Skocz do zawartości

Zdjęcie

DynaShift - blokuje się sprzęgło

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farciarz147

farciarz147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 październik 2008 - 15:43

DynaShift - blokuje się sprzęgło Mam od pewnego czasu problem z moim MF'em gdy naciskam na pedał sprzęgła wskakuje błąd nr 224 lub 222 i miga N na wyświetlaczu. Wtedy gdy zwolnę pedał sprzęgła ciągnik dalej stoi i mogę przełączać rewers w pozycję do przodu i do tyłu bez wiekszego efektu. Dopiero po pewnym czasie zabawy z rewersem sprzęgłem gazemi biegami udaje sie przywrocić normaly stan reczy. W sumie nie jest to duzym problemem gdyż do zmiany biegów uzywam dźwignii rewersu lecz staje się irytujące gdy przd skżyżowaniem zapomnę sie i wcisne sprzegło, wtdy stoję na środku i próbuje jakoś ruszyć ciągnik. Wiecie może co to jest albo przynajmniej z kąd moge wziąść informacje co oznaczają te kody? Z góry dziękuje
John Deere Green

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
DynaShift - blokuje się sprzęgło Dzisiaj, 11:40
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 październik 2008 - 19:32

DynaShift - blokuje się sprzęgło to ile biegów możesz przełączyc rewersem???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 październik 2008 - 21:03

DynaShift - blokuje się sprzęgło

to ile biegów możesz przełączyc rewersem???

wydaje mi sie ze 4
mam pyt ile mth ma ten mf i jaki to model
kujawy to jes to!!!!!

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 październik 2008 - 22:07

DynaShift - blokuje się sprzęgło Jak ktoś ma instrukcje z kodami błędów Dynashift, a napewno ktoś ma, niech sprawdzi prosze, bo podejżewam że można długo zgadywać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share farciarz147

farciarz147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 październik 2008 - 14:54

DynaShift - blokuje się sprzęgło Mam MF 6495 i zrobilem nim prawie 3000mht. Rewersem praktycznie moge przełączyć wszytkie biegi a mam ich 64 (4połówki zmieniane pod obciążeniem, 4 terenow, 4 szosowe) Jak pociągniesz rewers do góry to daje efekt jakbyś wcisną sprzęgło (nic nie zgrzyta) i wtedy mogę zmienić.
John Deere Green

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 październik 2008 - 17:59

DynaShift - blokuje się sprzęgło to niedlugo bedziesz musial wymieniac caly pedal, koszt jesli dobrze pamietam ok. 700 zl za same czesci. u mnie siadlo po 5,5 tys mth.
we wszystkich trzeba wymieniac caly pedal, u nas na terenie probowali naprawiac na wlasna reke i zawsze konczylo sie tak samo
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share farciarz147

farciarz147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 maj 2009 - 23:40

DynaShift - blokuje się sprzęgło Doszedłem co było z tym sprzęgłem. Gdy pewnego razu zatrzymałem sie na środku skrzyżowania i nie mogłem nic zrobić, straciłem cierpliwość do tego sprzętu. Gdy tylko mnie zciągneli na baze rozebrałem to sprzęgło. Okazało się, że przyczyną tego wadliwie działajacego sprzęgła był zanieczyszczony jeden z wyłączników. On zawieszał sie w momecie gdy wciskałem pedał i nie wracał do normalnej pozycji po puszczeniu. Rozebralem go, wyczyściłem i ciągnik jeździ bez problemu. Tak więc kody błędu ktore podałem odnoszą sie do zablokowanego wyłącznika sprzegła.
John Deere Green

Dodaj odpowiedź