Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor- Zapowietrzanie się

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Piotrek77455

Piotrek77455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 maj 2009 - 18:38

Zetor- Zapowietrzanie się nie odstojnik sparwdziłęm i z uszczelką jest ok tam samo i w filtrze , tylko dziwi mnie jedna rzecz miałem wcześniej pękniety przewód ten co przykreca sie do pomy od strony bloku no itroche siesączyło ale przepompowało siepare razy i ciagnik odpalał a teraz nawet zagadac nie chce wogóle tego paliwa nie zasysa ( ale bez czyszcenia baka to ia tak się nie obędzie dla pewności )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor- Zapowietrzanie się Dzisiaj, 03:42
  •  

#22 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 maj 2009 - 18:41

Zetor- Zapowietrzanie się może któryś wężyk się rozwarstwił w środku i dlatego blokuje. a jak nie to to koniecznie bak wyczyść i sprawdź rurki co wchodzą do baku co jest zaciągane paliwo

#23 Share Piotrek77455

Piotrek77455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 maj 2009 - 18:44

Zetor- Zapowietrzanie się hmm być mozę dawidg2 masz racje moze gdzieś ta częśc wężyka gdzieś utkneła w układzie a te rurki co idą do baka to zprawdzałem bo w kązdą dmuchalem i ne są zatkane

#24 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 maj 2009 - 18:51

Zetor- Zapowietrzanie się Poprosto po latach te węźyki sie rozwarstwiają i lipa zatykaja sie i nie puszczaja paliwa jak Ty dmuchniesz w strone baku to idzie i bulgocze ale w drugą strone już zatkany. A jak już go tak zapowietrzyłeś poważnie to musisz po kolei odpowietrzac na pompie i w rurkach wysokiego ciśnienia!
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#25 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 23 maj 2009 - 18:57

Zetor- Zapowietrzanie się U mnie tęż właśnie jest ten problem teraz jak postoi godzinę to już nie chce odpalić ;)

#26 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 23 maj 2009 - 20:28

Zetor- Zapowietrzanie się w tych ciągnikach ,żeby wyeliminować zapowietrzanie , musi być spełniony podstawowy warunek ; wszystkie połączenia na ssaniu i przelewie muszą być idealnie szczelne !

nowy

#27 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 23 maj 2009 - 21:55

Zetor- Zapowietrzanie się A pompką ręczną zaciągniesz paliwo ze zbiornika? Bo ja zawsze jak zapowietrzony czy cuś to musiałem sam zaciągać ze zbiornika a potem przewód na pompkę i pompuje okazalo się że zaworek się zużył teraz to sam zaciąga ze zbiornika o to mi chodzi

#28 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 24 maj 2009 - 09:17

Zetor- Zapowietrzanie się zaloz stara pompke zasilajaca,bo nowa pewnie jest do niczego-sam tak mialem
rozbierz i wyczysc korek wlewu paliwa
jak masz oryginalne weze paliwowe to ich nie wymieniaj bo nowe to szajs i co roku wymagaja wymiany-pekaja,ja zpowrotem zalozylem stare

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#29 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 24 maj 2009 - 10:58

Zetor- Zapowietrzanie się jacus i tu się mylisz właśnie niech powymienia wszystkie węże paliwowe bo ze starości pewnie już spękały ja wymieniłem 3 lata temu i jak na razie jest święty spokój ... pompka paliwowa to tylko i wyłącznie boscha cena nie mała bo ja dawałem 270zł ale jest święty spokój... kolejnym powodem zapowietrzania może być rurka która idzie z baku taka metalowa... u mnie w 7211 od nowośći kiedy tylko wyjechał ojciec z placu ;) ciągnik po zgaszeniu zaraz się zapowietrzał.... powód?? rurka która idzie z baku miała malutką dziurkę na mocowaniu poprostu fabrycznie niedospawali i łapał lewe powietrze...

#30 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 24 maj 2009 - 14:10

Zetor- Zapowietrzanie się Miałem to samo w swoim zetorze i nic nie dało że zaworek dobry, wszystko szczelne i brak uchybień.

Kurek od zbiornika paliwa miałem nowy ale nie przepuszczał powietrza, tak więc to co pompa pobrała paliwa ze zbiornika to zaraz w zbiorniku robiło się podciśnienie. Efektem było to że ściągało powietrze z pompy i starczyła chwila aby się układ zapowietrzył.
Kurek od baku rozłożyłem i w jednym miejscu gdzie była mała uszczelka zrobiłem malutki rowek gdzie powietrze mogło do baku się przedostać. Złożyłem kurek i teraz jest wszystko dobrze, nawet jak naleję paliwo do pełna to nic mi się tam nie wylewa, nie cieknie a nawet po kilku dniach nie pompuję pompką bo nie trzeba, nawet z tydzień by ciągnik postał to paliwo mi nie zejdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tedi2

tedi2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 maj 2009 - 15:12

Zetor- Zapowietrzanie się Musisz sprawdzić szczelnosc układu sam sie o tym przekonałem codziennie rano trzeba było pompowac układ był nieszczelny przewód od filtra do pompy nie był dokrecony az wkoncu zaczeło sie saczyc wiec załozyłem nowe opaski skreciłem i po problemie
ZETOR 7245 -głowny ciagnik
MF-255-jego niezastapiony pomocnik
C-330M- lekkie prace
idealnie się uzupełniają:)

#32 Share Piotrek77455

Piotrek77455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 maj 2009 - 07:36

Zetor- Zapowietrzanie się wiec tak już doszłem co było przyczyną, sprawdzałęm według waszych podpowiedzi więc tak do przewodów sie nie odzywałem bo stwierdziłęm że jeszcze nadają sie do użytku ale okazało sie ze to jest wina pomki którą kupiłem za 100 z paroma groszami okazał sie szajstwem wiec musiałem wymienic tą ręczna pompkę na starą i wreście zaczełe ciagnąc paliwo a drugą przyczyną to było takie śruto które jest z tyłu pompy w takim czyms okrogłym to sluży do wyrównania ciśnienia i miedzy innymi odpowiedzialne jest za nie cofanie sie paliwa

Dzięki wam wszystkim!!!!

#33 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 26 maj 2009 - 22:21

Zetor- Zapowietrzanie się czasami w starszych zetorach jak mój montowali zaworek zwrotny powrotu paliwa do baku jest to ten kruciec wkręcony u góry baku na przelewie on ma puszczać tulko paliwo do baku i zatamować aby sie powietrze nie cofnęło zobacz może akurat ten kruciec na pierwszy rzut oka nie wygląda na zaworek a nim jest

#34 Share merkator50

merkator50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 maj 2009 - 18:10

Zetor- Zapowietrzanie się Zobacz w przewodzie do od baku do pompki paliwowej może jest zatkany lub jest na nim jakiś osat u mnie tak było pozdrawiam

#35 Share Krystian7745

Krystian7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 07:18

Zetor- Zapowietrzanie się Witam mam zetora 7745 i jak sie jeździ to drugiego dnia bez odpowietrzania nie da sie go odpalić może wiecie jaka jest tego przyczyna....I gdy sie go zgasi postoi godzine to tez go trzeba popompowac bo zchodzi mu paliwo....Z góry dziękuję za odpowiedź

#36 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 08:06

Zetor- Zapowietrzanie się Sprawdz weze od paliwa czy sa szczelne .Moga nie trzymac zaworki w pompce zasilajacej.

#37 Share dawciu22

dawciu22

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 83 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 08:41

Zetor- Zapowietrzanie się u mnie przy 7211 to też tak miałem, wymieniłem pompke zasilają, wyczyściłem wężyki od paliwa i nic to samo, a się okazało że taka mała rurka z tyłu pompy paliwowej była dziurka mała i temu się paliwo cofało

#38 Share Krystian7745

Krystian7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 08:50

Zetor- Zapowietrzanie się pompke mamy nowa ale sprawdzimy ta rurke moze tez dziurka jest ;) jeszcze jakies rozwiazanie ?

#39 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 08:53

Zetor- Zapowietrzanie się wszystkie połaczenia ,łącznie z przelewem na wtryskiwaczach ,muszą być idealnie szczelne . Wymień i dobrze dociśnij podkładki miedziane na wszystkich połączeniach -to podstawowy warunek !!!

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 14 kwiecień 2013 - 09:18

Zetor- Zapowietrzanie się Zaworek zwrotny na pompce kolego;) ale na wszelki wypadek zobacz czy filtry masz db dokręcone
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP