Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prostownik

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 11:48

Prostownik

WItam. 

Szukam od pewnego czasu jakiegoś czasu prostownika do 300 zl. Nie moge znależć nic ciekawego wiekszosc nie ma regulacji prądu albo ma przełacznik 2A/15A 15A do ciagnika dobre ale jakbym chcial podladowac aku w samochodzie co ma 50ah to chyba za duzo. Jak macie jakies fajne propozycje to czekam, prostownik moglby miec wspomaganie rozruchu, Nie mowie ze to ma być maszyna która odpale ciagnik w zime bez akumulatora ale ma tylko wspomoc jego odpalenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prostownik Dzisiaj, 09:35
  •  

#2 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 11 grudzień 2016 - 08:34

Prostownik

Na allegro tego pełno,nie patrz na to że rozruch 450 A gdy waży 15 kg. Ja przyjmuję najprawdopodobniejszą wartość ,do wagi prostownika dodaj zero,czyli przykładowo 15 kg i zero =150A [rozruch],a ładowanie to raczej w miarę sprawiedliwe :)

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9491 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 08:41

Prostownik

Aleś kryteria wymyślił. Mam prostownik sherman 430 waga 20 kg max prąd rozruchu 400A.  Nigdy nie wyciągnął więcej niż 300 i nie wytarga.  Przy takim sprzęcie takich producentów trzeba założyć przynajmniej 20 procentowe naciągnięcie parametrów. 

Więc jeśli chcesz prostownik z rozruchem 400 amperowym to kup taki co pisze na nim 600A

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

#4 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 11 grudzień 2016 - 12:19

Prostownik

Seweryn jak zobaczyłem Twój [na allegro,bo chyba o takim Mówisz] to się uśmiałem, mam identyczny i tych pobożnych 300 to na nim nie widzę :blink: ,nie będę się spierał bo być może moj mniej udany,bizona prawie pustego po minucie ładowania i rozruch odpalił,ale przy pustej c 330 poległ [lato],z samochodami wręcz pustymi radzi [lato,zimą nie było okazji],  nie zastanawiałem się może i moje kryteria przy ostre,lecz biorąc je pod uwagę przynajmniej wiem na czym stoję,a zadziwić się wolę dodatnio,a takowy lub podobny jak najbardziej minimum w szybkich akcjach gospodarczych  [zaraz dostanę po łbie że g..... się podniecam],ale co tam wypowiadam się z perspektywy kilkuletniej  ,, znajomości'' ;) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9491 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 14:03

Prostownik

No widzisz i jedno masz rację to kiepski sprzęt. I każdy jeden takiego pochodzenie, w podobnej obudowie jest dokładnie taki sam. Wagą liczyć jego sprawność jest głupota. Blachę dadzą grubszą na obudowie i ci twój system naliczania wartości chińczyka zburzy.

Napisałem ci wyraźnie że 300 nie wyciągnął, ciągnika z całkowicie padniętym akumulatorem tez nie odpali dopiero po podładowaniu. Najwyższy prąd przy rozruchu jaki osiągnął to około 270 A sugerując się amperomierzem. I tu miara wagi z zerem już leci na łeb. Dla tego lepiej zdecydowanie i pewniej jest uwzględnić 20 a nawet 30 procentowe naciągnięcie parametrów. 

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2016 - 21:10

Prostownik

No proszę, a EPS 150, który ma "tylko" 150A odpali każdy ciągnik, nawet na akumulatorze od motocykla (chodzi o to, że do działania musi być podłączony akumulator o napięciu ponad 12V). Tyle, że on waży 75kg...

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9491 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 21:44

Prostownik

No właśnie. I teorie z wagę szlag trafił. Te chinole to syf totalny. Działa jako tako ale d*py nie urywa. Kiedyś zamieściłem fotki co jest w środku. Prawie nic. Dla efektu zamieścili bebechy w obudowie trzy razy większej niż trzeba. Niestety kupując ten wynalazek trzeba być świadomym tandety i naciągniętych sporo parametrów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2016 - 20:23

Prostownik

Jak się zastosuje odpowiedni prostownik sterowany, to transformator można przeciążyć nawet 6-krotnie. Więc możecie sobie wyobrazić co potrafi EPS 150 po zdjęciu zabezpieczeń... Nie ma pojazdu, którego by nie odpalił.