Skocz do zawartości

Zdjęcie

paliwo

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jurek12

Jurek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 październik 2008 - 18:47

paliwo Mój sąsiad popyla t 25 na jadalnym oleju. Czy ktoś jeździł z tym w baku, ile to pochodzi? Straszny grill w okolicy. :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
paliwo Dzisiaj, 20:52
  •  

#2 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 09 październik 2008 - 20:03

paliwo To niech sąsiad zmówi paciorek, żeby w okolicy nie pojawiły się "smerfy" jak będzie pykał ruskiem w polu. Bo taki mandat dostanie, że nędzne te jego oszczędności na ropie będą. U nas jeden ziom dostał taka drakońską karę, że teraz jeździ na stu procentowym ale ON. :o Niestety, paliwa idą w górę, bio estry blokują w rządzie rękami i nogami, ale do naliczania kar to pierwsi.
Znajomemu rolnikowi przez tą smażalnię by się Bizon spalił, bo czuł, że coś śmierdzi, ale myślał, że to sąsiad na kombajnie frytki smaży, a tam już się z tyłka dymi, bo się łożysko wyrobiło, miało bicie i zagrzało się. Ale na szczęście płomienia nie było.

Dolać sobie można pół na pół ale nie 100% jadalnego. :o
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 październik 2008 - 20:32

paliwo Ja swoim smigałem i to nawet na 100%. I żadnych problemów nie było. Ale cena wzrosła i nie ma żadnej opłacalnosci juz na nim jeździc. A mi ten zapach nie przeszkadzał, nie wiem dlaczego niektórzy nażekają na niego.

#4 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 październik 2008 - 20:57

paliwo moj sasiad na tym smiga to jest jego podstawowe paliwo do ciapka
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#5 Share Jurek12

Jurek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 październik 2008 - 15:01

paliwo Nawet nieźle to wygląda jak tankuje w biedronce, a nie opada z sił. :o

#6 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 październik 2008 - 18:52

paliwo HEH , nawet 3p idzie jak porąbany na oleju na 100% , sam lałem , a na podwórku , to czuć było tylko frytki , i ten zapach lubiłem , a sąsiedzi myśleli , że griluje , i z talerzami latali , i się kumplowali , a jak patrzeli że my nie grilowali HAHA

#7 Share pepe75

pepe75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 22:57

paliwo na 3p jeżdzi się super ciapek gorzej to znosi bo niedopala na niskich obrotach <niestety wina jednootworkowych wtryskiwaczy>samochodzikowi nie przeszkadza wiosną zalejemy 6 garowca a makuch i tak świnki zeżrą :) a policji nic do tego oni ganiają za opałówką w świetle polskiego prawa nie da się dieslem na oleju pojechać :)

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 08:23

paliwo pewnie psy nic nie mogą zrobić za tankowanie oleju jakdalnego, bo olej jadalny nie jest obłożony żadną akcyzą można sobie lac, adrakońskie kary o których pisała Pati to prawdopobnie tylko za zatruwanie srodowiska, chcoiaż może nie do końca słusznie nałożone, ale w tej chwili zupełnie nieopłacalne paliwo a najlepiej uzupełnai się nie z ona ale z opałówką bo opałówka jest sucha a oplej jadalny ma bardzo dobre właściwości smarne

#9 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 09:20

paliwo Wczoraj tankowałem na stacji (Bliska) i tam można oficjalnie kupić biodizla cena 3,83 zł za litr a ON 4,04 zł za litr. A co ma Policja do tego jak to oficjalnie sprzedają i każdy ma wybór co chce tankować do baku.

#10 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 23:44

paliwo U nas teraz jest bliska i tak, maja tam bio, tylko jest taki problem co z tego że ON jest drozszy. Jak mi zwrocą za niego a za bio nie dają bo sąsiad kupił 500l i nic mu nie zwrocili a za ON mam zwrot akcyzy i wychodzi taniej. Ale chyba jutro pojade na stacje BIEDRONKA :lol: :D zobaczymy jak to bedzie szło
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 23:55

paliwo W Audi A4 2,5 TDI bardzo dobrze się sprawdzał olej 'popularny'. Oczywiście lany był tylko latem.

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 00:06

paliwo Teraz sie nie opłaci tankowac na stacjach spożywczych :lol:
Wogóle zima sie zbliża to nie za dobrze na nim jeżdzic w niskoch temperaturach. Dobrze gdy olej jest zagrzany do temperatury 80 stopni C. w tedy nie ma problemu z jego rozpylaniem i spalaniem.
Jak jeszcze się opłacało to w pracy VW T4 2,4D szedł na nim jak burza

#13 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 10:49

paliwo U nas przez jakiś czas jeździliśmy na 40% oleju , ale potem trzeba było pierścionki w zetorze wymieć i już się nie jeździ.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#14 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9018 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 listopad 2008 - 17:09

paliwo no właśnie niby ciągnik chodzi bez problemów ale nie wiadomo jak na tym silnik dostaje.ja tam eksperymentów nie robię i po 35 latach użytkowania silnik nie był ruszany.a opał i olej jadalny to może spustoszenia w silniku narobić.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#15 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 21:01

paliwo

Teraz sie nie opłaci tankowac na stacjach spożywczych :lol:
Wogóle zima sie zbliża to nie za dobrze na nim jeżdzic w niskoch temperaturach. Dobrze gdy olej jest zagrzany do temperatury 80 stopni C. w tedy nie ma problemu z jego rozpylaniem i spalaniem.
Jak jeszcze się opłacało to w pracy VW T4 2,4D szedł na nim jak burza

Bardziej przeszkadza dość wysoka temperatura blokady filtra, wtryskiwacze sobie poradzą.

#16 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 17:44

paliwo Ee tam u na C-360 bardzooo długo jeździła na opale i jest git, na przełomie XX/XXI w najwięcej aż do 2004 roku czy jakoś tak jak zaczeli straszyc że dopłaty zabiorą i tam kary i potem i tak podrożała więc interesu nie było, ale tyle setek a nawet tysięcy ton piachu co ona nawoziła, na plaże w 99 do budowy chalupy w 2001, w lesie po trąbie te sosny buki na opale sie targało to tartaku żeby było drzewo na chałupe. Tyle tysięcy litrowq wychlala tego i jest git, pompa wtryskowa ma jescze plombe od 93 tylko napewno mocy nie miala tej co na zwykłej
Mój Wladimirec podbija świat

#17 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 18:02

paliwo Wiesz opał nie działa tak jak olej jadalny. Po opale nie zauważyłem uszczerbków u nas tez par lat temu się też jeździło na opale.Ale teraz po odliczeniu akcyzy to tak samo jak opał wychodzi.
FUNKMASTER

Sprzedam

#18 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 10:39

paliwo My jeździliśmy podobnym 5320, trochę tracił na mocy, zaczął dymić, a potem musieliśmy wymieniać pierścienie.
FUNKMASTER

Sprzedam

#19 Share Jacooo

Jacooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 20:18

paliwo A czy wiecie co leją do baku nasi sąsiedzi Niemcy? Bo mi się wydaje że oni tylko na bio-deaslu . może ma ktoś jakiś kontakt z niemieckim rolnikiem to mógłby coś powiedzieć ?

Klub Posiadaczy Kumurunów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 15:41

paliwo olej bartek do starej toyoty = podróż gdzie wszyscy są głodni bo pachniało calą drogę po tym eksperymencie frytkami ;)
to tak poza tematem :)
mniej mocy ale sie dało :)
pozdrawiam
W rolnictwie siła!!! :)