Skocz do zawartości

Zdjęcie

ulepszanie redlic w poznaniaku 2

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 07 październik 2008 - 20:17

ulepszanie redlic w poznaniaku 2 Witam mam pewien pomysł jak usprawnić siewnik POZNANIAK 2 ponieważ irytuje mnie to że dużo zboża zostaje na wierzchu
o tuż mam na myśli przerobienie redlic czyli dospawanie takiego czubka na początku redlicy aby ona wbijała się w ziemię
załączam zdjęcie mojego pomysłu
http://www.fotosik.p...0491786a7b80446
proszę piszcie co na ten temat sądzicie i podajcie jeśli macie jakieś lepsze rozwiązania
pozdrawiam :o
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ulepszanie redlic w poznaniaku 2 Dzisiaj, 23:48
  •  

#2 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 07 październik 2008 - 21:15

ulepszanie redlic w poznaniaku 2 Pewnie masz "ciężkie" gleby i redlice nie wchodzą bardzo w ziemie? Myślę, żę dobry pomysł chociaż trochę pracy. Ja mam za siewnikiem dorobione brony i zawsze ładnie przysypią i wyrównają. Choć mam problem inny (też siewnik poznaniak 1984r)-jak zatrzymam się w czasie pracy zaraz wszystkie redlice są zatkane! Podobno są jakieś stopki redlicy?

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 07 październik 2008 - 22:19

ulepszanie redlic w poznaniaku 2 no brakuje ci ciężarków chodź i ja nie mam ,może dorób je z czegoś .Sąsiad ma ciężarki i zgrzebło i dobrze wszystko przykrywa, raz od niego pożyczałem zgrzebło i nie przeszkadzalo że ni mam ciężarków-dobrze kryło,masz zgrzebło?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 08 październik 2008 - 14:25

ulepszanie redlic w poznaniaku 2 ciężarków nie mam bo co kilka było dokupione to po jakimś czasie się pogubiły
a ziemie mam też ciężką straszna glina że pług ma robotę ale też mam i piochy na jednym koło lasu to jest 6z
za redlicami to są tylko te perzaki oryginalne to są takie zęby podobne jak w podbierakach przy prasie
chodzi mi oto aby zostawało maksymalnie 20% materiału siewnego na górze a nie 80% na glinie wtedy to bronkami też cieżko idzie

#5 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 08 październik 2008 - 14:38

ulepszanie redlic w poznaniaku 2 a nie ma w tym modelu docisku centralnego?? to powinno wystarczyc bo jak bedą ciezarki to na piachach bedzi trzeba sciagac je, a tak tylko reguluje sie... a co do redlic to one sa ok w standardzie pod warunkiem ze nie sa zajechane i równe z otworem musza byc zaostrzone i 1 cm wysokie... a sprawne i kompletne zgrzebło powinno załątwic problem na 100% tez mam ciezkie ziemie...
DEZERTER

#6 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 08 październik 2008 - 14:55

ulepszanie redlic w poznaniaku 2 niestety nie ma ten model docisku centralnego bo to jest model chyba z 85 roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 08 październik 2008 - 18:37

ulepszanie redlic w poznaniaku 2 Ja też mam model z bodaj 85 czy 86 roku i ma centralny docisk na śrubie z przodu. Co do stopek to mam takie dorobione ale działają one tylko jak opuszczasz siewnik ale jak się zatrzymasz a masz luzy na górnej śrubie i siewnik Ci się cofnie to i tak Ci się pozapycha. Co do Twojego pomysłu to zastanów się jaka będzie jego żywotność? Bo może wyjść tak że narobisz się a efekt będzie zerowy, zresztą jak chcesz je solidnie przyspawać do żeliwa? A może po prostu wymień przody bo są już wytarte.
Jak możesz to wrzuć zdjęcie zespołu wysiewającego będzie coś można więcej powiedzieć

#8 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 09 październik 2008 - 14:31

ulepszanie redlic w poznaniaku 2 nie mam możliwości dodania zdjęcia ale przyznaję że zespół wysiewający jak i cały siewnik jest dobity dlatego chcę go trochę podreperować przez okres zimy aby na wiosnę jakoś lepiej się spisywał jak dotąd
pomyłka moja jest to model z 1980r.
a nie wiecie może ile kosztują te przody??
wymieniłbym ze 22 a w 3 bym zrobił te czubki i zobaczył efekt

#9 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 09 październik 2008 - 18:43

ulepszanie redlic w poznaniaku 2 Zadzwoń sobie do grene Ja tam kupuję większość części i będziesz wiedział ile co kosztuje i jak się opłaca

#10 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 09 październik 2008 - 19:22

ulepszanie redlic w poznaniaku 2 wejdź tu: http://www.sklep-gre...ath/420_424_442

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 październik 2008 - 12:45

ulepszanie redlic w poznaniaku 2 dzięki chłopaki za rady
znalazłem dwa czubki od tych redlic w garażu i porównałem z tymi w poznaniaku to masakra normalnie tak zdarte że ho-ho nowe są gdzieś 2-3cm dłuższe a nowe są po 5zł tak więc jak będziemy z bratem robić agregat do niego to od razu się powymienia te czubki i lejki a także inne pierdoły

Dodaj odpowiedź