DOMIN

Ustawienie pluga

Polecane posty

Mikua    119

Pług wypoziomuj, ostaw równo ramienia, wieżyczka pługa ma być na środku ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik9020    0
13 minut temu, daron64 napisał:

A jest tego samego producenta?

Tak, mają już kilka lat, fakt że ta pierwsza odkładnia która nie wykłada ziemi jest już trochę wytarta

15 minut temu, Mikua napisał:

Pług wypoziomuj, ostaw równo ramienia, wieżyczka pługa ma być na środku ciągnika

Tak robię, przynajmniej tak mi się wydaje, w tym przypadku bardziej może pomóc regulacja na śrubie czy bardziej na wieszakach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik9020    0
4 minuty temu, jacek1296 napisał:

 Czy powierzchnia tej skiby jest "stalowa" czy zardzewiała?

Nie jest idealnie czysta, jest trochę rdzawa ale ta druga bez problemu się oczyściła i świeci się po kilku przejazdach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Jak śruby są w znośnym stanie, to ja bym zamienił miejscami np z ostatnią i zobaczył co wtedy będzie. Jakbym ch*jowo nie miał swojego pługa ustawionego nigdy nie zdarzało mi się, żeby się jedna oklejala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik9020    0
3 minuty temu, daron64 napisał:

Jak śruby są w znośnym stanie, to ja bym zamienił miejscami np z ostatnią i zobaczył co wtedy będzie. Jakbym ch*jowo nie miał swojego pługa ustawionego nigdy nie zdarzało mi się, żeby się jedna oklejala

No właśnie myślę żeby tak zrobić to UG 2 więc zamienie je miejscami. 

Dla mnie też to dziwne bo jednak obie skiby są na takiej lub bardzo podobnej głębokości a tu wgl nie wykłada a druga super

Edytowano przez janosik9020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik9020    0
4 minuty temu, daron64 napisał:

Chwila roboty, a jedna przyczynę będzie można odrzucić

A jak można sprawdzić czy slupica nie jest skrzywiona? Na 3 skibach wszystkie odległości muszą być takie same a w 2 skibach to nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
1 godzinę temu, janosik9020 napisał:

Nie jest idealnie czysta, jest trochę rdzawa ale ta druga bez problemu się oczyściła i świeci się po kilku przejazdach 

To najpierw wyczyść ją kilka razy, aby załapała "stalowy" kolor. Jak to nie pomoże dopiero szukaj dalej. Długo masz ten pług? Dużo nim orałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik9020    0
11 minut temu, jacek1296 napisał:

To najpierw wyczyść ją kilka razy, aby załapała "stalowy" kolor. Jak to nie pomoże dopiero szukaj dalej. Długo masz ten pług? Dużo nim orałeś?

W gospodarstwie ok 30 lat, od kilku lat nim oralem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik9020    0
34 minuty temu, jacek1296 napisał:

I miał tak zawsze?

No właśnie nie, dlatego się zastanawiam czy aż tak źle bym go ustawił? Ale nawet przy złym ustawieniu raczej też aż tak nie powinno być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Jest skorodowany albo chropowaty i dlatego klei. Sam napisał, że jak oczyści kilka metrów jest dobrze. Papier ścierny 500 i większy, chwila pracy  i będzie cacy. Odkładania i pierś ma być czysta i gładka jak lustro. Tego nie przeskoczysz. 

19 godzin temu, KlimekPL napisał:

Ja w Case 856 mialem taki sam problem ale odkad eksperymentalnie przełączyłem na regulację siłową to problem z wyskakiwaniem pierwszej skiby od razu zginął. Podnośnik idealnie kopiuje wszystkie nierówności i idealnie poziomuje cały pług niezależnie od warunków. Oralem ostatnio nową dzierżawę, która ma sporo bruzd na polu i najlepiej bylo to widać podczas orki poprzeczniaka, ciągnik jechał przez bruzdy w górę i w dół jak okręt na wzburzonym morzu a podnośnik cały czas sam się automatycznie regulował i idealnie równo wszystko przykrył, każda skiba była cały czas równo zagłębiona. Więc po prostu polecam korzystanie z siłowej. 

