Skocz do zawartości

Zdjęcie

schemat instalacji

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3063 postów

Napisany 10 październik 2008 - 10:09

schemat instalacji mam takie pyt. Bedzie robiona instalacja w kabinie 360 tj w dachu ciagnika i beda zamontowane halogeny 4x55w na jeden wylacznik z przodu, z tylu 2x21w na drugi wylacznik, do tego jeszcze lampa oswietlenia kabiny 3x5w, 2wycieraczki z przodu i z tylu i wyjscie na koguta. A moje pyt to? jakie bezpieczniki zamontowac na kazda linie??? i ile wylacznikow montowac??? podwojne czy pojedyncze??? bo narazie jest to wszystko podlaczone na ostro do gniazda zapalniczki.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
schemat instalacji Dzisiaj, 09:28
  •  

#2 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 10 październik 2008 - 11:37

schemat instalacji 4x55W= 220W co przy napieciu 12V daje prad ok 19A. Bezpiecznik jaki powinienes zalozyc to minimum 20A, Jezeli nie bedzie wytrzymywal( tolerancja bezpiecznikow) daj 25A. Pamietaj zeby wlacznik mogl wytrzymac taki prad. 20A to dosyc duzo, malo ktory zwykly przelacznik to wytrzyma. Tutaj zalecam wykozystanie przekaznika!!! Np taki na 30A.

2x21W= 42W I=P/U

prad ok 3,5A- Bezpiecznik 5A juz powinien byc ok. Najczesciej najmniejsze sa montowane 8A.

3x5W daje 15W to jak wiadomo niewiele wiecej jak 1A.
Daj 8A i podlacz te 2x21W i 3x5W po jeden bezpiecznik.

Wycieraczki mysle pobieraja ok 50W ale nie dam sobie za to reki uciac. Kogut to tez chyba minimum 100W.

Masz moc, dzielisz przez 12( napiecie instalacji) masz prad poszczegolnego obwodu w przyblizeniu. Zakladasz bezpiecznik o najblizszej wartosci w gore. Moze byc ok 2-5A zapasu.

Pamietaj o odpowiednich przekrojach przewodow. W przypadku 20A to juz minimum 2,5mm2, a moze nawet 4mm2.
Pamietaj o pozadnej izolacji wszystkiego. Najlepiej jak na wsowki/konektory dasz koszulke termokurczliwa.

To na poczatek tyle. Jak bedziesz mial pytania to wiesz gdzie pytac. Ewentualnie poszukaj na forach jest cala masa opisow.
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3063 postów

Napisany 10 październik 2008 - 15:31

schemat instalacji @karola44 dzieki.Tez pozdrawiam.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze