Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor- Zapowietrzanie się

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 07 październik 2008 - 20:19

Zetor- Zapowietrzanie się Witam ostatnio mam problem z Zetorem 7340 bo się zapowietrza, nagle traci moc zaczyna pracowac coraz gorzej az czasami zgaśnie i póżniej cieżko odpalić jak mi się wczoraj to zdażyło na polu gdzie trzeba było zholowac do domu i stoi i nie mam pojęcia co to moze być odpowietrzałem go kilka razy ale dalej jak by łapał powietrze dlatego prosze o pomoc jaka moze być tego przyczyna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor- Zapowietrzanie się Dzisiaj, 19:26
  •  

#2 Share V12

V12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:motocykle motoryzacja sprzęt audio

Napisany 07 październik 2008 - 20:26

Zetor- Zapowietrzanie się Pierwsza sprawa to wszystkie połaczenia podkładni miedziane nowe i dokładnie obejżec ich przylgnie czy nie ma zadnych rys lub zadziorów
Filtry pompka zasilajaca zawór przelewowy ogólnie przyczyn jest full trudno określic jedno znacznie
pozdr
Motocykliści to jedna rodzina :)
Honda CBR 900RR

#3 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 07 październik 2008 - 20:28

Zetor- Zapowietrzanie się Może to głupie ale kiedyś w moim zetorze 7211 stało się tak tylko była to jednorazowa sytuacja i na koniec się okazało że wystarczyło odkręcić korek od wlewu paliwa.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#4 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 07 październik 2008 - 20:50

Może to głupie ale kiedyś w moim zetorze 7211 stało się tak tylko była to jednorazowa sytuacja i na koniec się okazało że wystarczyło odkręcić korek od wlewu paliwa.

AAA u ciebie było to ze dziurka od korka się zapchała i powietrza nie dostawał.

#5 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 07 październik 2008 - 20:55

Zetor- Zapowietrzanie się Zacznij od sprawdzenia droznosci przewodów niewiem czy masz tam kranik paliwa ale raczej tak moze być zapchany . potem odstojnik filtry .Jak to nie pomorze to szukaj dalej pęknieta rurka przewód dopiero na koncu uszczelnienia powymieniaj nowe podkładki miedzianne nagrzej nad ogniem do czerwonosci i zalej zimną wodą wtedy podkładka robi sie miekka i sie lepiej wykłada i lepiej uszczelnia ,ewentuanie moze o być wina pompki zasilającej
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#6 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 07 październik 2008 - 23:20

Zetor- Zapowietrzanie się Zetor ma zbiornik pod kabiną więc nie ma tam kranika, pompa sama zasysa paliwo. Sprawdź te połączenia które demontowałeś ostatnio w układzie paliwowym. Miałem taka sytuacje w 5211 u mnie to była pompka zasilająca wymieniłem i po kłopocie. Tak jak piszą koledzy przyczyn może być wiele. Osobiście to ja bym zaczął od spuszczenia paliwa ze zbiornika (pod zbiornikiem jest śruba spustowa) i solidnie go przepłukał, można przy tym przedmuchać sprężarką przewód zasysający paliwo następnie odstojnik, filtry i połączenia miedziane jak to nie pomoże prawdopodobnie masz uszkodzoną pompkę zasilającą
Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

#7 Share kubus

kubus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 08 październik 2008 - 06:01

Zetor- Zapowietrzanie się ja jak czysciłem filtr paliwa to zgubilem uszczelkę i miałem to samo potem szukałem jej i znalazłę założyłem i było wszystko ok
Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

#8 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 08 październik 2008 - 06:44

Zacznij od sprawdzenia droznosci przewodów niewiem czy masz tam kranik paliwa ale raczej tak moze być zapchany . potem odstojnik filtry .Jak to nie pomorze to szukaj dalej pęknieta rurka przewód dopiero na koncu uszczelnienia powymieniaj nowe podkładki miedzianne nagrzej nad ogniem do czerwonosci i zalej zimną wodą wtedy podkładka robi sie miekka i sie lepiej wykłada i lepiej uszczelnia ,ewentuanie moze o być wina pompki zasilającej

przegrzanie owszem ale nie polewać wodą ponieważ znow ją hartujesz czyli utwardzasz i caly zabieg nic nie daje. niech pomału wystygnie i wtedy bedzie mięka.