 

Zdejmujesz lub podnosisz koło kopiujące pługa? Obrotowym orzesz? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
5 minut temu, ravoj napisał:

Jest skorodowany albo chropowaty i dlatego klei.

Guzik prawda,będzie czysta jak lustro i będzie się kleić.To zależy jaka gleba i od rodzaju stali użytej do produkcji odkładnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Niech zdjęcie wrzuci i w mig problem się rozwiąże 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
47 minut temu, janosik9020 napisał:

No właśnie nie, dlatego się zastanawiam czy aż tak źle bym go ustawił? Ale nawet przy złym ustawieniu raczej też aż tak nie powinno być 

Od samego początku podejrzewałem lenistwo. Nie obraź się,nic do Ciebie nie mam, ale odkładnia ma lśnić. Szczota druciana i naprzód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Ale jemu jedna klei a druga nie. Więc gleba chyba tu jest bez znaczenia. Wiem, że są gleby które kleją bo mam takie po łąkach, sypki torf, który się pcha a nie odwraca. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jeżeli czysta, lśniąca będzie źle odkładać, to wtedy możemy rozważać inne problemy np. z ustawieniem. Tym bardziej, że wcześniej tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
10 godzin temu, ravoj napisał:

 

Zdejmujesz lub podnosisz koło kopiujące pługa? Obrotowym orzesz? 

Zagonowym, orzę bez kółka. Jeżeli miałbym mieć kółko w pługu to chyba tylko na hydraulicznej regulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Cześć,

Mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was może wie, do czego służy ta śruba na poniższych zdjęciach:

IMG_0444.JPG

IMG_0443.JPG

Tak naprawdę jeszcze nigdy od nowości jej nie ruszałem a może warto. Czy nią przypadkiem nie ustawia się pługa aby szedł równo w linii z ciągnikiem? 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Regulacja pionowa pługa, w zagranicznych często w postaci dźwigni z zapadkami do szybkiego przestawiania w zależności od głębokości orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Jaka regulacja pionowa? To ustawiasz na wieszakach ciągnika, a tą śrubą ustawia się  linię ciągu, chodzi po prostu o to aby pług sam mógł zapierać się płozą o ścianę bruzdy i orać prosto, a nie jak  co niektórzy  trzymają na odciągu i dodatkowo koła przednie w ciągniku prawie w poprzek ustawiają, bo ściąga.

Edytowano przez Pigmei
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16
25 minut temu, Pigmei napisał:

Jaka regulacja pionowa? To ustawiasz na wieszakach ciągnika, a tą śrubą ustawia się  linię ciągu, chodzi po prostu o to aby pług sam mógł zapierać się płozą o ścianę bruzdy i orać prosto, a nie jak  co niektórzy  trzymają na odciągu i dodatkowo koła przednie w ciągniku prawie w poprzek ustawiają, bo ściąga.

To muszę jednak z tym pokombinować bo ja właśnie tak mam jak pisałeś tzn muszę koła mieć skręcone bo jak je tylko wyprostuję to od razu mi wjeżdża w orane. Nie muszę jakoś mocno kontrować bo niektórzy jak widzę to całkowicie mają skręcone ale lekką kontrę muszę mieć, inaczej ściąga. 

A wiesz może jak to poprawnie wyregulować? Bo ja do tej pory jedyną rzeczą jaką regulowałem to koło podporowe, łącznik centralny, wieszak prawy żeby słupica z podłożem tworzyła kąt prosty no i regulacja pierwszej skiby ale do tego mam korbę. Natomiast tego nie ruszałem od nowości i jak widać po pytaniu, nawet nie wiedziałem do czego to służy. 

Czy to może chodzi o to, że załóżmy mając podczepiony pług, przykładając jakąś długą łatę do tylnego koła wystawała do tyłu, płozy pługa były równolegle do tej łaty? I aby odległość od tej łaty na początku płozy na każdej ze skib, była taka sama na końcu każdej z płóz? Innymi słowy aby pług był w jednej linii z ciągnikiem a nie szedł pod skosem?

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj