Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemniaków

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1291 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 09:17

Ceny ziemniaków plapla123

jeszcze się nie spotkałem z tym aby handlarz nie narzekał i mówił ,że towar idzie i lada dzień pójdą ceny w górę ,a następnym razem jak przyjedzie to więcej zapłaci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemniaków Dzisiaj, 04:42
  •  

#1202 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 10:08

Ceny ziemniaków Wczoraj byłem w Łodzi w Centrum.Handlowym Retkinia i na jednym ze stoisk zauważyłem że mieli Denara po 8zł/15kg.Moja siostra, która parę metrów dalej ma boks, powiedziała mi że oni mają ziemniaka z własnego gospodarstwa i być może dla tego tak tanio sprzedają.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1203 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2012 - 10:52

Ceny ziemniaków

Spokój czyli pewnie bez paniki , są rolnicy co szybko panikują i zjeżdżają z cena , a co za tym idzie ich sąsiad tez opuszcza itd...itd.. i w końcu budzimy sią z ceną 2 zł/worek np. na Kaliszu.

Dokładnie to miałem na myśli co napisał Max83Max83..co do cen to uważam ze będą rosnąć.na zachodzie europy nie maja ziemniaka.sporo wygniło z powodu nadmiernych opadów więc może tam coś będzie szło.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 12:04

Ceny ziemniaków Ta mizerna cena to lubelskie tam podwyżki docierają na końcu :( A swoją drogą nie każdy może czekać ze sprzedażą do stycznia czy lutego jak ma np.kredyt na karku.

#1205 Share Jakub992

Jakub992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze , Motoryzacja i wiele z tym związanych

Napisany 06 grudzień 2012 - 16:24

Ceny ziemniaków Podkarpacie okolice Przemyśla cena u handlarzy którzy skupują po 40gr miałem dziś wybierać ale poczekam do stycznia może luty mam nadzieje że ludzie zmądrzeją i również w moich okolicach aby wstrzymać się ze sprzedażą

#1206 Share tafit

tafit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:uprawa ziemniaków, technika rolnicza

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:03

Ceny ziemniaków galicja czytaj podkarpcie graniczące z małopolską ceny ziemniaka ilości tirowe na za granice to od tygodnia bez zmian czyli czerwony 45+ 75 gr/kg i żółty 60gr/kg jak ładny to może być od 45+ a jak drobniejszy to 50+

#1207 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 21:54

Ceny ziemniaków skąd ten marazm? Bydgoszcz zjazd na 9 wyjściowo, eksport z tego co obserwuję też wywiera presję na obniżkę cen - ale popyt cały czas zgłaszają

#1208 Share Transporter

Transporter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 09:59

Ceny ziemniaków Na Pomorzu Zachodnim brak ziemniaka,w Koszalinie cena w hurcie 12zł/15 kg, hurtownicy Jeżdzą i się proszą gospodarzy o ziemniaka,W Hodowli Europlant k.Koszalina mają tylko sadzeniaka,cały jadalny poszedł na Anglię,tygodniowo wywozili 500-600 ton.

#1209 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 10:50

Ceny ziemniaków

jeśli nie macie ciśnienia na sprzedaż, poczekajcie. Cena dojdzie do 1zł/kg myślę że na przełomie styczeń/luty.

Paweł ma racje.Jak przyjdą woiększe mrozy a na jarmaki i targi mało kto będzie jeżdził wtedy handlarze sami zawitają do naszych domów.
A najlepiej w takim okresie dać ogłoszenie do jakiejś gazety gminnej wtedy nie nadążymy telefonów odbierać.

#1210 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 10:51

Ceny ziemniaków tafit wysłałem Ci wiadomość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 14:06

Ceny ziemniaków

Na Pomorzu Zachodnim brak ziemniaka,w Koszalinie cena w hurcie 12zł/15 kg, hurtownicy Jeżdzą i się proszą gospodarzy o ziemniaka,W Hodowli Europlant k.Koszalina mają tylko sadzeniaka,cały jadalny poszedł na Anglię,tygodniowo wywozili 500-600 ton.

To Prawda?
Okolice Bydgoszczy znowu handlarze porobili panikę i rolnicy 1-2 zł na worku zeszli,ja się trzymam narazie po 8 zł.

8 zł dla handlarzy hurtowych oczywiście, dla indywidualnego klienta w detalu 10 zł,

#1212 Share Transporter

Transporter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 16:05

Ceny ziemniaków Prawda,na siłe biorą ziemniaka,z centralnej polski nie wożą,bo im się nie opłaca.

#1213 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 16:12

Ceny ziemniaków dzisiaj to nawet w Bydgoszczy było 10-11zł, ale t w wyniku braku podaży, normalnie wyjściowa cena to 9zł

#1214 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 16:34

Ceny ziemniaków

Na Pomorzu Zachodnim brak ziemniaka,w Koszalinie cena w hurcie 12zł/15 kg, hurtownicy Jeżdzą i się proszą gospodarzy o ziemniaka,W Hodowli Europlant k.Koszalina mają tylko sadzeniaka,cały jadalny poszedł na Anglię,tygodniowo wywozili 500-600 ton.

Opowieści wyssane z palca. Wszystkie po kolei.

#1215 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 17:29

Ceny ziemniaków

dzisiaj to nawet w Bydgoszczy było 10-11zł, ale t w wyniku braku podaży, normalnie wyjściowa cena to 9zł

Dobrze wiedzieć, i tak powinno się trzymać. Rolnicy panikują ,a handlarze sieją tą panikę.
A z tym w Zach-Pom. to juz nie wiadomo komu wierzyć, ale wątpie żeby po 12/15 kg. mieli duży popyt. RYNEK ZIEMNIAKA OSZALAŁ!!!

#1216 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 18:00

Ceny ziemniaków 12 wołają jak widzą że klient pyta o cenę albo dla tych co po worku biorą. Dla sklepikarzy po 9.

#1217 Share Transporter

Transporter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 18:26

Ceny ziemniaków

Opowieści wyssane z palca. Wszystkie po kolei.

Dobrze przecież wiesz lepiej,byłeś i widziałeś...Podaj chociaż jeden powód dlaczego te wiadomości są wyssane z palca?
Owszem,cena ziemniaka 12 zł wydaje się niemożliwie wysoka,ale tak jest,wczoraj na giełdzie tylko dwóch hurtowników miało ziemniaka i cena była jednakowa,tj 12zł 15 kg.Duży i znany w Polsce Europlant na swoich magazynach ma tylko wczesnego sadzeniaka,w tym tygodniu poszedł ostatni transport jadalnego do Anglii. w Wielkiej Brytanii w przeciągu miesiąca cena ziemniaka w rynku hurtowym wzrosła o 100%. Możesz nie wierzyć,ale takie są fakty,nikt tu nie ma zamiaru pisać głupot.

#1218 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 18:57

Ceny ziemniaków no prawie http://www.potato.or...tato Weekly.pdf
ale dzięki Kalembie niedługo nikt nie kupi naszego ziemniaka, albo trzeba będzie zgłosić dostawę z 3 letnim wyprzedzeniem, paranoja!! http://www.potato.or...mported-england
gdzie się podziali Ci inicjatorzy z listem i tratwą ??

"Zgodnie z informacją prasową oraz tą bezpośrednią od rolników cena w skupie za kilogram ziemniaków na polskim rynku jest dramatycznie niska, za kilogram dostają oni ok. 15 gr, a nawet 6 gr, przy czym w sklepie za ten sam kilogram ziemniaków klient musi zapłacić od 80 gr do 1,35 zł. Nie trudno przewidzieć, że przy takim obrocie sprawy na wiosnę kilogram ziemniaków będzie kosztował co najmniej 2 zł."
Poseł Kazimierz Ziobro
Rzeszów, dnia 11 września 2012 r.

Edytowany przez kissmy..., 08 grudzień 2012 - 19:20.

#1219 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 21:27

Ceny ziemniaków Jestem z zachodniopomorskiego i u nas jest brak ziemniaka, ci co mogli to sprzedawali, pozostawiali tylko tyle to co maja dla stalych klientow. Ceny juz powyzej 10zl za worek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 11:58

Ceny ziemniaków Zach-Pom brak ziemniaka??? To nieźle, jechałem w tym roku do Ustki i okolicach Słupska na moje oko kilka działek po 50-100 ha każda ziemniakiem obsadzone. Tam na polach były tysiące ton i brak?