#9 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 08 październik 2008 - 21:01

Zetor- Zapowietrzanie się Jak pisze ze po na grzaniu polac wodą to wiem co pisze wez sobię podkładke miedziana nagrzej i polej wodą bedziesz widział ze ci sie nie utwardzisz !!! :o A co do kranika to niewiem bo niemiałem stycznosci z ZETOREM
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#10 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 październik 2008 - 19:25

Zetor- Zapowietrzanie się Grzać podkładki a to dobre.
W zbiorniku może być drobinka która dostaje się do rurki i ją blokuje np. kawałek uszczelki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 październik 2008 - 20:22

Zetor- Zapowietrzanie się Jest taki proces przywracania miękkości miedzi, podgrzewa się do uzyskania zielonkawego koloru i studzi (nazywa się chyba kandyzowaniem). Gdy nie mamy nowej, to jest znakomity sposób.

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 październik 2008 - 20:42

Zetor- Zapowietrzanie się Zgadzam sie z tobą. Jest to jakis sposób i to dobry gdy sklep zamkniety i nie ma z kąd wziąć nowej.
Kilka razy robiłem tak i nie ciekło. :o

Co do zapowietrzania. Nie widziałem w postach powyżej więc zapytam kiedy zmieniałeś filtry paliwa??

#13 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 10 październik 2008 - 21:27

Zetor- Zapowietrzanie się Koleg jesli bys nie wiedział to miedzianne podkładki sa dosyc twarde i moze sie nie wyłozyc po dokręceniu co twarza mozliwosc zasysania powietrza i nieszczelnoaci układu a gdy ja nagrzejesz to mieknie i sie elegancko wykłada tak jak dawniej zamiast miedziannych były aluminiowe mieciutkie .
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#14 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 październik 2008 - 21:56

Zetor- Zapowietrzanie się To dobrze że mnie oświeciłeś bo już miałem sprawdzac na zębach czy sa twarde. :o
Jakoś nie mialem problemu z dokręcaniem na nowych podkładkach, i nigdy mi się nie zapowietrzał, ani nie ciekł.
A miedz jest wystarczajaco miękka aby sie ułozyć. Inaczej nie była by stosowana do tego. Porównaj sobie z twardością żelaznej podkładki.
Co do nagrzewania starej podkładki to tak bo jest ona juz spłaszczona i brak jej elastyczności i nie doszczelni.
Jak juz pisałem robiłem tak i efekt był jak przy nowej.

#15 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 10 październik 2008 - 22:23

Zetor- Zapowietrzanie się A jak to jest z filtrem paliwa. Bo tam jest na nim taki papier można go wywalić czy zostawić ten papier?

#16 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 12 październik 2008 - 11:21

Zetor- Zapowietrzanie się Oto co robie gdy zapowietrza mi się zetor .Zdejmuję przewód paliwowy z kształtki od pompy paliwowej ,ten doprowadzający paliwo i sprawdzam czy jest drożny przedmuchując go.Następnie odkręcam kształtkę klucz 19 bo tam lubią gromadzić się zanieczyszczenia .Podkładek nigdy nie grzałem tylko zmieniam ich położenie i to pomaga. Sprawdz tą kształtkę bo tam jest pewnie problem.filtr to się kupuje nowy panie kolego

#17 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 14 październik 2008 - 16:10

Zetor- Zapowietrzanie się Już wszystko jest wporządku z Zetorkiem, przyczyna była to że na dnie baku była taka jak by galareta takie brudy a tam są takie cieniutkie rurki i przesto nieszło. Dziękuje wszystkim za pomoc, pozdrawiam.

#18 Share Piotrek77455

Piotrek77455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 maj 2009 - 17:40

Zetor- Zapowietrzanie się Witam od pewnego czasu mam problem mój zetorku 7745 jak postoji dłuższą chwile sie zaopwietrza i trzeba pompować dodam żę wymnieniłem pompkę zasilającą wszystkie filtry i dalej ten problem który bardziej sie pogłębiła gdyż dzisiaj wogle przestałą pompka zasysać paliwo i tylko słychac bulkotanie co nie raz w baku praaktycznie wszystko już sprawdziłem, może ktoś wie co to może być

#19 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 23 maj 2009 - 18:07

Zetor- Zapowietrzanie się Poczytaj w tym temacie, moze znajdziesz odpowiedz na problem: http://www.agrofoto....-rano-t503.html
Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 23 maj 2009 - 18:09

Zetor- Zapowietrzanie się U mnie to samo było w Zetorze 7745, wymieniłem pompke zasilającą to wtedy wogóle przestał zapalać :/ wkońcu wyszło ze jak jest ten szklany mały odstoinik z filtrem w środku tam uszczelka u góry blokowała a do tego powymieniałem wszystkie wężee te elastyczne między filtrami, pompą zasilającą i bakiem oraz wymyłem bak (co tam nie było) a i ciągle po dłuższym postoju sie mi zapowietrzał to wkońcu sie doszukałem że to przelew wężyki ciągły powietrze i schodziło z nich paliwo na postoju. Teraz ciągnik stoi tydzien i wsiadam do niego pyk kluczyk i chodzi ;)
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA