-2 osoby szukajace takiego samego ciagnika w odleglosci 300km od siebie. Dobrze, ze masz wszedzie daleko :)  Przyzwoicie wygladajacy stoi w sremie, no ale jechac ponad 400km dla jednego ciagnika...Od handlarza kiepsko mi sie widzi, bo nawet jak nie odmalowany, to i tak wyczyszczony. Niektore jak ogladalem, to az nienaturalnie czyste - zetory po prawie 30lat i zadnej kropelki oleju nigdzie. 

W ogole miales okazje byc u tego pana pod suwalkami, co ma sporo maszyn ze skandynawii, glownie duzo zetorow? Naprawde taki ciezki w rozmowie-negocjacjach jest?

@nikita

Wlasnie jak juz wlozyles duzo w mechanike, to czas najwyzszy poscic go dalej w swiat :)

Ten tydzien slabo sie szykuje z poszukiwaniami - tylko 2 dni mam wolne, a w jeden z corka do lekarza i zostanie tylko niedziela znowu.

A co do handlarzy, to znajomy mial 914 - wystawil, zadzwonil handlarz, spytal czy jest na chodzie, co do zrobienia i jaka ostateczna cena, potem ze wieczorem przyjedzie pracownik po ciagnik. No i po paru godzinach przyjechal jakis koles, kasa do reki, ciagnik na lawete bez zadnego ogladania i poszedl. A potem sie gada z handlarzem i bajki wymysla o ciagniku.

#27 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1878 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 19 grudzień 2016 - 07:53

... Od handlarza kiepsko mi sie widzi, bo nawet jak nie odmalowany, to i tak wyczyszczony. Niektore jak ogladalem, to az nienaturalnie czyste - zetory po prawie 30lat i zadnej kropelki oleju nigdzie. ... Jesteś na dobrej drodze, żeby kupić ciągnik do pracy a nie do ciągłej naprawy "kota w worku". Powiem więcej zmierzasz w dobrym kierunku. Warto szukać i pytać, gdzie się da a kupować od rolnika nie pośredednika, choć w Polsce nie kupiłbym ciągnika.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#28 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 09:24

Zeby jeszcze znal osobiscie jakiegos handlarza, a tak to male szanse trafic na naprawde uczciwego. A od rolnika tez jak sie trafi, no tyle ze wiecej mozna sie dowiedziec o ciagniku. Choc ten zetorek co ogladalem, tez niby od rolnika. Byl blisko od rolnika zetor, ale nie mialem jeszcze pieniedzy, a szkoda bo normalny, nie czyszczony, chlopak ladnych pare lat go mial.

Z zagranicy to niestety nie mam czasu zeby jechac. Nawet by sie i znajomy znalazl co siedzi w niemczech i autami handluje, jezyk perfekt itd, no ale nie mam czasu.

#29 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 998 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 11:55

Jak nie masz czasu :blink: ?? Przecież w polu woda stoi i do wiosny masz czas!! - Twoje słowa.  Gdybym miał kogoś kto nagra coś za granicą to chętnie bym skorzystał. Tylko to są też styrane maszyny, ale wiesz w jakim stanie technicznym. One  dopiero pięknieją u polskich handlarzy.

Jechać 300 km by zobaczyć dwa ciągniki???!!! Ja przeważnie wybieram jakiś rejon, układam kolejność "zwiedzania" i bladym świtem jestem w najdalej oddalonym miejscu, do 16-stej można sporo zobaczyć. Za kombajnem w tym roku zrobiłem blisko 1,7 tyś km a kupiłem 110 km od domu. Jak kupowałem renówkę to stały blisko 2 szt. które oglądałem - jedna była ok. Ale słuchając mojej kochającej żony, która twierdzi że kupuje wszystko w pierwszym lepszym sklepie byle mieć z głowy pojechałem oglądać...! Po zrobieniu ponad 1 tyś km szybko dzwonię do gościa że biorę tą pierwszą którą zobaczyłem!!! Tak więc czasem nie trzeba daleko szukać

Ja osobiście też polecił bym ci mechaniczną renówkę - jest sporo 14-stek a w cenie do 40 tyś będzie cacy - serię 54 ciężko będzie znaleźć w ładnym stanie.

#30 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 13:13

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl Nie jestem finansowo zależny od gospodarki, ale co za tym idzie jestem czasowo uzależniony od swojego podstawowego zrodla utrzymania. Dlatego nie mam czasu. Do tego osoba, ktora biorę ze soba oglądać, ma gospodarkę i jest czasowo od niej zależna, wiec rano wyjazd dopiero po obrzadku, a i powrót najlepiej przed popoludniowymi a drugi znajomy od case'a ma wolne tylko niedziele. Także nie wszystko jest zależne tylko od organizacji czasu wlasnego.
A co do nagrywania to ten znajomy o maszynach ma chyba slaba wiedze, no i laweta samochodowa tylko. Ale jakby się mialo czas tam pojechać to pewnie by pomogl.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share irus353

irus353

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 22:24

https://www.olx.pl/o...tml#3f913afdd1 

Polecam :) Troche daleko ...

co do Tych case - ów - tez byłem nimi zainteresowany ale to było w maju... i padło na Reno. Załączony plik  IMG_20161016_130211.jpg   112,03KB   1 pobrań

#32 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 22:48

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl A gdzie dokładniefacet ma te zetory pod suwalkami bo widziałem sporo ogłoszeń,tylko mnie te wozidła nie interesują? Facet ma fajny 956 niedaleko Konina.Chyba tam się wybiorę ale po świętach chyba że ktoś to sprzatnie wcześniej.

#33 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 23:25

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl Nom rzeszo troche daleko.
Co do tych suwalk, to gdzieś pisali jaka to miejscowość, ale nie pamiętam nazwy. Rzuć ogloszenie z tego konina.

#34 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 05:51

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl Dobra, już znalazlem. Widzialem go już, no ale to już większy wypad, ale wygląda przyzwoicie.

#35 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 20 grudzień 2016 - 08:15

Deutz Fahr Ci polecam. Posidam DX 6.30 i nie narzekam na niego :) Renię też każdy chwali i na Twoim miejscu też bym się za tym ciągnikiem rozglądał :)

#36 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 13:52

@nikita

Wlasnie jak juz wlozyles duzo w mechanike, to czas najwyzszy poscic go dalej w swiat :)

Mam zasadę z filmu "zróbmy sobie wnuka", doprowadzić do dobrego stanu i czerpać korzyści ;) . Naprawiam i korzystam aż się zużyje, sprzedaję jak nie jest potrzebne a ten się przydaje i jeść nie woła (opłacić raz w roku OC i wymienić olej w silniku)

Nie jestem finansowo zależny od gospodarki, ale co za tym idzie jestem czasowo uzależniony od swojego podstawowego zrodla utrzymania. Dlatego nie mam czasu. Do tego osoba, ktora biorę ze soba oglądać, ma gospodarkę i jest czasowo od niej zależna, wiec rano wyjazd dopiero po obrzadku, a i powrót najlepiej przed popoludniowymi a drugi znajomy od case'a ma wolne tylko niedziele. Także nie wszystko jest zależne tylko od organizacji czasu wlasnego.
A co do nagrywania to ten znajomy o maszynach ma chyba slaba wiedze, no i laweta samochodowa tylko. Ale jakby się mialo czas tam pojechać to pewnie by pomogl.

ja bym jeszcze popatrzał na ferdki 690 czy jakoś tak, odpowiedniki ursusa 4514-6014

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#37 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 15:36

Jutro do roboty, w czwartek z mala do lekarza, w piatek do roboty, w sobote do roboty i takie to kupowanie. Rozmawiam dzis z sasiadem, pytam czy tam jakiegos ciagnika ciekawego nie widzial i tak gadamy i mowie, ze moze w niedziele sie wybiore. Matula tak patrzy na mnie, ja "no co, wolne mam w niedziele", a ona " a swieta to co", no i mnie olsnilo - toc to kuzwa juz swieta. Potem do nowego roku mam chyba jeden dzien wolny tylko. Cos czuje, ze dlugo mi te szukanie zajmie czasu :)

@nikita - jest jakis handlarz w wegorzewie? Sasiad mowil, ze jakis koles tam ma duzo sprzetu, sciagniete, niby niepicowane, ceny w miare rozsadne. Pytalem, czy mu sie z suwalkami nie pomylilo, a on ze nie, ze w wegorzewie. Wiesz cos o tym?

#38 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 16:24

pierwsze słyszę o Węgorzewie i sprzętach. Ciągniki ze Skandynawii to ściąga jakiś gość w miejscowości Lwowiec ale nie widziałem dawno jego ogłoszeń. Jakiś wysyp ogłoszeń był spod Pisza. Węgorzewo to nie dla mnie, miejsca ładne jak przeglądałem np złomy aby zebrać trochę materiału na przyczepę to nawiększy wybór w Kętrzynie i Bartoszycach (taniej).

Nie śpiesz się, ja też się kapnąłem że dwie nocki w robocie a potem Święta, potem pracuję, sylwek wolny ale w Nowy Rok pracuje, potem 3 dni wolne (ale nic nie załatwię bo połowa ludzi weźmie urlop po nowym roku pewnie do 9 stycznia), to nie jest dobry moment na szukanie czegokolwiek. Podzwonić popytać owszem. Jechać to raczej po Nowym Roku. Ja rozglądam się ewentualnie za przyczepą ;)

Ostatnio widziałem ogłoszenia na jakieś dwa ursusy 6-cio garowe jeden pod Srokowem, drugi pod Kętrzynem, ten pierwszy już się chyba sprzedał bo go nie widać. Dobry sprzęt szybko schodzi, pamiętaj, a ten co jest w ogłoszeniach to jest albo rupieć albo za drogo albo w papierach namieszane.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#39 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 16:56

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl No ja wlasnie tez nic nigdy o wegorzewue nie slyszalem, ale sąsiad twardo twierdzil ze cos tam jest. 6cio garowe to już troche za duży jak dla mnie, tzn ursus. A gdzie w bartach jest zlom?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 17:11

W bartach są chyba ze trzy, ja znalazłem ciekawe rzeczy na tym co się wylatuje z miasta na lidzbark/dobre miasto. Jak lecisz z miasta i mijasz po lewej policję to po prawej masz husqvarnę chyba  (dalej jest lotos) i przed trzeba skręcić w prawo i dalej w podwórko. Trzeba trochę połazić ale w zeszłym roku mieli piękne ceowniki 160mm z jakiejś hali.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke