MrCzesio123

Rozsiewacze 1000-1500l

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MrCzesio123    3

Witam szukam rozsiewacza najlepiej amazone bądź sulky od 1000 do 1500l dwa talerze, hydrauliczny jak się da to elektryczne ustawianie do 10tys większych nie szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

olx i jazda, ale zalezy skad jestes bo na wschodzie do tej kasy to praktycznie  same trupy zgnite, bo sam szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Mieszkam na zachodzie od Łukowa na lubelskim odwiedziłem dwóch handlarzy nawet gwarancji do pierwszego siewu nie dali

Edytowano przez MrCzesio123
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

kolego to pewnie byłeś w Bramce co gosc ma kilka rauchów, a co do gwarancji to jaki handlarz Ci da ? Euro w gore, dowiedzieli sie ze rolnicy dostali doplaty lub ich czesc to ceny z d*py biora. A i jak masz sie wybierac w okolice Zbuczyna to tez nie ma nic ciekawego, za zgnilce prawie 20 letnie 6-7 tys. wiec szkoda Twojego czasu, jak masz checi i ochote to musisz tylko i wylacznie jechac na zachod Polski, tam mozna wyrwac cos w mare normalnego w ladnym stanie bo tu w naszych okolicach to bardzo ciezki temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

W Bramce nie byłem tylko kilka km mam od niej ale nawet nie pomyślałem żeby tam pojechać na olx gościu na również kuhna lecz to mnie nie interesuje mało jest takich u nas źle nie mówisz trza będzie się Przejechać na zachód bo to ma działać a weź kup coś takiego i za rok kup następny tak się już oszukałem dwa lata temu na sulky trzeba drugi kupować juz niby kwasówka a zjadło całego tylko tarcze i siłowniki dobre reszta na złom poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

ja kupilem nowy polski w ocynku i mam po problemie. Do bramki nie masz co jechac chyba ze chcesz wywalic za raucha 7,5 tys i tez cudowny jakis nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2200

Nie mówcie że nie ma dobrego rozsiewacza za 10k do 1500l z hydraulicznym otwieraniem. 

 

Polski w ocynku jedynie z unii, ale to już też nie jest tanie. Reszta równomierność pokrycia nawozem to już inna półka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W 1000l ciężko wsypać 2 bagi. W 1500l wchodzi 2 bagi nawet jak trochę zostanie 1800l to odpowiedni na 3 bagi

np ZA-U 1001, ZA-U 1501, ZA-U 1801  to taki sam tylko różni się nadstawką, można kupić z około 5tys. ZA-M trochę inna rama i bardziej rdzewieje

Sprzedałem ZA-U 1501 za 4200zł w super stanie bo 3 bagi się nie mieściły teraz mam 1801. Gościa spotkałem po latach i jest mega zadowolony.

MrCzesio123 do jakiego ciągnika ten rozsiewacz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

ja szukałem takiego do 5-6 tys, to za te kwoty byl praktycznie sam szrot. Co do linku ktory podal Andrzej to wlasnie cos takiego kupilem tyle ze 2000kg i taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Ja kupilem rozsiewacz od tego goscia w bramce i powiem ze nie narzekam.
Byl do delitnej poprawki ale ogolnie jestem zadowolony.
Teraz ma nawet fajnie wygladajacego mds 900 kg dolozyc nakladki i wejdzie te dwa big bagi.


Te wydaja sie byc w dosyc dobrym stanie https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacze-nawozu-sulky-dpx-prima-2szt-linka-i-hydraulika-2001do2003-CID757-IDiMAnL.html.

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

W 1000l ciężko wsypać 2 bagi. W 1500l wchodzi 2 bagi nawet jak trochę zostanie 1800l to odpowiedni na 3 bagi

np ZA-U 1001, ZA-U 1501, ZA-U 1801 to taki sam tylko różni się nadstawką, można kupić z około 5tys. ZA-M trochę inna rama i bardziej rdzewieje

Sprzedałem ZA-U 1501 za 4200zł w super stanie bo 3 bagi się nie mieściły teraz mam 1801. Gościa spotkałem po latach i jest mega zadowolony.

MrCzesio123 do jakiego ciągnika ten rozsiewacz??

Fendt farmer 310 ls albo 410 vario właśnie myślę o tym co ty kupiłeś ale nie wiem czy nie za duży nie chodzi o gospodarstwo lecz łąki jak i część pół to bagna torfy gliny szkoda gadać nie można dużej maszyny dać zależy też i od pogody ale jadę dalej jutro coś tam znalazłem polskiego nie kupuje szwagier ma polski z Unii źle rozrzuca za rozsiewaczem na środku z 2m zostawiał już różnie ustawiał wciąż nie daje rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Rozsiewacz waży prawie 300kg pomiędzy 1001 a 1801 różnica w nadstawce nie musisz sypać do pełna

Znajomy kupił nowy markowy zachodni sprzęt jak sypał z baga kratę pogiął jak rozsiewał kamyk bryłka wpadła pomiędzy kierownicą, a łopatkę i kierownica plastikowa........

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Każdy sprzęt ma wady może w polskim plastiku nie ma.. Chłopie wszędzie są plastiki a co do kupienia większego to nie zbyt mi się opłaca mniejszy tańszy znalazłem rozsiewacz amazone tylko ciężko się dogadać z handlarzem za bystry opuścić nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj